Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Gépgyártástechnológia / fúrás...

Gépgyártástechnológia / fúrás kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy tengelyes alkatrész aminek a legszélesebb vonalán az egyik oldalra kellene egy hosszirányú átmentő furatot készíteni. A kérdésem a befogás módjával kapcsolatos. Én úgy gondoltam, hogy hárompofás kézi tokmányba fogom be és egy ponton ütköztetem keresztirányban. Ez megfelelő?


A feladat elméleti, egy ábrás műveleti sorrendtervhez kell...



2019. okt. 7. 21:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva kicsit elkanyarodtatok a témától, engem csak az érdekelt, hogy jó lesz-e így a rajz, de megkérdeztem a tanárt, úgyhogy a továbbiakban tárgytalan a dolog :D Mindenesetre köszi a válaszokat.
2019. okt. 10. 22:07
 12/18 anonim ***** válasza:

Azért vicces, hogy csak a rajz kell és semmiféle gyártástechnológia ismeret sem.

Mellesleg ha csak a rajzot nézzük, több súlyos kontúrhiba is van benne, szóval ha erre egy tanár rábólint, neki is vissza kéne adnia a diplomáját...

2019. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ez nekem csak egy kiegészítő tárgy, nem gyártó szakos vagyok, szóval a tanárok sem veszik annyira komolyan nálunk. Egyébként tanultunk gyártástechnológiát az előző félévben, de nem olyan mélyen, hogy melyik gépet hogy kell befogni stb.
2019. okt. 12. 11:49
 14/18 anonim ***** válasza:
54%
A gépet nem is kell befogni, a munkadarabot szokás... A kontúrvonalak helyessége pedig az alapvető műszaki rajzhoz tartozik hozzá, ezt még egy műszaki aszisztensnek is tudni kell. Bár a mai oktatási rendszerben már sokmindenen nem lepődik meg az ember.
2019. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Így születnek a 40 évesen is kezdő elméleti "szakemberek". Egy kicsit tanuljuk ezt is azt is, de sosem leszünk profik semmiben.
2019. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem értem mit vergődtök, én soha nem fogok gépgyártástechnológiával foglalkozni. Gondolom, nektek is voltak egyetemi képzéseitek során olyan tárgyak, amikkel soha a büdös életben nem találkoztatok többször, sőt a tárgyak 90%-a ilyen, és még lehet keveset is mondtam.
2019. okt. 13. 18:05
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez pontosan így van, ahogy mondod, épp ezért szidom is az oktatás színvonalát.

Nagyon régen a munkahelyemen volt egy szokás. Ott voltak a melósok, akik dolgoztak a gépeken és voltak a művezetők, mint közvetlen feletteseik. Ha az egyik művezető meghalt, vagy nyugdíjba ment , abból a brigádból választottak új művezetőt, akik addig a gépeken dolgoztak. És, ami az érdekes, hogy nem nézték a papírjait. Ha értett az adott dologhoz, akkor művezető lehetett.

Aztán egyszer jött a német és megvette a céget. A helyzet kapásból megváltozott. A papír lett a belépő az előléptetéshez. Az újonnan a papírral bekerült vezető elkezdte kirugdosni azokat az embereket, akik sokkal jobban értettek a munkafolyamatokhoz, mint Ő maga. Elkezdett villanyszerelőket és pékeket felvenni átképzéssel a régi fémipari szakemberek helyére, hogy Ő majd megmutatja, hogy ki itt a főnök.

Aztán egyszer egy éjszakás műszakban úgy alakult, hogy eltört egy nagy méretű csigafúró. Az ott levő emberek egyike sem tudta, hogy hogyan kell megélezni egy fúrót. Nappali műszakban bement volna a szerszámkiadóba és hoz egy másikat és sosem derült volna ki a dolog. Ennek viszont híre ment, hogy éjszaka állt a gép a sürgős munkával. A "papíros" művezetőt azonnal kirúgták és felkeresték a régi szakikat, hogy visszacsábítsák őket. Sokan vissza is mentek.


Na ezt csak azért mondtam el, hogy ne elégedj meg azzal, hogy papírod lesz valamiről. Ha nem értesz ahhoz , akkor sosem leszel elismert a hivatásodban.

2019. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

Volt már autóipari elektronikát gyártó gyárban, félautomata elektromos-pneumatikus gépek között kohómérnök főnököm.

Arról csilivili papírjai voltak, de egy gépelem összeállítási rajzát színes ceruzával kellett kiszíneznem, hogy értelmezni tudja.

Volt villamosmérnök kollégám, aki kiselőadást tudott tartani az ÉDÁSZ erősáramű, magasfeszültségű rendszeréről, de nem tudott megérteni egy egyszerű ohmos ellenállású áramköri rajzot.

Amikor az egyik szakmunkás végzettségú dolgozónak szóltam, hogy azt a kis kézi gépet, amivel dolgozik, nem úgy kell használni, fölényesen megkérdezte: "dolgoztál te egyáltalán ezen a gépen valaha is?" Én meg válaszoltam, hogy azt a gépet konkrétan én terveztem és építettem.



Nagyon visszaüt, amikor az oktatásban hiányoznak az alapok.


A jelen kérdés éppen egy ilyen alapvető gépészeti feladat, amire az alapok nélkül csak hibás vázlatos választ lehet adni.

Én simán elhiszem, hogy erről az oktató tehet, de attól még ez nagy baj.

2019. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!