Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért nem tudok belé szerelmes...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok belé szerelmes lenni akkor se ha tudom, hogy ideális lenne a számomra? 17 l

Figyelt kérdés

A legjobb fiú barátommal lassan két éve jóban vagyunk és az elején ő keresett meg,nem barátkozás céljából.De aztán ebből valahogy mégiscsak barátság lett.De ennek ellenére tudom,hogy szerelmes belém, és én nagyon kedvelem őt de nem tudok rá úgy tekinteni.Emiatt folyton bűntudatom van és sokszor gyotrom magam.Mindem szempontból tökéletes lenne számomra,kedves,aranyos, szüleim imádják,az ő szülei is szimpatikusak nekem,egy városban lakunk.Es ráadásul nem is csúnya.

De mégse tudok többet érezni iránta. Szerintetek undoksag tőlem hogy így is barátkozom vele?



2017. jún. 21. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Talan meg lehetne probalni tobbet.

Csak egy eselyt adni az egesznek.

Engedni, hogy kuzdjon erted stb stb

Aztan ha nem mukodik, ott a lehetoseg arrah megbeszelitek es megiscsak a baratsag marad.

2017. jún. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
91%
Köztudott, hogy nem mi határozzuk meg hogy kibe leszünk szerelmesek. De ahogy az #1es is irta meg lehetne próbálni.
2017. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérd meg, hogy udvaroljon neked többet, hívjon el randizni (ha még nem tette) stb., hátha akkor te is érezni fogsz valamit.

Ha személyiségben megfelelő, hosszútávon valószínűleg boldogok lehetnétek, kár lenne elpazarolnotok ezt a lehetőséget.

2017. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ez most inkább az én tapasztalatom, velem a következők történtek.

Nagyon jóban lettem egy fiúval. Az elején tényleg csak barátok voltunk, semmi több. Telt, múlt az idő, bíztunk egymásban, akár legjobb barátnak is hívhattuk a másikat. De aztán egyszer belém szeretett. Amikor elmondta, összetörtem őt, pedig nem akartam. Én csak barátot láttam benne. Hihetetlen bűntudat mardosott. Aztán... újra beszélgettünk, bár tudtam hogy nekj ez fáj. Mégis folytatta. Bókolt, sőt, verset is írt nekem. Nyílván ez nagyon tetszett, és idővel megtetszett ő maga is. Legalább is akkor azt hittem. Nem sokkal később összejöttünk. Mivel mindketten vezető típusok vagyunk, végigveszekedtük azt az egy hónapot is, amíg együtt voltunk. Később jöttem rá, hogy nem belé szerettem, csak tetszett hogy valaki úgy is foglalkozik velem. Igazán nem akartam kihasználni, de ez mostmár így alakult. Szerencsére az idő oldotta a fekszót, és mára ugyan nem állt vissza a barátságunk (azt egyikünk se akarja), de legalább el vagyunk egy légtérben úgy hogy nem idegesít a másik jelenléte.

Taluság: nekem nem jött össze. Ha neked nem tetszik, nem biztos hogy megéri elkezdeni.

Remélem tudtam hasznos infóval szolgálni. Szia 15/L

2017. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló szituációban, és a tapasztalatom az, mint a 4-es válaszolónak: nem éri meg. Mi is legjobb barátok voltunk már évek óta, a srác külsőre is teljesen rendben volt, belsőre meg maga a tökély, megbízható, tisztelettudó, őszinte, vicces, intelligens, kedves, egyszóval minden amit egy lány keres. Mégse éreztem azt a pluszt, a szikrát. Ő szerelmes volt belém, többször is mondta, ki is mutatta, ám én csak barátságot szerettem volna. Nem értettem magamat, miért nem szeretek belé, hiszen minden tökéletes volt, próbáltam ráerőltetni magamra az érzést, de persze nem lett belőle semmi. Soha nem hitegettem őt semmivel, tisztában volt az én érzéseimmel, és tiszteletben tartotta a barátságunkat. Egyszer megcsókolt, és számomra nem volt jó érzés, mintha éppen átvernék valakit. Megbeszéltük, barátok maradtunk, de én minden egyes alkalommal összetörtem, amikor észrevettem hogy tekint rám. Sztori vége, hogy szépen lassan elhalt a barátságunk, de össze soha nem vesztünk. Azóta neki is van egy kapcsolata, illetve nekem is, és érzem, hogy mi nem volt meg bennem akkor, miért jó, hogy nem erőltettük. A tapasztalat az, hogy hiába minden szép és jó tulajdonság, ha nem érzel iránta semmit, akkor akárhogy próbálod magadra erőszakolni, nem is fogsz. Majd jönni fog valaki, akivel minden klappol, és megérted miért nem működött korábban. Illetve a másik tapasztalatom, hogy egy szerelmes fiú képes a barátod maradni, csak azért, hogy a közelében légy. Akármennyire szereted is, mint barát, el kell kezdened leépíteni, az ő érdekében, mert soha nem fog tudni továbblépni, ha az élete része vagy. Ezek persze csak az én tanácsaim, cselekedj ahogy jónak érzed, biztos volt már ellenpélda is a történteket tekintve. :) 18/L
2017. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat és a leírt sztorikat! Most ezen el fogok gondolkodni hogy mit csináljak!
2017. jún. 23. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!