Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » A kisugárzás fontossága?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kisugárzás fontossága?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 17 éves fiú vagyok, korábban volt egy kérdésem, más de ehhez tartozó dologgal kapcsolatban, rájöttem, hogyan lehet, reményt építeni, pusztán abból, hogy gondolkozok, pozitívan, hogy a dolgok rendbe jönnek. A lényeg, ha oda szeretnék menni egy lányhoz, akkor a kisugárzásom (Jókedvem, hasonlók) fontosak e számára? És ha igen, mennyit számít ez a dolog? Olyan vagyok, aki nem képes dolgokat felejteni, ezért a múltban történt dolgok, lelki sérülések, átverések, néha kihatnak rám, viszont, ritkán van jókedvem, de a múltkor, egy lány-t láttam, aki azon nyomban meg is tetszett, a tekintetében láttam, hogy ő hasonlít rám (Nem teljesen, csak annyiban, hogy a személyisége) Már elhatároztam, a következő időpontban odamegyek hozzá, nagyon örülnék neki, ha a dolgok jól mennének, és ha sikerültek a dolgok, megosztom mindenkivel azt, hogy hogyan sikerült, és a tanácsaimat is :). Képes vagyok várni, akár 2-3 hónapot, hogy egyszer még találkozzak vele, ahhoz, hogy odamenjek hozzá, és beszélgessek vele. Ez a kérdés, összegében, arra utal, hogy megkapjam a választ, és tanácsot adjak. Bár, kicsit lehet, furcsa a fogalmazásom, maga a kérdés is furcsa lehet, viszont, ha el akarom érni az életem célját, azt, hogy találjak egy lány-t, akivel kölcsönösen szeretjük egymást, minden tőlem telhetőt meg kell tennem, akármennyire is félénk vagyok, oda fogok menni, ha korábban ment, most is menni fog, most jobban, azóta sok minden történt, a szókincs is egy dolog, ami hasznos. :)

2019. febr. 3. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Hajrá o7
2019. febr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a biztatást, várok még válaszokat :) Azért, adtam egy pacsit 1. válaszoló :)
2019. febr. 3. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy nevet tudok ajánlani a témában: James Marshall

Sok videója van youtube-on, a The Natural Lifestyles című csatornán.


Ezek közül ajánlok egyet, amivel érdemes kezdeni:

https://www.youtube.com/watch?v=Px9bU92DWNs

2019. febr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 GuyFromNewCity ***** válasza:
Úgy 90% fontos legalábbis nekem😀
2019. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a pacsi mindenkinek :)
2019. febr. 3. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:
A kisugárzás majdhogynem mindennél fontosabb
2019. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hajrá, próbálkozz és menni fog!a


igen, tudományos kutatások is igazolták, hogy a kisugárzás nagyon fontos, aminek legfőbb eleme a testtartás, viselkedés. ezzel kapcsolatban érdemes megnézned Amy Cudy TED beszédét (van hozzá magyar felirat is)

[link]


egy csomó mindent már azelőtt eldől veled kapcsolatban mások fejében, hogy megszólalnál. komoly szerepe van benne az ápolt megjelenésnek is, a rendezett, divatos, vagy akár feltűnő öltözködésnek, megjelenésnek is. de ezek nagyon szubjektívak és nagyon eltérő lehet, hogy ki hogyan értelmez valamit.

attól függően, hogy a másik személy (jelen esetben A lány) milyen társadalmi helyzetben, élethelyzetben, családi környezetben, társadalmi normák között és értékrendben él, egy jobb, rendezettebb, stílusosabb megjelenés lehet pozitív üzenet, mert ez szimpatikus számára. ugyanakkor akár lehet olyan üzenete is, hogy te erőlködsz, túlságosan próbálkozol, nagyon meg akarsz felelni, vagy akár teljesen más vagy, mint ő. szóval ezt pl. nem tudhatod előre a másik ismerete nélkül.

pont ezért nem érdemes nagyon azt keresni, hogy megfelelj a másiknak, mert ez úgysem sikerülhet igazán és úgysem lenne őszinte, ha azért lennél valamilyen, hogy neki tetsszél. keresd meg a saját stílusod, amiben te jól érzed magad, amilyen te vagy és utána add önmagad a másiknak, legyél felszabadult, könnyed, ne erőlködj, ne feszengj. ha önmagadként tetszel a másiknak, akkor nyert ügyed van. ha nem önmagadért tetszenél neki, akkor meg úgysem működne sokáig a dolog és csak elodázná a próbálkozás kudarcát.


ne akarj mindent egy lapra feltenni, hogy vagy vele sikerül vagy senkinél. pont ez a mentalitás vezet általában a csalódásokhoz. próbálkozz minél több emberrel megismerkedni. nem kell feltétlenül beleszeretned, kapcsolatot akarnod. a lányok leszólítása általában azért nem szokott menni a hozzád hasonló srácoknak (én is ilyen voltam sokáig), mert nem beszélnek lányokkal, nincsenek hozzászokva, nincs benne rutinjuk és emiatt túlságosan nagy dolognak hiszik - miközben ebben semmi sincsen, csak gyakorolni kell ugyanúgy, mint minden mást.


ne csak nála próbálkozz és ne hidd, hogy azon áll vagy bukik minden, hogy ő hogy reagál. az emberi kapcsolatok nagyon összetettek és gyakorolni kell őket. a szerelem első látásra csak népmesei fordulat, amiben azért hisznek annyian, mert már gyerekkorunk óta ezzel a népmesei fordulattal tömik mindennki fejét.

persze lehetséges, sőt gyakran megesik a szerelem első látásra is. de egyáltalán nem törvényszerű, hogy így lesz és akkor sem az első lány fog beléd szeretni elsőre. sok lánnyal kell találkozni, megszólítani, beszélgetni és a sokból valamelyikkel egyszer megtörténik. minél több lánnyal próbálkozol, annál több lánnyal szerzel tapasztalatokat és annál jobban fog menni a sokadiknál, akiről majd kiderül, hogy ő volt az igazi.

viszont ha csak az igazinál, vagy nagy ritkán az igazi esélyeseknél próbálkozol és pont vele/velük nem sikerül a tapasztalat hiánya miatt, akkor a ritka esélyt puskázod el. szóval gyakorolj, próbálkozz, szerezz tapasztalatokat.


az ismerkedés is ugyanolyan, mint amikor járni tanul egy gyerek. egy csomót bukdácsoál, bénázik, ügyetlen. csak szerencsére akkor még nem vagyunk képesek szégyenkezni, felismerni a kudarcot, ezért gátlástalanul képesek vagyunk újrapróbálkozni egészen addig, amíg sikerül talpraállni és előbb-utóbb megtanulunk járni, aztán futni és ha kellően kitartóan próbálkozunk és sikerül a gátlásainkat elég sokáig leküzdeni, akkor még táncolni is megtanulhatunk. ha viszont a folyamat közben bárhol 1-2 kudarcélmény, meg "jajj de ciki" gátlás miatt feladjuk, akkor sosem fogunk tovább fejlődni, csak mert nem merünk próbálkozni, mert jajj, mi lesz, ha nem sikerül. mi lenne? ha nem sikerül, akkor újra kell próbálni. egészen addig, amíg sikerül. de egy csomó ember inkább felmenti magát azzal, hogy "ez nekem nem megy", minthogy tovább küzdjön addig, amíg mégis csak sikerül. szóval ne add fel!


ha látsz egy szimpatikus lányt, akkor szólítsd le, beszélgess vele, ismerkedj vele. akkor is, ha esetleg nem akarsz tőle semmit. és a fenti példánál maradva, ha még nem tudsz táncolni, akkor menj el tánciskolába és tanulj meg táncolni, mert az is javítja a tartást, segíti a magabiztos fellépést, mozgást és nem utolsó sorban jó lehetőség lányokkal találkozni és beszélgetni is, ami szintén segít tapasztalatokat gyűjteni és ez is hozzájárul, hogy magabiztosabban viselkedj a lányok közelében.


de azért, ha egyszer sikerülni fog, még ne akarj mindjárt tanácsokat adni másoknak, mert egy sikertől még tapasztalatod, rutinod és tudásod sem lesz, csak egy pozitív él ményed. ez jó és fontos, de csak egy kezdő lépés, nem a végcél!

2019. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!