Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten szeretnék elmenni...

Budapesten szeretnék elmenni férfi pszichiáterhez, elsősorban párkapcsolati kérdésekkel, másodsorban pedig a személyiségemre vonatkozó kérdéseimmel kapcsolatban. Tudnátok ajánlani valakit? Valami nagyon jót szeretnék, nem számít, ha kicsit drága.

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne pazichiáterhez menj.


[link]

2016. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fish1 ***** válasza:
Menj Csernushoz. Pillanatok alatt rávilágít a problémádra, ő tényleg a lelki okokkal foglalkozik, nem azzal, hogy bogyókat írjon, mert nem az a megoldás.
2016. jan. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: kb. a legrosszabb, amit tehet, hogy elmegy Csernushoz. Az a csávó nem valódi pszichiáter, nagyon kártékony figura.
2016. jan. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fish1 ***** válasza:

#3: beszélgettél már vele személyesen?

Én igen, és sokat segített. Olyan alkalom is volt, amikor kb. 3 mondatot váltottam vele csak, és ebben a 3 mondatban is sok igazságot mondott a helyzetünkkel kapcsolatban.

Ha arra gondolsz, hogy régen ordibált, akkor már egyáltalán nem olyan. :)

2016. jan. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem? Akkor ezt hallgasd meg: https://www.youtube.com/watch?v=_lGUH21wDok
2016. jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fish1 ***** válasza:

Puzsér egy kritikus. Ő szerintem mindenkit "lehúz", aki nem tetszik neki.

Csernus már nem ordibál. Az olyan embert, aki köti az ebet a karóhoz, kb. két kérdéssel zavarba hozza, kiabálás nélkül. Amikor Puzsér arról beszél, hogy végig se hallgatta a mondandóját, szerintem ott a helyzet olyan lehetett, hogy elkezdett kifogásokat keresni, ilyenkor tényleg nem sok értelme van hallgatni ezeket.

Mindenkinek a saját döntése, hogy kihez megy. Mehetsz olyan pszichiáterhez is, aki lightosan "simogatja a fejedet", de ettől még korántsem biztos, hogy ráébredsz a problémádra, esetleg elintézi gyógyszerekkel vagy mehetsz Csernushoz, aki köntörfalazás nélkül elmondja, hogy mi a gáz, és szerintem nagyobb eséllyel térsz észhez, valamint gyógyszert se ír fel, mert a megoldás nem az, és ezt ő is nagyon jól tudja.

Csernust utálni az fogja, aki nem mer vagy nem akar szembenézni a problémáival, amiket ő kerek perec kimond neki. Az ilyen embernek meg vajmi kevés esélye van a lelki fejlődésre, de legalábbis sokkal tovább fog tartani szerintem. A változás mindig fájdalmas, ezt elkerülni nem lehet. Viszont a végeredmény mindig megéri, attól függetlenül, hogy kihez mész. Annyit még érdemes tudni, hogy egy pszichológus vagy pszichiáter nem fogja a páciens helyett megoldani a problémáit, ő csak lehetséges megoldásokat mutat, az pedig már a páciensen múlik, hogy alkalmazza-e ezeket és továbblép, vagy továbbra is ücsörög a posványban.

2016. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!