Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van következménye, ha a...

Van következménye, ha a motorkerékpárom (meghajtás) lánckerekeit nagyobbra cserélem?

Figyelt kérdés

Az áttétel arány megőrzésével.

Kicsit hosszabb lánc, kicsit több súly, ezen kívül pl kopás szempontjából lehet valami következmény?


2019. aug. 8. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha elég "ügyes" vagy el tudod érni hogy álló helyzetből el se fog bírni indulni a járgány.
2019. aug. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Nézzél meg egy mountain bike-ot, konkrétabban a váltókat. 3x7, 3x8, 3x9 áttételből válogathatsz. Ha egy motorkerékpáron kisebbre/nagyobbra cseréled az első/hátsó lánckereket, akkor csak módosítottad az áttételt. A bicikli is ezt csinálja, csak nem kell szerelgetni.

A következmény: nyomatékosabb motor-kisebb végsebesség, vagy gyengébb motor-nagyobb végsebesség.

2019. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt a részt olvastátok?

"Az áttétel arány megőrzésével"



Ez azt jelenti, hogy az elsőt és a hátsót is kicserélem. (erre utal a többesszám a kérdésben)



[link]

2019. aug. 8. 20:17
 4/10 anonim válasza:
100%

#2 Leírta a lényeget.


Nekem van egy CBR600 f4i mocim,gyárilag 16-46 az első-hátsó lánckerék fogak száma,mikor cseréltem őket,17-45 raktam fel,így kicsit lustább lett,viszont egy 130-140-es utazósebességnél nem forog annyit a motor,nem eszik annyit,mivel sokat túrázok,sok 100 km-ert megyek így hosszú távon valamelyest kímélem is a motort,és talán az üzemanyagot tekintve költségkímélőbb is.

2019. aug. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
És nem értik. :D
2019. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Mivel a nyomatékod (motor teljesítményed) és a fordulatszám nem változik, de az erőkar nagyobb lesz, ezért az erő csökken. Valamivel kisebb terhelésnek lesz kitéve a lánc és a lánckerekek. Ugyanakkor a lánc sebessége nőni fog. Elképzelhető, hogy a megnövekedett láncsebesség miatt nagyobb sebességnél beletalálsz a lánc sajátfrekvenciájába és széthullik nagyon gyorsan. Sok mindentől függ, ezt ennyi adatból nehéz megmondani.
2019. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi

csak egy 70-es moped, amihez nem találtam ugyanolyan hátsó lánckereket, ezért a 14/36-ról 16/41 fogszámra váltottam.

(ennek volt legközelebb az áttétele a választékból)


Na szóval nem nagy változás és nem is lesznek nagy sebességek.

2019. aug. 8. 22:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az áttétel marad, akkor szinte semmi változás nem lesz, még kopás szempontjából sem. A kérdés, hogy konstrukciós szempontból megvalósítható -e. Szerelhető -e, van -e szabványos lánkerék, lánchossz a forgalomban. És persze geometriailag elfér -e, nem ütközik -e valaminek neki, nem súrlódik -e valahol.
2019. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

# 8

már ki is próbáltam, eddig minden okés



lánckerekeket a kínálatból választottam

az "univerzális" láncból így is kellett levenni, csak pár szemmel kevesebbet.

2019. aug. 8. 23:19
 10/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

A láncsebesség miatt egy gond lehet, amit óvatos kipróbálgatással nem tudsz meg.

A végsebesség közelében a centrifugális erő miatt a láncod szabad szakaszai nagyobb ívben fognak kifelé feszülni és elérhetnek ezt-azt, ami közel van szerelve. Főleg, hogy a nagyobb lánckerekek miatt a láncvonalak alapból kijjebb kerültek.

Ezt kéne ellenőrizni, hogy biztosan ne érhessen el semmit a lánc, amit nem kéne.

Az adott áttételváltás elég kis változás, valószínűleg nem lesz gond, de ellenőrizni nem kerül semmibe.


Egyébként most lehetőséged lenne az áttétel változtatására is, ami szintén nem feltétlenül gond.

Ha variós tengelykapcsolód van, a rendszer lekezeli azt is, ha a láncos végáttételedet kicsit megváltoztatod.

Elérhetsz némi végsebesség-növelést (kicsit megnövő fogyasztás, vario-kopás és minimális gyorsuláscsökkenés mellett).

Az áttétel rövidítése viszont nem jó megoldás, csak a végsebességed fog csökkenni, a vario miatt a gyorsulásodat nem fogja növelni.

2019. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!