Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kísérleti atomrobbantások...

A kísérleti atomrobbantások hogy-hogy nem okoztak nukleáris telet?

Figyelt kérdés
Több mint 2000 atombombát robbantottak a 20. században!

2019. júl. 27. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

kb mint egy vulkánkitörés.

Meg ne kérdezd, hogy az miért nem okoz

2019. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Itt egy videó ezekről a robbantásokról, egy világtérképen


https://www.youtube.com/watch?v=LLCF7vPanrY


Az külön durva hogy az USA csak Nevadában, a Szovjetunió meg Kazahsztán keleti részén dobta le a nagyját.

2019. júl. 27. 14:11
 3/9 dellfil ***** válasza:
100%

"A nukleáris tél egy feltételezett globális klimatikus állapot, amely egy nagy kiterjedésű nukleáris háború lehetséges következménye.


A nukleáris fegyverek nagy mennyiségben történő felrobbantása elméletileg rendkívül hideg időjárást eredményezhet, különösen abban az esetben, ha gyúlékony célpontok (például városok) ellen vetik be őket, mivel ebben az esetben a nagy mennyiségű füst és korom bekerülhet a Föld sztratoszférájába."

Amint látod nem közvetlenül - és nem feltétlenül(!) - az atomrobbanástól van, hanem a nagy mennyiségű égésterméktől, koromtól, portól van. Persze ha atomfegyverrel idézzük elő ezt, akkor jogos a "nukleáris tél" kifejezés.

Egyébként - átvitt értelemben - használták a "nukleáris tél" kifejezést szupervulkán kitörések utáni állapotok jellemzésére is. Nagyon hasonló állapotokat idéz elő az is.

Az atomkísérletek esetében nem volt cél hatalmas kiterjedésű erdőket, nagyvárosok százait felgyújtani. A "nukleáris tél" ezért nem köszöntött be a több mint kétezer kísérleti atomrobbantás miatt.

Az idézet ebből van:


[link]


Itt vannak a "kísérletek". (Majdnem azt írtam, "kísértetek". :)


dellfil

2019. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dellfil ***** válasza:
2019. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És ez a hatalmas erdőtűz, például miért nem okoz ilyesmi éghajlati változást?


[link]

2019. júl. 27. 14:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak a kétezer bombának a jelentős részével a föld alatt pukkantottak, szóval az atomcsend egyezmény óta nincs légköri hatása. Éppen a nukleáris szennyezés növekedése miatt tiltották be a légköri robbantásokat. Továbbá egy totális háborúban a jelenlegi 15 ezer nukleáris töltetet gyakorlatilag egyszerre robbantanák fel, aminek jóval durvább hatása lenne, mint azoknak a légköri robbantásoknak, amik másfél évtized alatt voltak.
2019. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 dellfil ***** válasza:
77%

Manapság egy "hatalmas" erdőtűz bakfitty ahhoz képest amelyeket egy atomháború csapásai okoznának.

Ma minden "természeti csapást" - ami kicsit is nagyobb mint egy háztartási baleset - a "civilizált" emberek armageddonként élnek meg. :)

(Ez már csak így megy. Érthető, hiszen a "fejlődés" - mind "hardveresen" mind "szoftveresen" - felérzékenyítette a civilizációnkat minden kis környezeti változás iránt.)

A "nukleáris télhez" NEM elég egykét "normál" vulkánkitörés, (sőt az un. "Toba katasztrófa is kevés volt) meg egykétszáz négyzetkilométer erdő tüze. :)


dellfil

2019. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Csak hogy érezd miről van szó. Egy db 10 megatonnás nukleáris fegyver felrobbantása a megfelelő magasságban, és 50 km sugarú körben azonnal meggyulladnak az erdők, és minden éghető anyag lángra kap. Ez kb 8000 km2, és a tűz nem fog megállnia kör szélén, tűzoltók híján addig fog pusztítani míg egy kiadós eső meg nem állítja. Egy totális atomháború esetén azzal számolnak, hogy minden nagyobb város elpusztul. Ausztrália sem ússza meg, mivel a felsőbb légrétegek pár év alatt összekeverednek, és 2-3 év késéssel ott is eltűnik a nap az égről. Különben korlátozottan most is valami hasonló történik a D-i féltekén. A Kína által kibocsájtott irdatlan mennyiségű por-korom 2-3 fokkal visszaveti a felmelegedést Indiai-óceán viszonylatban, és globálisan is legalább 1,5 C-vel kevesebb van miatta.
2019. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Egyetértek az eddig elhangzottakkal csak meg hozzafuznem hogy az a több 100 nukleáris robbantásos kísérlet igaz nem okozott komolyabb éghajlati változást de az a nukleáris felhő ami képződött az viszont az egész világon elterleydt. Ezért a 100 évvel ezelotthez képest az átlagos radioaktív sugárzás megtobbszorozodtt. Nem halálos mennyiségben de megnőtt.
2019. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!