Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A fiúknak tényleg baj, ha egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiúknak tényleg baj, ha egy lány okos, vagy műveltebb?

Figyelt kérdés

Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel (sráccal), aki a következőt mondta (nem szószerint, de így nagyjából, gyakorlatilag ez volt a lényeg):


,,Nem azért, de én nem csodálkozom, hogy mindenkinek friend zone kategória vagy, mert a legtöbb fiú nem bírja, ha a csaja túl okos, te pedig okosabb vagy mint az átlag. A fiúk szeretik kicsit birtokolni a párjukat, vigyázni a csajukra, szeretnek kompetensek és erősek lenni mellettük, veled viszont ezt nem lehetne, egyszerűen túl okos és önálló vagy. Olyan veled lógni, mint egy fiúval, nem tudom elképzelni, hogy ne te legyél a domináns fél egy kapcsolatban, vagy elviseld, hogy babusgatnak, mert mindenről megvan a véleményed, túl okos vagy és kész, nem bejövős.''


Majd ezek után megerősítette ezt a kijelentését azzal, hogy elmodta, hogy évekkel ezelőtt az ismeretségünk legelején bejöttem neki, de aztán nagyon hamar átmentem friend zone-ba, a fent felsorolt okok miatt.


Még sosem hallottam így külső véleményt, arról, hogy a fiúk szemében milyen vagyok, szóval ez most eléggé sokkolt.

Igazából azon nem is lepődtem meg, hogy azt mondta, hogy nem jön be a fiúknak, hogy nem lehet ,,vigyázni rám'' meg nem lehetnek mellettem ,,erősek és férfiasak'' akik megmentenek mindenkitől, meg birtokolnak, mint a könyvekben, mert tényleg ilyen vagyok, de... Mi az, hogy ,,túl okos'' vagyok?!! Hogy mi van? Ez komoly? Vagy ez most valami vicc?

Nem vagyok okoskodó vagy ilyesmi, meg nem nézek le senkit, aki mondjuk nem olyan művelt, mert hiszen mindenki másban jó, de tény, hogy büszke vagyok az eszemre, intelligens vagyok. Nem ilyen stréber módon, és nem vagyok egy zseni, semmi ilyesmi, szimplán nem vagyok buta, és nem félek a véleménnyilvánítástól, ha annak van meg az ideje, meg műveltebb vagyok mint az átlag. De azt gondoltam, hogy ez alapvetően egy jó tulajdonság.

De hogy emiatt olyan legyen velem mint egy fiúval, mert nem vagyok alárendelhető? Mert okos vagyok és nem lehet felsőbbrendűen magyarázni nekem, meg azt mondani, hogy ,,nem kell értened cica, elég, ha én értem, majd megoldok neked mindent''? Igen, tényleg nem lehet, általában engem kérdeznek az emberek, hogy ez meg az mit jelent, vagy hasonlók, a fiúk is, de... Ez kizáró ok?

Eddig tényleg büszke voltam az eszemre és a műveltségemre, de most az jött le, hogy ez nem segít abban, hogy legyen valakim.

(Nyilván ettől még nem fogom eltitkolni, hogy műveltebb vagyok az átlagnál, meg nem lesz ettől rosszabb az önértékelésem, de akkor is nagyon furcsa volt nekem ez, hogy a fiúnak nem jön be, ha a lány okos, művelt.)


Ez tényleg így van, hogy visszataszító nektek fiúk, vagy csak ez a haverom mondta ezt? Mert amúgy igaz, hogy mondják néha, hogy ,,már régen nem értem miről magyarázol'' , meg volt, hogy ilyenekkel utasítottak el, hogy ,,túlságosan különbözünk'' , ,,komplexusos leszek tőled'', ,,nem vagyunk egy súlycsoport'', meg, (ez a legkínosabb) ,,olyan mintha én lennék Neville, te meg Hermione'', és tényleg sokszor kerülök friend zone-ba...


Szóval valaki világosítson fel, hogy ez hogy működik a fiúknál. Illetve ez a felnőtteknél is így van? Vagy csak várnom kell és felnőtt koromban már máshogy lesz?

Miben változtassak, mit tegyek?


(Remélem ez nem tűnik ilyen dícsértető szövegnek, mert az igazság az, hogy a rengeteg tulajdonságomból kb az intelligenciám, műveltségem az, amit szeretek, a többit kb mind utálom, emiatt érintett rosszul, hogy ez is rossz tulajdonság számba megy a fiúknál...)


Köszi a válaszokat!


16/L



2018. aug. 26. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagy badarság ami a srác mond, én nagyon szeretem ha egy lány okos. Ez a srác szerintem eléggé hülye, hogy ez miatt nem érdekled csak.

18F

2018. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem az a baj, hogy okos vagy, hanem hogyha dominálni akarsz. Amúgy inkább a nők nem viselik el a náluk butább pasit.
2018. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Engem az érdekelne, hogy te milyen fél akarsz lenni majd a kapcsolatban. Tényleg megakarod majd fordítani a szerepeket, keresni egy visszafogottabb srácot, akivel persze jól elvagy. De akkor tényleg te lennél a domináns. Ez a srácnak nem lenne gond, mert tényleg van olyan fiú aki azt szeretni, ha a lány irányítja a kapcsolatot. De te ezt akarnád? Vagy egy hozzád méltó srácot akarsz, akivel hasonlóak a tulajdonságaitok, és akkor néha vagy idővel megadnád magad (egy kicsit), és hagynád, hogy ő is vigyázzon rád meg ilyesmi. De alapvetően tényleg egyenlőek lennétek. Nem azt mondom hogy az első fiú típust akit leírtam, elnyomnád, csak más lenne a kapcsolatod vele mint a másodikkal. remélem érthető voltam. Neked is tudnod kell, hogy milyen srácot keresel, és ne csak te akarj megfelelni valakinek (bárkinek). Fiatal vagy és idővel biztos változnak is ezek a dolgok.
2018. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az kifejezetten jó, ha egy lány okos és intelligens. Szerintem arra figyelj oda, hogy ne legyél túlzottan domináns , ne akarj mimdig irányítani!(nem tudom h ez így van-e)


A normális fiúk az okos lányokat szeretik :D

2018. aug. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából nem akarnék én dominálni a kapcsolatban. Elnyomni valakit meg pláne nem. Olyan kapcsolatnak örülnék, amiben egyenlő fél vagyok, és nem olyan a másik fél, hogy az ,,eszemmel'' komplexusokat okozok neki, meg ilyesmik.

De a haverom azt mondta, hogy ez nem lehetséges, mindenképpen ,,alacsonyabb rendűnek'' érezné magát mellettem bárki. :/

2018. aug. 26. 14:46
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Én csak örülnék, ha a lány nem lenne sík....


Mármint komolyan, a mai lányok 80% még 90 IQ-val se rendelkezik

2018. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Azzal nincs baj,ha egy lány okos.

Azzal van a baj,hogyha egy lány érzelmesébe, az jó,de a férfiak nem beszélnek az érzelmekről(pedig kéne,és ez baj,hogy nem.) De ha mégis nem puha p a srác,és kimeri mondani az érzelmeit, ahelyett,hogy azt mutatná mindig,hogy istennő van,akkor ő már nem kemény,hanem egy puhány senki.

2018. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy lány igen is legyen okos,és az eszével gondolkodjon...fiúknak nem kell "mindentudó típusnak lennie,ahogy a lányokbaj sem. Szerintem ha lazábbrá veszed a figurát,mármint kicsit nyugodtabban, akkor jobb lesz:) a Friend zonerol ne is beszéljünk mer gyomoridegem lesz..
2018. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Erzelmesebb** fkyou autocorrect xd
2018. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Öhm... Szerintem egy okos lány sokkal jobb barátnő mint egy retardált autista 3,14csa :)
2018. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!