Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Genederfluid, non-binary és...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Genederfluid, non-binary és transz emberek, ti milyen kapcsolatra vágytok? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 11:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És sértő/zavaró, ha valakit érdekel a születési biológiai nemetek?
2021. máj. 3. 11:39
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Én egyik sem vagyok, de a genderfluid nem épphogy az, amikor össze-vissza váltogatja? Vagy keverem valamivel?
2021. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De, az.
2021. máj. 3. 21:44
 4/13 anonim válasza:
87%
Nagyon komoly kapcsolatra. 30.
2021. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
23%
Hagyjuk már ezt a gender baromságot! Kizárólag biológiai nem létezik, kizárólag férfi és nő! Ha valaki ettől eltérően gondolkodik, viselkedik, az nem természetes! Az vagy homokos, vagy leszbikus. Tehát valószínűleg beteg. De van, aki nem betegségből csinálja, hanem divatból. Ezek vannak többen, na itt a baj!
2021. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Az 5-öst nem kell komolyan venni, süt a válaszából, hogy egy kicsit se ért a témához. Azt sem tudja, mit jelent a "homokos" vagy a "leszbikus" szó. Ezeknek ugyanis semmi közük a genderhez. A biológiai nemről se igazán tudja, hogy pontosan micsoda és hogy működik, de azért biztos jó érzés neki ilyen szakkifejezésekkel dobálózni, mert okosnak érzi magát tőle :D Egyszerűen nem értem, minek kell okoskodni, ha minimálisan se ért hozzá, de valószínűleg vagy betegségből csinálja, vagy divatból :D
2021. jún. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Komoly kapcsolatra. Valaki elfogadna és szeretne úgy ahogy vagyok és aki vagyok.

24 éves vagyok és biológailag lány viszont nem tudom hogy non- binary vagy genderfluid vagyok😅valamelyik biztos

2021. aug. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Mindig is queerplátói kapcsolatra vágytam, és jelenleg abban is vagyok egy cisznemű nővel. 31 éves vagyok.
2021. szept. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Előző vagyok, arra nem válaszoltam, hogy zavaró-e, ha valakit érdekel a "születési biológiai nemem". Ezzel kapcsolatban nem árt tisztázni egy-két fogalmat, szóval előre is bocsi a hosszú válaszért.


Először is a születési és a biológiai nemünk nem feltétlenül ugyanaz. A biológiai nem több tényezőből áll össze. Először is vannak a kromoszómák, amik a közhiedelemmel ellentétben nem csak XX vagy XY lehetnek, hanem ezen kívül egy csomóféle variáció létezik. Aztán ott vannak a különféle nemi jellegek, pl. a testalkat, a testszőrzet, a hang mélysége stb. Ezeket nagyrészt az befolyásolja, hogy milyen hormonok termelődnek a szervezetünkben, és ez is nagyon változó lehet egyénenként. A szaporodószerveknél se olyan egyszerű a dolog, hogy vagy péniszed van, vagy vulvád, hanem ezekből is léteznek egyéb variációk. Ha erről többet akarsz tudni, olvass utána az interszexualitásnak!


Amikor megszületsz, az orvos az esetek többségében kizárólag abból állapítja meg a nemedet, hogy mit lát a lábad között, a többi felsorolt tényezőt egyáltalán nem veszi figyelembe. Elméletben lehetne mondjuk kromoszómavizsgálatot csinálni, és annak az eredményét is figyelembe venni, de nem szoktak. Olyanokat meg nem is lehet születéskor előre megmondani, hogy pl. milyen lesz az ember testalkata, testszőrzete stb. ha felnő. Szóval a biológiai és a születési nem között az a különbség, hogy amíg a biológiai nemedbe beletartozik minden nemi jelleg, amit felsoroltam, addig a születési nemed gyakorlatilag csak azt mutatja, hogy amikor megszülettél, mit látott az orvos a lábad között.


A fentiek alapján, ha valaki a biológiai nememre kíváncsi, az azért értelmetlen, mert szerintem nincs olyan ember, akit olyan szinten kivizsgáltak, hogy 100%-ig tisztában van a biológiai nemének minden egyes elemével, és fel tudja sorolni az egészet erre a kérdésre. Ha pedig a születési nememre kíváncsi, az meg azért fura, mert ugyan mi a fenét befolyásol bárkinek a rólam alkotott képén az az infó, hogy csecsemőkoromban hogy nézett ki a nemi szervem. Szóval igazából nem zavar, ha megkérdezik, csak az értelmét nem látom.

2021. szept. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9: Ne haragudj, én tisztában vagyok vele, hogy nem csak biológiai nem ltéezik, hanem pszichológiai, sőt, társadalmi is, és hogy ezek nincsenek mindig szinkronban. És nincs is ezzel semmiféle probléma. Viszont az érvelésed nem több kisarkításnál és belemagyarázásnál. Azért kéne mindenki számára irrelevánsnak lenni a biológiai nemnek, mert az orvos azt a születéskor a külső nemi jellegek alapján állapítja meg? (Ami egyébként kb. 99,99%-ban meg fog egyezni azzal, amit a gének mondanak.) Ennél butább érv nem igazán létezik.

És igen, léteznek a nemi kromoszómáknak mutációi (Klinefelter-szindróma, Turner-szindróma, XYY-, XXYY-szindróma, tripla-Y-szindróma, stb. ), és valóban el lehetne vitatkozni azon, hogy az ő bekategorizálásuk a bináris "férfi/nő"-rendszerbe lehetséges-e (szerintem nem igazán), de ezt ellenérvnek felhozni arra, hogy valakinek számít a párválasztásnál a biológiai nem... finoman szólva is bénácska dolog.

A kioktatásodból meg köszönöm, nem kérek, merem állítani, hogy többet tudok a témából, mint te.

2021. szept. 19. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!