Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gépgyártástechnológia / fúrás...

Gépgyártástechnológia / fúrás kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy tengelyes alkatrész aminek a legszélesebb vonalán az egyik oldalra kellene egy hosszirányú átmentő furatot készíteni. A kérdésem a befogás módjával kapcsolatos. Én úgy gondoltam, hogy hárompofás kézi tokmányba fogom be és egy ponton ütköztetem keresztirányban. Ez megfelelő?


A feladat elméleti, egy ábrás műveleti sorrendtervhez kell...



2019. okt. 7. 21:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Így lenne: [link]
2019. okt. 7. 21:38
 2/18 Wadmalac ***** válasza:
100%
Milyen gépen akarod fúrni? Amíg ez nem tisztázott, nincs jó válasz.
2019. okt. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ott van mellette, RF20 radiál fúrógép. Bár igazság szerint nekem fogalmam sincs, hogy ez mit befolyásol. :D
2019. okt. 8. 10:21
 4/18 anonim ***** válasza:

Azt a homlokfelületet ütköztesd, ahol kijön a 6-os fúró.

Az mindig előnyösebb, mint a tengely végi ütköztetés.

Ha egy 6-os csavarnak a helyét képzed ki, akkor mindig fúrd nagyobbra, mint a csavar névleges mérete. Ebben az esetben 6,5-össel célszerű fúrni. Feltéve, hogy nem valami tájolás a célja.

2019. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azért állatira nem mindegy, hogy Rf vagy egy CNC gép.

Furat helyét hogy állítod, méred be, mi a furatpozíció tűrése?

Megfogásra meg prizmás satu vagy satubetét a legjobb. A hárompofás tokmányodat is meg kéne fogni valahol, akkor meg a satu célszerűbb. A prizmás megfogás rögzíti a függőleges tengelyhelyzetet, négy ponton (vonalon) fog, a tengelyfüggőlegesség biztosítva lesz.


Biztos, hogy egyetlen furatról beszélünk, nem pedig osztókörös furatOKról?

2019. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De igazad van. Hat furat kerül kör alakban arra a tárcsás homlokfelületre, egyenlő osztásközönként.
2019. okt. 8. 18:23
 7/18 A kérdező kommentje:
Többi kérdésedre őszintén szólva nem tudom a választ, ilyen szinten nem tanultuk a dolgokat. Egy képzeletbeli tengelyes alkatrész ábrás műveleti sorrendtervvét kell elkészíteni, ennyi a feladatnak ez a része, tehát csak rajz.
2019. okt. 8. 18:25
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet én értek félre valamit, de ehhez mi a fenének kéne radiálfúrógép?!


Ide egy körasztal kell, meg oszlopos fúró (esetleg függőleges maró). A gyámra rögzíteni kell a körasztalt, az első furatnál kell pontosan kimérni a sugárirányú távolságot, ezt a jó szaki tudja hogyan kell, onnantól kezdve a körasztallal lehet osztani a 60fokos szögeket.


CNC-n persze egyszerűbb, de a fúrófejet ott is pozícionálni kell, és C60-as utasítással mindig 60fokonként elforgattatni a a főorsót.


Még a furathoz annyit, hogy lépcsős, ráadásul a süllyesztés is fenékfurat, valószínüleg imbuszcsavarok számára. Most már lehet kapni lépcsős fúrókat, az iparban számos helyen alkalmazzák.

Ha nem áll rendelkezésre, akkor viszont két lépésben kell megoldani a fúrást. A süllyesztéshez pedig ilyenkor külön marószerszám kell. Amikor még egyedi gyártásban a szocilaizmusban dolgoztunk, még két lépésben csináltuk.

2019. okt. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha már Rf, akkor kéne egy osztókészülék, akkor tutira jó lesz. Azon adott a tokmány a befogáshoz.


[link]


[link]

2019. okt. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit wadmalac ír, a 2.képen lévő jó lesz. Ezt hívják egyébként körasztalnak, amit föntebb említettem. Ami az 1.képen van, az egy egyetemes osztófej. Az nem jó erre a műveletre, még egyetemes maró fejét sem lehet úgy elfordítani hogy a szerszám vízszintes legyen. Még ha akad is egy-két ilyen marógép, a hozzáféréssel lesz probléma...
2019. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!