Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok! Járnátok aspergeres...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Járnátok aspergeres fiúval?

Figyelt kérdés

Csak azért mert sztem én az vagyok mert pl: nem tudok csak úgy akármiről dumálni... idegenek között lámpalázas vagyok, nincs túl sok barátom se (2) szinte mindig csöndben vagyok mert egyszerűen nekem a beszélgetés az nem egy spontán jövő dolog még családtagokkal sem pedig 5 tesóm van. Egyszóval magányos farkas vagyok. Járnátok ilyen fiúval?


Asperger szindróma = autizmus legenyhébb fokozata. Tehát nem vagyok fogyatékos csak nem tudok beszélni :/



2016. máj. 7. 12:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok 14/L
2016. máj. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
fú emberek... nem az volt a kérdés hogy szerintetek mi vagyok, ti biztos ismertek 100% arról hogy feltettem egy kérdést -.-"
2016. máj. 7. 17:28
 13/17 anonim válasza:

Szerintem azért érdemes lenne szakembert megkérdezni. De azért a kérdésedet megváladzolva, nekem nem biztos, hogy ideális lenne. Már csak azért sem, mert az autisták nem nagyon képesek emberi kapcsolatokra, és érzelmi helyett biztonsági alapon kötõdnek az emberekhez. Én egy érzelmes valaki vagyok, tehát nekem az sem biztos, hogy tetszene, hogyha valaki egyfolytában kimondaná a véleményét rólam. És a legnagyobb probléma, hogy az autisták nem nagyon képesek önállóan boldogulni. Akár egy kis szociális interakció is problémás lehet számukra (pl. Bevásárlás, tömegközlekedés stb.)

17/L

2016. máj. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Én nem járnék aspergeres fiúval, mert én egy aspergeres lány vagyok. :) Csak az én véleményem, de szerintem az ilyen embereknek közvetlen, beszédesebb partnerre van szüksége. Hogy kiegészítsétek egymást, meg ilyesmi. Persze az is jól jön, ha hasonló dolgokat szerettek, pl. filmek, könyvek, sportok, vagy ami téged érdekel, hogy legyen miről beszélni. De személyesen NE említsd másoknak, hogy aspergeres vagy. Csak előítéletesek, lesajnálnak és kételkednek, mint az előttem válaszolók nagy része.


#13:Érzelmesnek tartod magad? Hát ennél érzéketlenebb választ nem is adhattál volna! Nekünk ugyanúgy vannak érzéseink, néha még erősebbek is, mint a normális embereké, csak kifejeznünk nehéz őket. Látszik, hogy te is csak felületesen ismered az autizmust.


Ja, és VAN diagnózisom, mielőtt bárki belém kötne. :(

2016. máj. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

14-es, érdekes amit írsz, de szerintem a közös érdeklődési területek, és méginkább az, hogy egy autistánál jobban senki nem érti meg egy másik autista furcsaságait, fontosabb annál, hogy legyen valaki, aki jól tud navigálni a világban és érdeket érvényesíteni. A közvetlenség meg szerintem beszédtéma kérdése.


Hú 13-as, közel az összes autista sztereotípiát sikerült felvonultatnod egy kommentben, ez már-már becsülendő. De most kimondtam a véleményem rólad, amit mivel érzelmes ember vagy, bizonyára rosszul viselsz. :/

Egyben viszont igazad van, ideális nem lesz számodra egy autista soha. Ahogy más sem. Az ideál arra való, hogy lehessen hozzá viszonyítani a nem ideálokat, akikkel majd kapcsolataid lesznek.


Kérdező, erre nincs megfelelő válasz. Pontosabban aki erre pontos választ tud adni, az megalapozatlanul rábök valamire, hiszen ha ismerné is az asperger összes tünetét, attól még nem tudná, hogy xy épp melyikből mennyivel rendelkezik, és főleg hogy ezek mellett milyen tulajdonságai vannak, nem is beszélve a magasztosabb dolgokról, nevezetesen hogy sz.rik a tulajdonságaira, egyszerűen bejön neki az egész úgy, ahogy van.

2016. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
13-as vagyok. Én olvastam egy aszpergeres fiú történetét, és ismerek személyesen is egy aszpergeres valakit és én ezt tapasztaltam. A könyvben szereplõ (nem kitalált) szereplõ pedig maga mondta, hogy nem tud érzelmeket értelmezni. Lehet, hogy te más vagy, ugyanis minden ember más, arról nem is beszélve, hogy nem mindegy mennyire autista valaki, mert ugye, annak is vannak fokozatai. Ezért nehéz igazából a kérdésre is válaszolni.
2016. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nekem azért vannak érzéseim... csak nem mutatom ki
2016. máj. 12. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!