Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek meddig lehet...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek meddig lehet elmenni egy kapcsolatban 13 évesen?

Figyelt kérdés
10hónapos kapcsolat

2018. febr. 4. 21:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
4%

1. Nem fiatal,hanem gyerek.

2. Miből gondolod, hogy ő érett?

2018. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
82%

#21

1. Kamasz

2. Semmiből. Nem is mondtam hogy az. De te miből gondolod hogy nem az?

2018. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
14%
Kázfogás/csók max. De sokan dugnak már ebben a korban....
2018. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi idős korban azt mondanám, hogy csók, tapi, közös programok, de komolyabb dolgok pl. szex, még nem. A kapcsolat szerintem teljesen oké, kamaszként az emberben van egy természetes kíváncsiság, mindent ki akar próbálni. Bár mondjuk én 13 évesen még abszolút nem vágytam ilyesmire, de persze, mindenki más...több osztálytársamnak is volt már barátja, sőt olyan is volt, akinek mar gyereke is volt...

Senki nem lesz rib@&nc azért mert 13 évesen már van barátja és lefeküdtek, mondom ezt úgy, hogy én bőven 18 éves korom után tettem ezt meg. Ha minden héten mással szexelne, mindenkinek odadobná magát stb., akkor lehetne azt mondani, de így szerintem nem az.

Én úgy gondolom, hogy szimplán csak helyén kell kezelni a dolgot és értelmesen, felelősségteljesen gondolkodni. El kell fogadni, hogy ez egy tiniszerelem és addig tart, ameddig. Benne van a pakliban, hogy még évekig együtt lesztek, de az is lehet, hogy fél év múlva már nem. Úgyhogy élvezni kell, örülni kell neki, amíg tart, de nem kell hozzá olyan reményeket fűzni, hogy “megtaláltam a tökéletes fiút” meg “örökké eggyütt leszünk”stb, mert szerintem a többség itt rontja el és, ha nem működik, szakítanak, akkor romba dől az egész világ... Nem szabad hagyni, hogy mindent alárendelj a kapcsolatnak, mert ott van a saját életed, a családod, a hobbid, a suli, amik szintén fontosak és nem szabad elhanyagolni. Csak olyasmibe szabad belemenni, amit te is szeretnél és nem szabad hagyni, hogy bántsanak, kihasználjanak, zsaroljanak stb...Valamint oda kell figyelni mindenre, tudni kell, hogy a tetteinknek van következménye és fel kell mérni a helyzetet, védekezni kell a nem kívánt terhesség ellen. Ha ezek megvannak, akkor szerintem nincs probléma.

Persze, 13 éves és még fiatal, kérdés, hogy mennyire érett és felelősségteljes stb., de szerintem nincs miről beszélni addig, amíg felnőtt férfiak könyörögnek, hogy “csak egy kicsit beteszem gumi nélkül, jó?”, “majd időben ki fogom venni” stb. és felnőtt nők nem tudják, hogy mitől eshetnek teherbe és jönnek az olyan kérdések, hogy “ha lenyelem, attól terhes leszek-e?” stb...Sajnos ez nem korfüggô, felnőttként is lehet valaki buta, tájékozatlan és felelőtlen, míg fiatalként is lehet valaki körültekintő, óvatos stb. Valamint nem csak a fiatalok bánhatják meg egy kapcsolatukat és nem csak őket lehet kihasználni stb., hanem ezek felnőttekkel is előfordulhatnak, ha valaki nem 100%-ig tudatosan, mindent alaposan átgondolva és kikalkulálva éli az életét.

2018. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
5%

Én úgy gondolom hogy ha egy 13 éves 10 hónap kapcsolat után már komolyabb szexuális életet él/akar élni akkor ott körültekintésről és óvatosságról nem igazán beszélhetünk. Szerintem ez sokkal inkább felelőtlenség, figyelmen kívűl hagyva hogy érett vagy nem érett az illető. De ez egy saját vélemény, én így gondolom. Szerintem még nem éri meg mindent kipróbálni, hagyd későbbre.


17/L

2018. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
95%

Szia.

Én a helyedbe ( helyetekbe ) azt csinálnám amihez kedvem lenne.

Ez csak a ti felelöségetek.

2018. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom, hogy még aktuális e a dolog, de szomorúan olvasgatom itt a kommenteket. Miért ne lehetne valaki 13 évesen érett? A kérdező pedig egy szóval sem mondta, hogy szexelt volna csak azt, hogy több volt már mint csók. Na most itt több dologra is gondolhatunk szóval ne forgassátok ki ezt a szerencsétlen lányt! 10 hónapos kapcsolat pedig már rekord ebben a mai világban és ez csodálatos. A lényeg, hogy ha tudnak minden fontos dolgot a szexről, a védekezésről stb.akkor nincs gond. De a kérdésre a válasz: szex szerintem is korai még. Csók, tapi szerintem belefér. Üdv!
2018. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!