Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan kezdeményezzek az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezdeményezzek az egyik eggyel felettem járó lánynál, így digitális oktatásban? 18l

Figyelt kérdés

Ugyanabban a tanévben kezdtünk, csak én előkészítős voltam, így neki ez az utolsó éve a suliban, én majd jövőre végzek így gimiben. Szóval hogy van ez a lány, az első év óta tetszik nekem, de személyesen nem volt túl sok bátorságom kezdeményezni. Sajna eléggé szégyenlős vagyok, soha nem voltam túl kezdeményező típus, ami nem baj alapvetően, de eléggé megnehezíti a helyzetet, hogy ő is pont ilyen. És tudom, hogy nem az a probléma, hogy ő hetero, mert nem, egy csomószor láttam LGBTQ csoportban kommentelni, és ő is a lányokat részesíti előnyben. Viszont voltak csesznye kezdeményezési kísérleteim. Ilyenek, hogy ha kitett valamit instastoryba akkor reagáltam, ha közös érdeklődési körrel kapcsolatos csoportba írt, akkor hozzászóltam én is a témába, ezekből néha beszélgetések alakultak ki privát üzenetben, de csak ilyen rövidebbek. Illetve amíg bejártunk a suliba sokszor néztük egymást a szünetekben, meg lyukas órákban, de csak ilyen távolról. És konkrétan ezt játszuk már idén negyedik éve, hogy néha valaki, de max egy hónapban egyszer, vagy ritkábban ráír a másikra (többnyire én, de nem esek túlzásba mert nem akarok nyomulni), meg kölcsönösen lessük egymást a szünetekbe. Voltak ennél konkrétabb, személyesebb próbálkozásaim is, amiken én is meglepődtem így visszagondolva, mert én tényleg bátortalan vagyok. Például ha pont egyszerre volt ebédszünetünk és úgy alakult, hogy kevés volt a hely az ebédlőben, ő meg mondjuk pont egyedül ült, akkor odaültem, vagy ha ő ült oda hozzám ilyen esetben, hogy kevés a hely, akkor próbáltam beszélgetni. Tavaly Valentin napkor is volt a suliba ilyen küldjünk levelet egymásnak dolog, és hát én írtam neki, ráadásul névvel és kértem egy találkozót aznapra a suli utánra. És hát ő eljött, elmondta, hogy azt a névtelen levelet tőle kaptam, és megbeszéltünk egy randit az egyik délutánra, tehát itt már tök egyértelmű lett, hogy hát akkor nem csak én érzek iránta valamit. Az a randi tök jól ment, elmondása szerint ő is jól érezte magát, csak hát nem lett folytatás, mert bejött a digitális oktatás, őt meg nem engedték el a szülei hétköznap, én meg ugye dolgoztam hétvégén. Aztán nyáron ő túl elfoglalt lett és én is. Újra elkezdődött a suli és visszaestünk a lessük egymást és néha valaki ráír a másikra szintre. Aztán itt van újra a digitális oktatás, és én nem tudom mit tegyek, hogy legyen valami.


Mit javasoltok, mit tegyek?


2021. febr. 22. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd a szemébe, aztán vagy bejön, vagy nem. Veszítenivalód nincs. Lehetőleg személyesen tedd.
2021. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én mondanám személyesen, csak így digitális oktatás alatt nehéz összehozni :D
2021. febr. 22. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehetne oldani, ha akarnátok, nincs teljes kijárási tilalom.
2021. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát jó de suli mellett hogy oldjam meg, én rohadt messze lakok, mert kolis vagyok, hétköznap órák mellett nem jó. Őt hétvégén nem igazán engedik el, meg tele van különórákkal, edzésekkel. Én meg dolgozom hétvégén. :/
2021. febr. 22. 15:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem mondtad... De valamikor össze lehet azt egyeztetni, semmi sem lehetetlen. Online órára például bárhonnan beléphetsz, nem kell otthon lenned. Olyan meg nincs, hogy nem engedik el, felnőtt emberek vagytok.
2021. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5 de van hogy nem engedik el a szulei, ennek több oka is lehet, legyen a "gyerek" felnottkoru vagy nem. Max ilyenkor mehet a kamu vagy a szökés xd

Mondjuk igy virus alatt azert ertheto hogy nem engedik, mindenki tudja hogy most mi a fontosabb

Amugy kerdezo, szerintem mindenképp talalkozzatok személyesen és nyiltan beszéljétek meg hogy ez hogy működne, akarjátok-e hogy működjön, milyen szinten komolyak az erzesek egymas irant stb. Mert így nem nagyon történik semmi..

Az már jó lenne ha legalább rendszeresen beszélnétek, vagy én ezt nem ertemm

18/l

2021. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát az egy dolog, hogy hivatalosan felnőttek vagyunk, de az nem változtat a tényen, hogy a szülők tartanak el... Máshonnan nem tudok belépni online órára, ha nincs net, ahhoz meg át kéne menni egymáshoz. Ő meg még nem járt egyedül a városukon kívül, tehát nem engedik el, engem meg nem ismernek a szülei, én meg nem mehetnék át hozzájuk. Ha meg azt mondanánk, hogy együtt tanulunk, az fura lenne a szülőknek, mert négy év alatt egy szót sem hallottak rólam.

De most az a közös álláspont, írtam neki azóta, hogy egy hétre beköltözök a koliba, ha engedélyezi a kollégium, délutánonként talizunk a különórái után, és ha jól megy, akkor bemutat mint valami random barátnőt, hátha :D

2021. márc. 4. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!