Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Féltékeny vagyok. Nagyon. Mit...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok. Nagyon. Mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezt a lányt, 2 hónapja vagyunk eggyütt, és nagyon sok mindenen kattogok naponta.Az egyik fájó pont, hogy vannak közös képei az exével, van hogy én is látom őket, de meg se kérdezi hogy kitörölje e őket, vagy zavar e engem.A másik, ami miatt féltékeny vagyok sokszor, hogy tudom, mert mutatja is, hogy nagyon sok fiú írogat neki, szerelmet vall stb( a sulijában az egyik legjobb nő, elvileg).Nemtudom mit kezdjek magammal, szerencsére ezekből semmit nem mutatok ki, így egyáltalán nem tűnök féltékenynek.Sokszor mondja, hogy szeret, és stb, de nagyon nem bízok magamba, és mindig attól félek, hogy valami nem jó és szétmegyünk.Tippek/ötletek, hogyan lehetne megoldani, hogy jobban bízzak magamba és ne legyek ennyire féltékeny.Tényleg semmit nem mutatok ki neki ebből, de tudom az se jó ha magamba fojtom😕Előre is köszönöm!

2019. ápr. 24. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, rá fogsz jönni, ha ugyan azt csinálod mint ő. Beszélgess más lányokkal meg ilyenek és meglátod, hogy te is megbízhatsz benne. Az meg a másik, hogy nem fogsz ennyire félni, ha azt látod hogy vannak melletted.

Az exes képet viszont nem tudom hova tenni sajnos... Azt neki kéne magában lezárnia, ha komolyan gondolja veled.

2019. ápr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zsombi55 ***** válasza:
Amíg nem vágyik vissza a másikért addig ne izgasson az ex-es cuccai, legyenek azok képek vagy egyéb tárgyak. Most veled van? Igen. Az a fontos.
2019. ápr. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem ilyen fekete-fehér egy kapcsolat. Hogyha nem tudsz olvasni a sorok között könnyen megcsalnak. Viszont szerencsére az könnyen kiderül, hogy szeret-e. Te pedig ne vetítsd ki rá a féltékenységedet, amíg nincs szikla szilárd alapja, mert megöli a kapcsolatot.
2019. ápr. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Féltékenységeddel könnyen eltávolítod magadtól, aztán magadat megnyugtatod: 'lám, jogos volt féltékenységem!'.

.

A féltékenység a bizalom és önbizalom hiánya.

Miért törölné ki a képeket? Azzal az emlékek nem szünnek meg. Nem feltétlen nosztalgiából tartja meg azokat, hanem az az időszak is élete egy része.

.

Ha féltékany vagy, azt sem hiszed el, hogy szeret, hiszen rosszat is feltételezel róla.

Tanulj meg bízni, mert ha nem, akkor mindenkit elhajtasz magad mellől!

Gondolj arra, ha kapcsolatotokban rosszat feltételezel róla, szeretete megkövetelHETi, hogy megtegye azt, már csak azért, hogy megnyugodj, jól látod a világ folyását, már megint igazad van/lett!

2019. ápr. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan nagy baj nincs, mert tudod magadról, hogy nem helyesen cselekszel. Tehát nem vagy nárcisztikus gyökér. Inkább a magánytól félsz, mert úgy gondolod, hogy nehezen tudnál újra társra találni.


De mondd csak, miért van neked párod, ha nem tudod megosztani vele ezt a fájdalmat? Hogyhogy nem vele ülsz le, és kérsz tőle lelki segítséget, támaszt, hanem az Internetre írogatsz vadidegeneknek?


Nekem ebből az jön le, hogy betegesen zárkózott vagy, és nem tudsz a másik embernek megnyílni. Így pedig el fogod veszíteni őt, mert ő is társat keres.


Az élet egy csatatér, ahol a legaljasabb eszközökkel folyik a küzdelem, és csak a stabil párkapcsolat védhet meg. Ahogy a katona mélyíti és építi a lövészárkot, úgy kell dolgozni a kapcsolaton is. Nem vagy egyedül, ott ás melletted a társad, a párod, mert ez az ő fedezéke is. Minél több figyelmet fordítotok rá, annál biztonságosabb és kényelmesebb lesz. Ha viszont azt látja, hogy te nem ásol, csak fekszel és jajveszékelsz, át fog menni valaki máshoz, aki viszont igen.

2019. ápr. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyanítom azért nem mutogatja az exes képeket és azt, hogy mennyi fiú írt neki, hogy féltékennyé tegyen, lássa, hogy fontos vagy számára.

A megoldás a kommunikáció. Elmondod, hogy zavar, amiket mutogat, ne csinálja, mert neked nem esik jól. Ha kommunikáltok, sokat beszélgettek, elmélyül a kapcsolat és megszűnik a féltékenység, kialakul a bizalom.

2019. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznosak a válaszok!Tudni kell, hogy nagyon nehezen van ez a pár keresés nálam(5 éve voltam szingli, és most leszek 19 éves). És igen, nagyon önbizalom hiányos vagyok, amire okom nem lenne, csupán egy gyerekkori betegség miatt egy fél évre- évre 2-3 baráton kívül mindenki kiközösített és piszkáltak.Sokat.( 3 plasztikai műtét volt az arcomon, így már nem látszanak a régi sebek, de bennem bennem vannak).Ma már a suliban is az “ismertebb” körben vagyok, de még mindig megvan ez az önbizalom hiány nekem.Szoktam vele beszélgetni, pont ezt imádom a mostani páromba hogy mindent megbeszélünk, illetve megbeszélem a barátaimmal is ezeket a problémákat, nem vagyok egyedül.Szerintem idő kell, hogy megszokjam és tudatosuljon bennem hogy tényleg szeretnek, és remélem idővel elmúlik ez a fojtogató érzés...Köszönöm mindenkinek mégegyszer!!
2019. ápr. 25. 20:26
 8/8 A kérdező kommentje:
5 évet voltam szingli*, bocsi elírtam!
2019. ápr. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!