Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mínuszszor mínusz miért plusz?

A mínuszszor mínusz miért plusz?

Figyelt kérdés

Igen láttam már hasonló kérdést itt GYK-n,de abban nem kaptam valódi választ.


Félreértés ne történjék nem trollkodni szeretnék,de aki ehhez ért kérem magyarázza úgy el hogy alapvetően a matekhoz nem értek részletesen (tehát nincs felsőfokú képzettségem meg semmim) viszont nagyon érdekel.


Persze a matematika logikáját tudom követni. Illetve találtam is erre egy olyan magyarázatot hogy ha

-1x4=-4

-1x3=-3

-1x2=-2

-1x1=-1

Akkor a fenti mintát követve

-1x-1= csak 1 lehet


Tehát nem tudom hogy átjön e amit mondani szeretnék: Tehát alapvetően értem a logikát,de csak annyira mint ahogy azt is értem ha a PC-men megnyomom a POWER gombot akkor bekapcsol.


Én arra lennék kíváncsi hogy ez honnan ered,mi az alapja,miért van így vannak e olyan tételek (mint máshol a Pitagorasz tétel) ami ezt befolyásolja-e?

Továbbá a kérdésem az azoktol akik nem csak "elfogadják" hanem értik is hogy erre a kérdésre adott válasz szerintük tudományos vagy mármár-filózófiai?



2019. júl. 26. 18:36
1 2 3
 21/23 Tom Benko ***** válasza:
@20: De, plusz lesz...
2021. jan. 4. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
@21 tulajdonképpen egy elképzelt számegyenes jobb, és bal oldalán elhelyezhelyezkedő számokról beszélünk.. az, hogy plusz, és minusz.. igaz, de sokakat összezavar. És nem létezik plusz.. mert nem plusz egy piramist kellett építenie a fáraónak.. hanem egy piramist.. nem plusz 3 almád van..hanem 3 Minusz három almád nem lehet.. és a bankrendszer előtt minusz 3 aranyad sem volt az erszényben.. :-) ez egy relatív dolog.. a -2 tulajdonképp a nulla miatt minusz kettő.. mert ha nincs nulla, akkor úgy mondanánk a 100 nál 102 vel kisebb szám.. Érdemes a megértéshez több oldalról megközelíteni. A matematika, és a fizika megengedi, hogy elvonatkoztass, és a minuszt (ami csupán egy előjel) akár mással is helyettesítsd.. gondolatban. Persze van aki nem tud elvonatkoztatni, és ragaszkodik a tanult dolgokhoz.. annak jó a magolás.. egyszerűbb, gyorsabb tudás átadási folyamat.. aztán a delikvens majd megérti, ha érdekli, és foglalkozik vele.. lesz egy "AHA" élmény és a zagyában egyszer csak összeáll...régen úgy gondolták, hogy "a tudatlanság, és a megértés között nem vezet híd" ezt állítólag Arisztotelész mondogatta.. és a mai okosok is ismerik a kifejezést.-> Egyszercsak jön az "AHA élmény" minden világossá válik.. az alázatos tanulás - magolás (meg nem értett, de tanult , megfigyelt dolgok raktározása) egyszer csak a sok kis fiók és a szanaszét zoknik összeállnak, és felismered.. ez egy komód.. tulajdonképpen.. tehát.. érdekes a probléma maga.. hogy miért volt szükség a nullára, vagy a negatív számokra, ki találta ki, miért..? Ez nem mindenkinek megy elsőre.. sőt.. van aki megelégszik azzal, hogy a rózsa piros.. van akit érdekel mitől.. ha egyszerű lenne, a discovery csatorna nem maradna fenn.. :-)
2021. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Tom Benko ***** válasza:
@22: A természetes számok esetén nincs is plusz, mivel azokból csak egy irány van. Azonban ha már többlet és hiány is lehet, akkor van értelme a plusz és mínusz megkülönböztetésnek. Éppen azért plusz meg mínusz, mert a definíciójuk éppen az összeadás és kivonás műveletek alkalmazásából adódik. Ha ezeket máshogyan jelölnénk/neveznénk, akkor az előjelek neve/jele is más lenne. Lehet gondolatban helyettesíteni, csak éppen fölösleges zavart kelt.
2021. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!