Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen elven működtek régen a...

Milyen elven működtek régen a folyadékindítású körhinták?

Figyelt kérdés

Emlékszem kiskoromból,hogy a falunapokon a körhintákat egy,fokozatosan sós lébe mártott karral indították,a hirtelen rántás elkerülése miatt.

Ez pontosan mit csinált?


Sima aszinkron motorok,amiknél az állórész áramot korlátozták így?


2019. szept. 29. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

úgy hívják vízkés.


gyakorlatilag egy fokozatmentesen állítható ellenállás (minél jobban belemerül, annál kisebb az ellenállása)

2019. szept. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez természetesen világos,csupán azt nem értem,hogy minek az áramát korlátozza a folyadékellenállás?


Esetleg csúszógyűrűs motor kivezetve,aztán amikor felpörgött,akkor rövidrezárja a forgórészt?

2019. szept. 30. 10:19
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan. Megy ez neked.
2019. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,így minden világos :)
2019. szept. 30. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

szerintem túl sokat gondolsz erről a dologról.


egyfázisú motor és előtte egy ellenállás. ennyi.

2019. szept. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, akár lehetne is, csak mégse. Négy évtizeden át a körhintások 3 fázist kértek ideiglenesbe.

A körhinta folyadékos csúszógyűrűs indítást meg villanyszerelési fórumokon tárgyalták eleget olyanok, akik láttak ilyent közelről. Az adalék, a kések formája, stb. És a végén a rövidzárt a fémtartály biztosítja. Állórész soros ellenállással ugyan mire jutsz egy csillagpontos rövidzárral? A hibabejelentőhöz, hogy leégett Paks. :D

Te vagy az, aki azt a hülyeséget írta a meddőről a segédfázisnál?

2019. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Te vagy az, aki azt a hülyeséget írta a meddőről a segédfázisnál?"


nem.


biztos lehet ezt jól is csinálni, de minálunk nemrégiben voltak karavánosok ferde csöves légpuskával, hercegnős körhintával és hasonlókkal.


a tartályt akkor töltötte újra a csóka frissen bontott bubis ásványvízzel, a motorba meg három ér volt összesen bekötve (fekete, kék, zöld-sárga), tuti, mert ki volt csúszva az egész tömszelencéből.


nem is engedtem a kölykeim felülni... :(


mellékesen egyfázisú motort írtam, azt meg lehet lassítani egy előtét ellenállással. (barom megoldás, de attól még lehet)

2019. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!