Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A személyiségem lehet az oka...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A személyiségem lehet az oka annak, hogy nincs kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Szóval, külsőre nem tartom magam egy csúnya gyereknek de azt viszont észrevettem hogy a személyiségem alapjaiban eltér a korombeli srácokétól.

Elsősorban nincs hatalmas önbizalmam, nem szeretem fényezni magam. Azt látom hogy mindenki próbál tekintélyt szerezni avval hogy milyen telefonja van, mennyire berúgott, milyet verekedett vagy hogy milyen lánnyal ... hált. Na az a helyzet hogy én meg úgy általában meghúzódom a háttérben. Valahogy ... nem kenyerem az ilyen önbálványozás, valamilyen szinten undorodom is tőle. Általában akkor beszélek magamról valakinek, hogyha kérdeznek.

Cinikus, enyhén pesszimista személyiség vagyok. Imádom úgy kicsavarni az ilyen önbálványozó emberkék szavait, hogy végül megalázzam őket vele. Olyan szórakoztató nézni, ahogy beszélnek a hatalmas önbizalmukkal és mikor megszólalok akkor az arcukra fagy a mosoly. A pesszimizmusom meg leginkább az elég önpusztító életmódomon mutatkozik meg. Cigizek. Sokat cigizek. Elképesztően élvezek nagyobb eséllyel rákot kapni. Másrészt az önértékelésem valahol ott van, hogy élek, mert a tudatalattim és az ösztöneim életben tartanak. (értsd: ha például kiállsz egy tömbház tetején a párkányra, ösztönszerűen vissza fogsz lépni, hogy ne halhass meg [nagyon elszánt öngyilkosok le tudják ezt győzni, de én nem vagyok az ]) Ettől függetlenül mégsem tartom magam egy kellemetlen társaságnak. Szeretek kedveskedni azokkal, akik megérdemlik. Szeretek mosolyt csalni az arcukra.

Filozofikus, művészi vénáim is vannak. Szeretek naphosszat filozófiai kérdéseken elmélkedni. Mi is az élet? Miért van az, ha adottak a körülmények az élet megjelenéséhez, akkor létrejön? Miért fejlődött ki az öntudattal rendelkező ember, és miért nem pusztított még el minket a természet, hiszen a legdestruktívabb faj mi vagyunk? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseket boncolgatok magamban két cigi közt. Ezenkívül szeretek verseket írni. Nemrégiben egy könyvnek is nekifogtam. Szeretem felhalmozni a tudást, van hogy órákat tudom bújni a wikipédiát. Szeretek könyveket olvasgatni.

Kifejezetten ellenzem a divatot. Egy Nike cipő manapság már szinte elvárás, ahogy az iPhone is. Én az a tipikus srác vagyok, aki hétből hat napon feketében van.

Koromhoz képest érettnek tartom magam. Nem egyszer fordult már elő, hogy beszélgettem valakivel, aki a beszélgetés kezdetekor a ,,fiú/gyerek" szót használta rám, majd végül már a ,,férfi" szót. Nagyon meglepődnek az emberek, mikor leülnek velem beszélgetni.

Nehezen nyílok meg, nagy elvárásaim vannak.

A csodálatos kis világomba ritkán engedek az embereknek betekintést. Csak azoknak, akik megfelelnek az elvárásaimnak. Ezek az elvárások többnyire olyan apróságok, mint például intelligencia vagy olvasottság. Nem szeretem hogyha egy emberrel beszélgetek és meghall egy olyan szót hogy humanizmus, extrovertált, introvertált, cinikus, agnosztikus, eseményhorizont, idődilatáció, realista stb. (az asztrofizikával kapcsolatos szavakat viccnek szántam. kackac) akkor tágranyílt szemekkel mered rám hogy na az aztán meg mi? Meg aztán nem árt az sem, hogyha hasonlít az érdeklődési körünk. Valahogy nem tudok elbeszélgetni egy olyan csajjal, aki azt mesélgeti nekem hogy éppen milyen volt shoppingolni és hogy milyen leárazások voltak, miközben én éppenséggel a szupernóva robbanások következtében létrejövő neutroncsillagok tömegét vesézgetem neki.

Kicsit elkalandoztam. Szóval igen, alapvetően elég érdekes személyiségnek tartom magam, szeretném megtudni hogy esetleg ez ... szimpatikus vagy taszító a lányok számára?



2016. aug. 29. 12:19
1 2
 11/17 anonim válasza:
100%

Huh, öröm volt ezt végigolvasni:) de tényleg. Én is ilyen "különc" vagyok a saját korosztályomban (14 éves vagyok) és többnyire engem is elkerülnek a fiúk, holott nem tartom magam rossz társaságnak, néha poénkodom, ha összegyűlűnk valahol pár osztálytársammal, de inkább hallgatom mások vicceit, csendes művész vagyok, tehát elvagyok a fejemben, a magam kis világában. És én is képes vagyok naphosszat gondolkozni az általad leírt kérdéseken, aztán amikor ezt valakinek elmesélem a minimum egy kinevetés.

Teljesen átérzem, hogy hogy érint téged ez, és a kérdésre válaszolva szerintem egy picit taszító lehet, nem sok olyan lány/ember van, aki ezt megérti, de én abban bízom (és neked is ezt tanácsolom) hogy egy nap majd eljön az az idő amikor te is megtalálod a párodat. És semmi gond, ha az 18, 21 vagy akár 26 éves korodban fog eljönni. Viszont ha egyszer megtalálod a másik feled, vele örökre össze lesztek kötve. Annyi közös érdeklődés, annyi közös dolog és a szeretet össze fog titeket tartani. És ennek így kell lennie, majd meglátod. Ez az élet rendje. Egyszer mindenki megtalálja a párját.

2016. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%

16 éves lány vagyok, művésznek készülök (zene), képes vagy heti 2000 oldalnál is többet olvasni -minden héten megyek könyvtárba és/vagy könyvesboltba, ami mindig teljesen feldob.

Az átlagom 4,9 körül van, tavaly például matekversenyt nyertem.


VISZONT


Nagyon szeretek videojátékozni, ruhát vásárolni. Nem nagyon sminkelek, viszont ha igen (fellépésre, esküvőre), azt nagyon élvezem. Nagyon odafigyelek a külsőmre. Napi szinten edzek, nem szeretem, ha a ruha ami rajtam van nem öblítőillatú, vagy épp a hajam nem illatos.


Ettől függetlenül nem hiszem, hogy egy tipikus ribi lennék. Szeretek mélyen beszélgetni, segíteni a depressziós barátaimnak kijönni a problémáikból.

De ha folyamatosan csak a pesszimizmust, sötét elmélkedést kéne hallgatnom, az lelkileg leterhelne.

A cigit nem tartom jó dolognak. Lehet, hogy csak én gondolom így, de az egy menekülőút a gyenge embereknek. Ha én le tudom győzni a stresszemet, szorongásomat minden ilyen dolog nélkül, akkor úgy látszik erősebb vagyok. Vagyis ők gyengébbek.


Gyűlölöm, és undorodom, ha valaki másokat megaláz (attól meg már a hányinger kerülget, ha ebben örömét leli). Ilyenkor mindig védelmembe veszem a megalázottat. ~sokat tudok beszélni, meggyőzően -mert jól érvelek.


Társaságban engem biztosan próbálnál megalázni, mert központi ember vagyok. Biztosan engem is szánalmasnak, egoistának látnál, pedig messze nem vagyok az.



Kedves kérdező van egy nagyon rossz hírem:

A lányokkal igenis beszélgetni kell az árakról. Ők általában szeretnek szépek lenni. Ha lesz barátnőd, lehet, hogy sokat kérdezgeti najd, hogy szépnek látod-e. Sajnos úgy lettünk kódolva, hogy az egész életünket egy szép hercegnőként (igen, ez van.) akarjuk leélni.

És ami még durvább: Nem fog előugrani egy olyan lány, akit neked tökéletesen megfelelne. SŐT ha esetleg összejönne egy lánnyal, nem fog azért totálisan megváltozni, mert neked épp olyan igényeid vannak.


Hanem neked is meg kell változnod. Tudatosan meg kell próbálnod levetkőzni a legtaszítóbb szokásaidat.


Ui.: Úgyse fogsz rájönni magadtól azokra a dolgokra, amiken annyit kattogsz. Inkább gondolkodj a jövődön, tervezd meg az életed, hogy legyen egy megfelelő háttér a lánynak ;)

2016. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden kommentet, szóval bocsi ha a válaszom már nem igazán lesz releváns.

Én egyetlen dolog miatt vacillálnék hogy megpróbáljam-e veled vagy sem, az pedig a nagy mértékű hasonlóság köztünk :D Főleg ami a bezárkózást illeti. Én eddig úgy tapasztaltam hogy könnyebben kijövök a nálam nyitottabb emberekkel, gondolom nem kell magyarázzam hogy miért.

16/l

2016. szept. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A pesszimista,zarkozott fiuk nekem nem jonnek be,de egyebkent erdekes szemelyisegnek tunsz. Biztosan jol lehet veled beszelgetni. Az ilyen tipikus lanyos dolgokat en is utalom,a plaza helyett az edzoteremben vagyok megtalalhato altalaban.

Maradj ilyen,biztosan talalsz majd egy kedves lanyt. En tulsagosan eletvidam,beszedes,porgos lennek szerintem hozzad,de nagyon szurkolok,mert kulonleges embernek tunsz.

2016. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#12


Nagyon szeretek videojátékozni, ruhát vásárolni. Nem nagyon sminkelek, viszont ha igen (fellépésre, esküvőre), azt nagyon élvezem. Nagyon odafigyelek a külsőmre. Napi szinten edzek, nem szeretem, ha a ruha ami rajtam van nem öblítőillatú, vagy épp a hajam nem illatos.


Nagyszerű, ezzel annyit mondtál el magadról hogy ápolt vagy, meg néha sminkeled magad és vásárolsz. Nem azt mondtam hogy valaki évente egyszer vegyen kettő darab ruhát, csak azt hogy legyen szíves és a barátnőivel vitassa meg, hogy mégis milyen árak vannak a tetszőlegesen választott áruházban.


Ettől függetlenül nem hiszem, hogy egy tipikus ribi lennék. Szeretek mélyen beszélgetni, segíteni a depressziós barátaimnak kijönni a problémáikból.


Rendben, itt annyiban különbözünk hogy engem nem érdekelnek mások problémái. Ha valaki érzelmi szemetesnek szeretne használni, abba úgy átlagban belerúgok. Nagyon ritkán, a számomra egy két fontos emberen tényleg segítek, de ha valaki érzelmi emésztőgödröt szeretne, akkor ott a pszichológus.


De ha folyamatosan csak a pesszimizmust, sötét elmélkedést kéne hallgatnom, az lelkileg leterhelne.


Nem kellene folyamatosan a pesszimizmust és a sötét elmélkedésem hallgatnod, mivel viszonylag csendes és gátlásos vagyok. Tudod, amolyan introvertált gondolkodó.


A cigit nem tartom jó dolognak.


A nemi erőszakot nem tartom jó dolognak. Szerinted ki tartja annak? Senki sem azért szívja, mert az olyan jó.


Lehet, hogy csak én gondolom így, de az egy menekülőút a gyenge embereknek. Ha én le tudom győzni a stresszemet, szorongásomat minden ilyen dolog nélkül, akkor úgy látszik erősebb vagyok. Vagyis ők gyengébbek.


Lehet, hogy csak én gondolom így, de ez egy függőség, amitől állati nehéz megszabadulni. Arrogáns a gondolkodásod.


Gyűlölöm, és undorodom, ha valaki másokat megaláz (attól meg már a hányinger kerülget, ha ebben örömét leli). Ilyenkor mindig védelmembe veszem a megalázottat. ~sokat tudok beszélni, meggyőzően -mert jól érvelek.


Én is gyűlölöm ha valakit megaláznak. Ne ess tévedésbe, nem a gyengékre taposok, hanem a bikák szarvát szeretem cinikus megjegyzésekkel letördelni.


Társaságban engem biztosan próbálnál megalázni, mert központi ember vagyok. Biztosan engem is szánalmasnak, egoistának látnál, pedig messze nem vagyok az.


Nos ez nem feltétlenül igaz. Nagyban hozzájárul ehhez a személyiséged. Ha azt látnám, hogy valami unalmas személyiség próbálna azáltal a társaság központi karakterévé válni, hogy nagyokat mond, hogy kibeszél másokat, vagy totál érdektelen témákat feszeget, akkor kezdenék el ellenszenves érzéseket táplálni.


Kedves kérdező van egy nagyon rossz hírem:

A lányokkal igenis beszélgetni kell az árakról.


Kedves válaszoló, van egy nagyon rossz hírem:

Nem kell. Ne élj abban a tévképzetben hogy a szobámban elzárkózva a világtól élek és az ablakomból szemlélve leírom a külső világot. Volt már barátnőm és nem, nem kell beszélni az árakról.


Ők általában szeretnek szépek lenni. Ha lesz barátnőd, lehet, hogy sokat kérdezgeti najd, hogy szépnek látod-e. Sajnos úgy lettünk kódolva, hogy az egész életünket egy szép hercegnőként (igen, ez van.) akarjuk leélni.


Nos természetesen a megfelelési kényszerrel küzdő, önbizalom hiányos törtető szerencsétlenek másokat kérdezgetnek saját magukról. Nem mondom hogy ne kérdezd meg mások véleményét magadról (ahogy most én is tettem a személyiségemmel kapcsolatban) de ne mások véleménye legyen az, ami meghatároz téged, mert az szánalmas.


És ami még durvább: Nem fog előugrani egy olyan lány, akit neked tökéletesen megfelelne.


Imádom ahogy itt próbálsz felkészíteni arra, hogy életemben először lányt fogok látni. Tudod, tisztában vagyok avval, hogy nincs olyan ember, aki tökéletesen megfelelne. Nem is kell. De viszont olyan van, aki nagyrészt elviselhető, talán megfelelő és hozzám hasonló személyiséggel megáldott (átkozott) ember lenne.


SŐT ha esetleg összejönne egy lánnyal, nem fog azért totálisan megváltozni, mert neked épp olyan igényeid vannak.


Ha esetleg összejönne egy lánnyal, naiv kis barátom nehogy azt hidd hogy te képes leszel őt befolyásolni, hát ki vagy te? Hát lehet rád partnerként tekinteni? Nyilván nem. Meg mi az hogy neked igényeid vannak? Ki vagy te, hogy neked elvárásaid vannak egy kapcsolatban?


Hanem neked is meg kell változnod. Tudatosan meg kell próbálnod levetkőzni a legtaszítóbb szokásaidat.


Erre már tényleg nem tudok mit mondani. Mégis melyik a legtaszítóbb szokásom? A személyiségvonásaimból fakadó ,,szokásaim" leküzdése olyan feladat, mintha neked a mások kioktatására való kényszerrel kellene megküzdened. Vagy a dohányzásra gondoltál? Taszító szokás a dohányzás? Nyilvánvalóan érződik, hogy mennyire ellenszenves is vagyok számodra, de azért ez már nem hogy sértő, de elég provokatív. Ha nem tetszik az, hogy valaki dohányzik, akkor ne legyél a közelében, kerüld el.


Ui.: Úgyse fogsz rájönni magadtól azokra a dolgokra, amiken annyit kattogsz.


Nem, de veled ellentétben lesz egy egyéni gondolkodásmódom és lesz saját véleményem.


Inkább gondolkodj a jövődön, tervezd meg az életed, hogy legyen egy megfelelő háttér a lánynak ;)


Spontán személyiség vagyok, nem tervezek előre. Legyen megfelelő háttér a lánynak. Tizenhat évesen mit vár az a bizonyos lány? Hogy legyen pontról pontra kidolgozva az életem minden egyes lépése? Nem egészen értem, mire szeretnél evvel kilyukadni. Legyen megfelelő háttér a lánynak. Anyagi háttér? Az anyagi hátterem nem az előretervezés fogja megadni. Nem következik egyik a másikból, de teljesen lényegtelen.

2016. szept. 18. 09:50
 16/17 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Nem szeretnék beleszólni ebbe az egész kis veszekedésbe az előző válaszolóval, de épp emiatt a kioktatós hangnem miatt nincs barátnőd. Az a lány teljesen jól leírta, hogy ő mit gondol, elmondta, hogy nem szereti a cigit, de azt képtlem, hogy bántásból írta ide. Te kérdezted a véleményünket, ő pedig leírta. Te pedig nem viseled el a kritikát. Nem vagx más, mint a többiek, nehogy azthidd.

2016. szept. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem mikozben olvastam a leírásodat, egy kifejezetten érdekes és egyedi, különleges személyiségnek tűntél. Szívesen beszélgetnék veled, sokat szoktam én is ilyen filozófiai, világ kialakulása dolgokról beszélni, sokat olvasok, kitűnő tanuló vagyok.

Emellett viszont nagyon is foglalkozom a külsőmmel, igényes vagyok, számít nekem hogy mit gondolnak mások, sok barátom van, de egyáltalán nem vagyok egy rib.anc vagy pic.sa.

Ez a baj a mai társadalomban hogy nagyon általánosítanak. Pl a 13-14 éveseket is mi dig egy kalap alá veszik. Ahogy azokat is akik foglalkoznak a külsőjükkel és a környezetükkel akkor azok már csak hü.lye pic.sák lehetnek.

Szerintem a gondolkodásodban csak ez a pesszimizmus és cinikusság az ami taszító lehet. Mert ha valaki nagyon pesszimista és mindenben cska a rosszat látja, azt ráragasztja a környezetére is és én személy szerint ezért probálom inkább pozitív wmberekkel körülvenni magam. És szerintem te is ha megpróbálod a dolgokat pozitóvan nézni sok dolgog másképp fogsz látni az életben.

Biztos vagyok benne hogyha megtalálod egyszer azt a lányt aki előtt le tudod vetkőzni a gátlásaidat és megnyílsz előtte, és megszeret, akkor ő nem fog elengedni.

2017. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!