Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan győzzem le a félelmeim,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem le a félelmeim, gátlásaim? Tanácstalan vagyok 14/l Lehetetlen eset vagyok?

Figyelt kérdés

Régen rengeteg fiú barátom volt. Ahogy egyre idősebb lettem, az önbizalmam is úgy fogyott el. Képtelen vagyok társalogni. Egyszerűen nem megy. Nem merek/tudok az emberek szemébe nézni, remegek, elvörösödöm, dadogok és ehhez hasonlók. Lányoknál talán még annyira nem vészes, fiúknál azonban a helyzet borzasztó. Képtelen vagyok, pedig nagyon próbálkozom felülkerekedni az aggályaimon. Nem értem magam, hiszen mitől félek? Mitől vagyok ennyire zavarban? Hiszen sosem bántott igazán senki. Talán csak amiatt mert nagyon kirekesztettnek érzem magam, és nem tudom megtalálni velük a közös hangot. Valamint kissé mindig is lenéztek a külsőm miatt. Ezért is félek. Ha szóba jönne a társkeresés- ami igazából az én esetemben a korom miatt alapból kiesik- mások azt mondanák, hogy a személyiségem miatt lehetetlen, hogy ne találjak valamik. Mindig mondják milyen őszinte, segítőkész ember vagyok stb stb. Én ezt nem így érzem. Főként a rosszat látom magamban. Próbálok pozitívabb lenni. De mégis, hogyan ismernének meg ha képtelen vagyok tenni bármit is ez ügyben?

Nagyon vészes eset vagyok?

Mindig is felnéztem azokra a lányokra akik olyan közvetlenek és viccesek tudnak lenni. Kissé elszomorító, hogy nem tudom ugyanazt a lazaságot produkálni. Pedig én is szeretnék fiú barátokat.

Valamint azért sem mernék belemenni kapcsolatba, mert félek, hogy nem lennék elég jó. Hogy csak gondot okoznék vagy csalódna bennem, mert félnék az elején.

A sulimban a legtöbb 14 éves lány már párkapcsolatban van. Én csak lehetetlennek érzem magam rá. Mit kellene tennem?

Köszönöm, hogy végig olvastátok ezt a hosszú segítséget kérő panaszáradatot. A normális válaszokat pedig őszintén nagyon köszönöm, és sajnálom ha zavarosan írtam le.



2018. márc. 7. 17:03
 1/3 A kérdező kommentje:

Valamint most fogok tovább menni gimibe. A problémámból kifolyólag nagyon nehezen ismerkedem. Hogyan kellene majd jó benyomást keltenem? Csak mennyek oda, hogy ,,Szia. Xy vagyok. És téged hogy hívnak?"

Ez nem olyan sablonos? És mit kezdjek a kínos csönddel? Nem vagyok beszédes. Mi van ha ő sem dob fel semmilyen témát?

Őszintén rettegek:')

Előre is köszönöm a válaszokat. Tényleg

2018. márc. 7. 17:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Jézusom! Várj!

Nem vagy vészes eset, de több dologban is kivetni valót látok.


Az hogy minden 14 ÉVES gyerköcnek van pár párja az ne érdekeljen téged, ne kövess mindig másokat, ezért nem találod a helyed, ideje lenne végre azt csinálni, amit belül szeretnél!

Lehet, hogy most azt látod, hogy beakarsz illeni abba az illúzió világba, ahol minden tök menő és trendi és akkor majd te is menő leszel. De az a helyzet, hogy te lehet más vagy.


Mivan ha te az az ember vagy, aki inkább megvárná az igazit, aki lehet eljön 1-2 év múlva, és inkább csak azzal lenne hosszú távon? Miért akarsz ilyen korán felnőni?


Képzeld el annak idején rengeteg fiú barátom volt, több mint lány, mert a lányok unalmasabbak voltak mindig, sok pletyka,r*b*nck*dás,pasik stb stb.

A fiúk mindig viccesebbek voltak és én is olyan voltam, mint ők,de azért lány is, a lényeg az, hogy az összes pasi belém szeretett akárhova mentem és ez az átok mai napig elkísér.

És akárhány pasi volt mindig körülöttem a jobbnál jobbak, mégsem kellett egyik sem, mert tudtam, hogy nem azt akarom, még is bennem volt a kétely, hogy mivan ha nem leszek elég jó egy kapcsolathoz, vagy hogy sosem lesz barátom, mert nem vagyok elég szép, vagy mert nem akar majd senki. De végül lett 2 szerető barátom, akikkel nagyon sokáig együtt voltam külön külön és mai napig tart és rájöttem, hogy nem az a r*b*nc akarok lenni, aki lefekszik 40 pasival, lesz*p 70 f**zt, és lesz 200 barátja.:D Most túlzok,de valljuk be igen ilyenek a lányok. És ezt egy női szemmel mondom.


És be kell vallanom hogy a sok pasi barátom elárulta, hogy az ilyen lányokat utálják és csak arra jó nekik, hogy addig beszélgessenek velük, ameddig meg nem d*gj*k, aztán eldobják, mint egy használt rongyot. Nem egy ilyen pasi barátom volt és én lenéztem ezt a dolgot, de hát ha ilyen buta a korosztályotok nincs mit tenni.


Milyen a külsőd, hogy lenéznek érte?


Légy egy kicsit erősebb, ne rinyálj, légy laza, menő, ne érdekeljen mások véleménye, légy a magad ura, csináld azt amit szeretnél, legyél közvetlen, vicces, legyen egyéni véleményed mindenről és ne félj kimondani azt.

Legyél cuki és törékeny egyszerre, legyél nőies.


Én ilyen voltam és vagyok mindenki rám volt mozdulva még a csajok is.:)

Mindenki példaképnek tartott, pedig én csak önmagam adtam!

2018. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak legy onmagad es ne masokat probalj utanozni. Mert mas ezt meg ezt csinalja, nem biztos h neked is azt kell.

Ajanlom figyelmedbe az alabbi mondast:

"Egyel szart." - 1 millio legy nem tevedhet.

2018. márc. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!