Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ilyen helyzetben hol tudok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben hol tudok ismerkedni? (Nem itt, nem csak azért, mert törölnék a kérdést)

Figyelt kérdés

Az oldalt nem ismerkedésre használom, mivel hogy nem szeretek interneten párt keresni, rossz tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban (És ezt az előző kérdésemben is hiába hangsúlyoztam ki, olvasás nélkül törölték...) Bulizni nem engednek, barátaim sem nagyon vannak, hogy általuk új embereket ismerhessek meg, egyedül programokra menni meg kínos.

17/L



2018. ápr. 8. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerkedésre van az oldal, de nem lehetetlen. Jól kell megfogalmazni a kérdést, így nem feltétlenül törlik.

Ilyen esetben szoktam a lehetőséget felvetni, hagyjuk a netet, beszéljünk telefonon, vagy egy az egyben beszéljünk meg egy találkozást egy nyilvános helyre, ahol sok ember megfordul, így kevesebb félnivaló van mindkét fél részéről. Számomra a netes ismerkedés teljesen tévút, de senkit nem lehet rábeszélni semmire, mindenki a neten akarna üzengetni, aki meg személyes barátságokat keres, még annyira sem méltat a neten, hogy megbeszéljünk egy találkozót. Azzal az egy személlyel tartom a kapcsolatot évek óta, aki kiírt egy kérdést, másik nap pedig már találkoztunk is, miközben jóformán egymás nevét sem tudtuk. F

2018. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: Persze, nem lehetetlen, de én zsákbamacskának érzem. Ha valakivel élőben ismerkedem meg, nincsenek egyből elvárások, nem éli bele senki semmibe magát, nem lesz kényelmetlen, ha élőben találkozunk és nem jövünk be egymásnak. Mert ugye interneten előtte remélhetőleg sokat beszélgetünk, de nagyon sok minden írásban, sőt telefonon se feltétlen jön át.
2018. ápr. 8. 20:58
 3/7 Pomazi73 ***** válasza:
Nem csak buliban lehet ismerkedni.csomó jó hely van. Csak nyitottnak kell lenni
2018. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem érted. Ha máshogy valaki nem tud ismerkedni, mert akármiért, de a neten két ugyanolyan problémával küzdő ember egymásra talál, egészen véletlenül még közel is laknak, akkor mi kötelezi őket arra, hogy a neten ismerkedjenek meg? Miért nem lehet személyesen, mikor még nem volt internet?

Imádom mikor adásvételről van szó, valaki hirdet valamit a neten, valaki megveszi és személyes átvételt beszélnek meg, pedig semmit sem tudnak egymásról. Nem kell szórakozni, itt meg ekkor leszek, megtörténik az adásvétel, aztán megy mindenki a dolgára. Nem értem miért nem lehet így ismerkedni. Manapság mindenkivel "kötelező" a neten beszélgetni. A neten/telefonon megrendelt szerelővel sem ismeritek egymást, aztán még a lakásodba is beengeded.

2018. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért érzed a netes ismerkedést zsákbamacskának, mert nem jól kezeled.


Ha élőben ismerkedsz, "nincsenek egyből elvárások" --> miért ne lennének? Neten is vannak, csak nyilván eltérőek.


"nem lesz kényelmetlen"

Akkor élőben Te még nem beszélgettél... Ott tud még igazán kényelmetlen lenni néha.

Nem feltétlenül kell ismerkedésre gondolni, lehet egy hivatalos hely is.


"interneten előtte remélhetőleg sokat beszélgetünk"

Nem feltétlenül sokat kell, szerintem nem árt, ha pl. egy találkozás előtt némi előismerettel rendelkezel a másikról.


Az előző válaszoló a netes vásárlást is felhozta.

Ha ott egy levél vagy telefon után találkozunk a másikkal,

ismerkedni miért ne lehetne így?

A 21. században nem fognak elrabolni, ha néhány alapvető szabályt betartasz.

pl. találkozás csak nyilvános, emberekkel teli helyen, megkéred egy barátod hívjon fel a találkozó közben, hogy minden rendben-e. Ha nem lenne megbeszéltek egy titkos választ ami alapján tudják hogy ki kell menteni... és még sorolhatnám.


Nyilván, mivel rossz tapasztalataid vannak a netes ismerkedésről, máshogy állsz hozzá.

Ha élőben ismerkedtél volna, akkor lehet arról lennének rossz tapasztalataid, vagy arról is.



Szerintem online és élőben is ugyan olyan sikerrel lehet ismerkedni, csak másfajta módon kell megközelíteni a dolgot, bár részben hasonlóan.


Nekem pl erről az oldalról is van több beszélgető partnerem, akikkel régebb óta levelezek. Akad köztük fiú és lány is.


"egyedül programokra menni meg kínos"

Miért lenne az?

Mindenhová csak csoportosan lehet járni?

Kinek lenne ez kínos? Neked vagy akik azt látják, "jé, ez egyedül jött. fúú, de kínos".

2018. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is így vagyok vele,csak annyi,hogy engem a bulizás nem érdekel,azért nem megyek :)

f

2018. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben vagyok én is 19 évesen, 2 éve rettenetesen antiszociális voltam, azóta sokat fejlődtem. Sajna kevés barátom/haverom is van ez miatt, illetve ők is hasonló beállítottságúak, így nem igazán ismerek meg új embereket. Az én életemből is hiányzik már valaki akivel beszélgethetnék, aki meghallgatna és törődne velem. Én úgy próbálom ezt orvosolni, hogy rendet tartok a környezetembe, illetve elfoglalom magamat sporttal, olvasással, filmezéssel, gitározással, főzéssel. Úgy vagyok vele, hogy majd egyszer biztos találok valakit, nem erőltetem az ismerkedés dolgot, mivel nem vagyok egy bulizós fiú. Az ismerőseimnek/szüleimnek próbálom ezt nem mutatni, viszont legbelül szomorú vagyok amiatt, hogy senkinek nem vagyok fontos. :\ 19/F
2018. ápr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!