Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan növeljem az önbizalmam?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan növeljem az önbizalmam?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, nem volt még barátnőm, amit az önbizalomhiányomnak (is) köszönhetek. Volt 1-2 próbálkozásom, de azok mondhatni kudarcot vallottak. A kommunikációs kézségeim szemtől-szemben nem valami jók, kiskoromban logopédushoz is járnom kellett, 1-2 szóba most is beletörik a nyelvem, de csak nagyon ritkán. A másik problémám az, hogy sose kaptam semmilyen visszajelzést a külsőmet illetően. Jó, persze a rokonok mondják, hogy "milyen jóképű fiú lett" , de ugye ez nem mérvadó, mivel szerintem elég elfogultak. A testalkatommal nincs baj(szerintem) :174 cm, 67 kg, szálkásnak mondanám. Ezek a dolgok bőven elegek ahhoz, hogy ne merjek odamenni a lányokhoz. Tudnátok adni tanácsokat, hogy hogyan tudnám orvosolni az önbizalomhiányt?

2017. ápr. 6. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Járj edzeni, tanulj zenét, vagy csinálj valamit amiben jó vagy/szereted. Szerintem ha látod, hogy valamit jól csinálsz már az is jót tehet az önbizalmadnak. Beszélgess többet az emberekkel, ismerkedj és ne félj, mert mi is emberek vagyunk és hibázunk. Mosolyogj sokat és nézz az emberek szemébe! Hidd el sokat számít ;)
2017. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

-Alakíts ki magadnak öltözködési stílust, a zenei ízlésednek megfelelően, ne legyél tucat. (természetesen nyúlhatsz az alapokhoz [punk, rock, rap stb] de ezekhez érdemes a saját ízlésedből is hozzáadni valamit)


-Csiszolgasd az elmédet könyvekkel, hallgass diskurzusokat, legyen mindenről véleményed.


-Kérd ki a barátaid, ismerőseid véleményét, hogy mi az amit szeretnek benned (ezeket érdemes fejleszteni, megtartani, odafigyelni rájuk) és mi az amit nem szeretnek benned. (erre is érdemes odafigyelni)


-Sportolj.


-Találj magadnak valami hobbit. Gitározás, sakkozás, rajzolás, állatkitömés, fényképészet ... bármi.


-Beszélgess gyakran lányokkal, figyeld a visszajelzéseiket.


-Jutalmazd meg magad valamivel, ha úgy érzed hogy valamit jól csináltál / sikeres voltál. Lehet ez egy kávé, egy csokoládé, vagy bármi, ami kedves számodra.


-Foglalkozz a külsőddel. Legtöbben itt akadnak fent önbizalom terén. Legyél nagyon ápolt.


Most ennyi jut eszembe, szerintem kezdetnek bőven elég. Egy idő után meghozza az eredményét, én is elég önbizalomhiányos voltam, mostanság kezdem kinőni.

Sok szerencsét! :D

2017. ápr. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A beszédhiba nem lehet akadály. volt már korábban is fiú, akibe belezúgtam és dadogott. A mostani párom is dadog.

Szóval, ezen ne stresszelj.

A külső megint másodlagos dolog.

2017. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Megéri megcsinálni (nem megpróbálni, csinálni), mert tényleg megváltoztathatja az életünket. :) Nagyon nagy löketet ad már az első nap után, és az egész program teljesen ingyenes!

2017. máj. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet fura, de hallgass zenét, esetleg énekeld hangosan :) Nekem bejön :P
2017. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nezz magadba: miota akarod mar, mennyire jo lenne ha osszejonne.. Szurj ki egy lanyt suliba es lepj. Halgass zenet v beszelj szuleiddel merits motivaciot menni fog az.. Nemvagy ezzel egyedul csak nehagyd h huzzon ez a gatlas honapokon keresztul. Kezd el majd lesz vmi ;)
2017. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!