Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan érhetném el, hogy több...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetném el, hogy több önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés
16 vagyok, fiú, nyár végén leszek 17, és még nemigen volt barátnőm. Alapjáraton nincs vele bajom, de néha érzem, hogy jó lenne, ha lenne. Fő problémám az, hogy egyszerűen nincs önbizalmam. Nem nagyon merek egy lányra se ráírni aki tetszik, való életben oda menni stb, alapból vannak lány barátaim akikkel tökre jól elbeszélgetek, de ha már kicsit komolyabb dologról van szó megtántorodok. Pedig ne egy ilyen egésznap otthonülő "nyominak" nézzetek akinek nincsenek barátai és nem ad semmit magára stb. Elég sok haverom van, eljárok velük mindenféle, rádadásul van 1-2 akik tipikusan ilyen nagyon népszerű arcok, szép barátnőkkel stb. Ha bár nem vagyok egy Dicaprio, nem vagyok én egy csúnya gyerek, annyi, hogy alacsony vagyok, kondiba is jártam amíg tudtam, akkor picivel több volt az önbizalmam, azóta tekintve hogy nem tudtam elmenni lassan fél éve megint visszaesett.

2021. ápr. 1. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Belső érzésekkel dolgozni nem 1-2 csettintésbe telik, sokszor akár hosszú évek munkája. Egy önbizalmat felépíteni is lépcsőzetesen zajlik, fokozatossággal, sok idővel és energiával, türelemmel. Sokaknál pedig eltérhet a hogyan kérdése, főleg ha más problémákkal van összekötve, amikkel abban az esetben szintén foglalkozni kell.


Általánosságban abból nyersz önbizalmat, amiben jó szeretnél lenni/érdekel és úgy érzed van belőle sikerélményed. Valakinek ilyen a foci, pedig csak lejár a haverokkal rúgni néha a bőrt. Másnak a zenélés, mondjuk a gitározás vagy hegedülés. Van akinek komolyabb dolgok, versenyek a céljai vagy különböző alkotások. Maga az odavezető út is fokozatosan tud építeni, ha látod hogy haladsz felé. Sokszor a félelmeink legyőzése által nyerünk "plusz pontokat", azok az élmények is erősítenek.


De lehet hogy az önbizalomhiánynak komolyabb gyökerei vannak, például valakit úgy neveltek, hogy nem adták meg neki a szükséges szeretetet. Vagy értéktelennek állították be, nem volt bizalmi kapcsolatuk a szüleikkel, mindig rajta csapódtak le a feszültségek. Lehet egyéb közegek voltak rá nagy hatással, mint a suli vagy ismerősi, baráti kör. Említetted a magasságod, ez is lehet egy hasonló pont.


Egy lánnyal való ismerkedéskor mitől félsz a legjobban? Nyilván a visszautasítástól, miszerint nem vagy elég jó neki, vagy akár a beégéstől/kinevetéstől. El kell fogadni, hogy mindenképp lesz visszautasítás, mindenképp lesznek olyanok, akiknek nem fogsz tetszeni. Ezt kell feldolgozni, megérteni és még ha rosszul is esik, minél személytelenebbé tenni, hisz sok esetben nem ismernek még eléggé, mikor ez megtörténik - persze könnyebb mondani mint megtenni, de erre kell törekedni. Pár napra nem baj ha letöri a kedved, érző lények vagyunk, de ne felejtsd hogy neked sem jön be minden lány. Viszont fogadd el azt is, hogy valakinek tetszeni fogsz és kedvel.


Tehát ismerkedés területén akkor lépsz előrébb, ha tapasztalsz, és ahhoz oda kell menni a lányokhoz nem baráti hozzáállással is. Megdicsérni aki tetszik, bókolni, flörtölni, csípkelődni, próbálkozni, elhívni randira. Kitapasztalni mi fér bele és mi nem, hisz te sem ismered a másikat. Azzal hogy odamész és megpróbálod, adsz magadnak egy kis önbizalomfröccsöt, mert olyan helyzetbe tolod magad, ami addig ismeretlen volt. Lesznek nehézségek, lesznek váratlan helyzetek, de abból fogsz tanulni. Bármilyen végeredménye is lesz, maga a próbálkozás ténye már dobhat a kedveden jó irányba, mert leküzdöttél egy erős félelmet. Hiába vannak lány barátaid, mondtad hogy komolyabban nem mersz közeledni, tehát igenis ez egy erős félelem, amivel mindenki küzdött már.


Emellett nyilván érdemes kutatni magadban, hogy minek köszönhető az alacsony önbizalmad. Mondtad hogy fél éve még jobb volt a kondival, de megint visszaesett. Tehát akkor a testeddel nem vagy elégedett? Vagy hiányzik valami haladás-érzés, hogy teszel valamit magadért? Otthon is lehet edzeni, karbantartani magad.


Vagy a közösség hiányzik, amiben mozogni szoktál és biztonságérzetet ad? Lehet túlságosan másokra hagyatkozol, másoktól függsz? Abban az esetben sokat segít ha több dolgot kezdesz el egyedül csinálni, hogy lásd és érezd, nem vagy kiszolgáltatva másnak, magad is megtudod oldani a feljövő helyzeteket. Lehet először sutábban, de majd azt is kitapasztalod. Több önállóssággal is nagy önbizalmat tudsz nyerni, kezdetben akár csak annyival hogy elmész egyedül is enni valahova, vagy jársz egyet a városban, sportolsz, nézelődsz, vagy a dolgaidat intézed. Ezeken neked kell gondolkoznod, te tudod milyen az életed pontosan.


Ezeket tudtam így hirtelen összerakni.

2021. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Névtelenül, arc nélkül sem tudsz ráírni egy lányra?

Az önbizalmadon segíthet az is, hogy amit szeretsz magadban vagy amit jónak tartasz magadban megkeresed és ezt próbálod meg hangsúlyozni. Illetve ha a kondi adott önbizalmat, próbálj meg újra sportolni valamit. És ne a haverok legyenek a példák. Ebből a szempontból a saját életedet éld, ne akarj megfelelni senkinek.

2021. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! 1-es, a kondival azért volt jobb, mert le tudtam vezetni a stresszt, meg jó volt látni hogy elértem valamit, felszedtem egy kis izmot stb. valamennyi még látszódik belőle, de akkor lényegesen jobb volt ugyebár.

2-es, névtelenül arcnélkül rámerek persze, de annak nem látom sok értelmét! :D

2021. ápr. 1. 17:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ebben igazad van és én is tudom, viszont ott egy bizonyos rutint tudnál szerezni
2021. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak önismerettel tudsz kijönni ebből, azt meg - ha hatékonyan akarod csinálni - egy profi vezetővel kell. Önmagad csak szubjektívan tudod szemlélni és a saját agyad korlátain belül, ezért jól jön egy profi terapeuta, aki tudja, hogy hol keresse a blokkjaid gyökerét és úgy terelget, hogy Te is ráláss önmagadra. Pszichoterápia és hasonló önismereti módszerek segítenek, minden más csak tüneti kezelés.
2021. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!