Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lehet kezelni a visszau...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kezelni a visszautasítást?

Figyelt kérdés

Eléggé rosszul esik ha egy lány visszautasít. Ha facebookon mondja meg a lány hogy ne legyen folytatása a randinak akkor nem is válaszolok arra. Ha személyesen mondja meg akkor egyből hideg leszek vele, elköszönök. Volt amikor talált sörös üvegeket kezdtem el dobálni az utcán annyira ideges voltam emiatt. Volt amikor egy sulis buliban felkértem egy ismeretlen lányt táncolni.

Flegmán ránézett, válaszra sem méltatott, erre én elkezdtem vele kiabálni hogy kinek képzeled magad miért fájt volna annyit mondani, hogy "bocsi nem, épp várok valakire". Majd kivertem az italát a kezéből és elmentem. És tudom, hogy nem volt szép az utóbbi de az a flegma nézés nagyon felhúzott.

Én változtatni szeretnék a visszautasításhoz való hozzáállásomon. Hogyan lehetne jobban kezelni? 16/F


2016. dec. 3. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Végy magadon erőt, mert ez bunkó viselkedés. Sajnos az életben még lesz részed ebben. Nem hidegen kell viskedni, hanem megkérdezni hogy, miért döntött úgy. Biztos volt valami oka, amiből akár tanulhattál is volna.
2016. dec. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Át kéne értékelned a visszautasítást magát. Próbáld fordítva elképzelni a szituációt. Senkinek sem kötelessége viszonozni a közeledést csak azért, mert te közeledsz. Ha valaki visszautasít, ahhoz van joga, és ha bármilyen oka van arra, hogy ne akarjon veled ismerkedni / randizni / bármi egyebet, azt neked tiszteletben kell tartanod. És ilyen esetben örülj neki, hogy nem játssza meg azt, hogy érdeklődik irántad, csak azért, hogy ne bántson meg (később sokkal jobban megbántana, ha kiderülne). Tudod csak azért, mert mi lányok vagyunk, még nem kell mindenki kezdeményezéseire pozitívan reagálnunk. Nem kell ahhoz csúnyának vagy bénának lenned, hogy valaki elutasítson, és ez a legfontosabb, amit jó, ha észben tartasz. Szóval ne keresd magadban a hibád, ahogyan ne hibáztasd a lányt sem. Az ember nem erőszakolhatja meg az érzéseit, ha valaki nem vonzódik hozzád / nem kelted fel az érdeklődését, vagy foglalt, vagy csak szimplán olyan időszakban van, amikor nincs kedve senkivel sem ismerkedni, akkor ez van és kész. Lépj tovább!


Persze vannak olyan helyzetek, amikor a visszautasítás annyira megalázó vagy bunkó, hogy az ember jogosan sértődik meg vagy háborodik fel. Pl. az a lány nem volt valami kedves, aki flegmán rád nézett, miközben válaszra sem méltatott. Ettől függetlenül te nem őt járatod le ezzel a kirohanásos reakcióddal, hanem magadat. Nem csak nála nem lesz esélyed utána, hanem senkinél sem, aki esetlegesen látta vagy utólag hallotta a szituációt... Ne süllyedj le ilyen szintre, büszkén kell viselni a visszautasítást, akkor is, ha bunkón történik, mert az az ő bizonyítványa, ha nem tud tisztességesen és egyenesen elutasítani, nem a tiéd. Az, hogy az ember nem klappol mindenkivel, teljesen természetes dolog.

2016. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy sokszor még egy kicsit sem ismer a lány és esélyt sem ad az egésznek. Ez szokott sza@ul esni. Elso benyomas ra fektetnek mindent. Es ha elsore nem majd masodjara.. Megy a kovetkezo fiuhoz mert annyi fiu odavan erte. Csak az lesz a bokkeno mikor csak lefekteti a fiu aztan semmit sem akar utana csak sirni fognak, es megis erdemlitek lanyok, csodalkoztok pedig van egy csomo esely arra h megismerjetek egy fiut de ti nem mert van meg rajta kivul 100 masik hat ha ilyen makacsok vagytok megis erdemlitek h csak arra kelletek, ti se nezitek a fiut mikor nevetve otthagyjatok.. Majmok.
2017. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!