Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A szilárd fázisú extrakció...

A szilárd fázisú extrakció tulajdonképpen az oszlopkromatográfia egyik fajtája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy van-e különbség a két módszer között, és ha igen, akkor mi? Egyetemen próbálkoztunk az oszlopkromatográfiával, de a szilárd fázisú extrakcióról csak elméletet tanultunk, azaz csak tanítottak, mivel nem igazán fogtam fel. Annyi maradt meg, hogy az oszlopkromatográfiánál gyakran helyben készítik el a töltetet, és az nagy, míg az extrakciónál a töltet kicsi, előre készített, és gyakran eldobható. Bár őszintén szólva ebben sem vagyok teljesen biztos. Valaki ki tudna segíteni? Előre is köszönöm!



2019. szept. 18. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Az SPE (solid phase extraction) az LC (liquid chromatography) speciális esete: itt is van szilárd állófázis és mozgó folyadék fázis. A lényege hogy a szilárd fázison megkötött komponensek a megfelelő oldószerek (eluensek) megválasztásával elválaszthatók egymástól.

https://www.youtube.com/watch?v=c2P1g-a3DlE

2019. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor nem tévedtem túl nagyot. Köszönöm szépen!
2019. szept. 20. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!