Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek hülyeség ez az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Floattila kérdése:

Szerintetek hülyeség ez az "üzlet"?

Figyelt kérdés
Szóval nehézségeim vannak az ismerkedéssel, a szociális szorongás miatt. Nincsenek barátaim az osztályommal kölcsönösen utáljuk egymást. De elég jó tanuló vagyok, épp ezért lett egy ötletem. Szóval megállapodás kell kötnöm valamelyik szociálisabb, de rosszabb tanuló osztálytársammal. Én segítek neki tanulni + megcsinálok neki egy tantárgy háziját naponta. Cserébe segít megismerni valakit. Esetleg tippekkel lát el. Mindeketten nyernénk viszont nem tudom hogy jó ötlet-e. Mit gondoltok?

2022. febr. 14. 08:19
A kérdező szavazást indított:
Rossz ötlet
Jó ötlet, egy próbát megér
49 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
69%
Szoval ha jol ertem, megcsinalod a hazimat amig elmegyek randizni a kiszemelteddel? :)))
2022. febr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha máshogy nem megy, esetleg. De inkább barátkoznod kéne, fejlődnének a szociális készségeid, így már tudnál egyedül is ismerkedni. De az osztályba akkor ciki vagy, máshol kéne próbálkozni.
2022. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem rosszul alakulhat. Ha az osztálytárs részéről nincs igény a tanulásra az ötlet hallatán kiröhög aztán elmeséli mindenkinek.
2022. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez is egy lépés a barátkozás irányába. Nem kell nagydobra verni a "hátsó" szándékodat, de ha jól választod ki hozzá a társat, akkor működhet. Ne 1:1 csereüzletnek tekintsd, hanem inkább úgy, hogy az erősségedre építesz a kapcsolatépítésben, és ha nem is közvetlenül, de lehet eredménye.


Bizonyára híre is megy majd a segítőkészségednek, és ez megtetszhet neked való embereknek is. Szerintem okos elképzelés.

2022. febr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Talan neked is inkabb tanulni kene, hogy hogyan legy felszabadultabb emberek kozt. Ha olyan jo tanulo vagy, gyakorlassal ez is menni fog.


Abbol viszont egyikotok sem fog profitalni hosszu tavon, ha egymas helyett vegzitek el az egyeni feladatotokat.

2022. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

4. tökéletes!


(Talán nem egy az egyben megcsinálni kellene a házit, csak rávezetni/vagy nem abból, amiből a leggyengébb, de ez részletkérdés)

2022. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Hogy kössön le egy csajt hosszútávon a személyiséged, ha már megközelíteni se tudod magadtól?

Ja, gyakorolni kell. Meg benne van az, hogy esetleg még meg is aláz a csaj ha olyan típus (sajnos), de be kell nyelni ezt a pofont és próbálkozni.

2022. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom mennyire jó ötlet. Nálunk kérdés nélkül segítünk egymásnak a házikban, felmérésekben, stb., így nem tudom, hogy a gyerek ezt igényelné-e, de ha te azt mondod, hogy nektek ilyen az osztálykapcsolatotok, akkor jó.

Vidzont mégsem. Szerintem nem jó ötlet, mert híre megy és érdekbarátaid lesznek, akiket te nem érdekelsz, csak a házid. Max akkor jó, ha olyan embert választasz célpontul, akovel barátkozni akarsz, mert vele akkor bármi lehet, hisz sok időt töltetek együtt.

De szerintem nem jó ötlet, csak magadat aláznád meg.

2022. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Azért az kicsit sok szerintem, hogy megírod a háziját, de abból nem lehet baj, hogyha valakit korrepetálsz és úgy. Persze, azért vigyázz azzal, kinek segítesz! Ha tényleg kölcsönös utálat áll fent közted és az osztály között, simán lehetséges (előre szólok, magam esetéből indulok ki), hogy egy bunkó és megbízhatatlan embert választasz, akinek nemhogy nem áll érdekében segítenie neked, még jól hátba is szúrhat és kiröhöghet az osztállyal a hátad mögött.

De abból nem lehet semmi baj, ha egy normális embernek segítesz tanulni, közben pedig ő is segít neked! (Illetve az sem kizárt, hogy időközben ezzel az emberrel még össze is barátkozhatsz)

2022. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Fejleszd a szociális készségeid! Az hosszútávon kifizetődőbb, mint ez az "üzlet".


Van erre több megoldás is, elsősorban én neked a könyveket ajánlanám ebben a témában. Pl. Dale Carnegie könyvei. Pár google keresés is segíthet, "How to improve your social skills".


A változás sosem könnyű.

2022. febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!