Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez nem túl korai?

Ez nem túl korai?

Figyelt kérdés
5 éves kisfiamat nagyon érdekli a matematika. Egy jó ideje állandóan kéri, hogy írjak neki össze adást kivonást,és megoldja. Igaz van amikor segítségre szorul,de nagyon jól megy neki. Mindig számol, ha rajzol akkor is mindig a számokkal "játszik". Ez nem túl korai,vagy csak szereti a matekormatekot?
2019. nov. 10. 16:49
 1/6 anonim válasza:
100%
Örülj neki, legalább valószínűleg nem fogja utálni később sem. Szerintem csak szereti, érdeklődik. Én 4 évesen tanultam meg olvasni. Hátrányom nem lett belőle, csak annyi, hogy ameddig elsőben a többiek a betűket tanulták, én unatkoztam. :D
2019. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem korai.


Ha kifogysz a feladatokból, csak pattanj fel a sulinet.hu-ra, és nézd meg az ottani matekfeladatokat. De akár le is ülhetsz elé a kisfiaddal. Kattintgatós, megmutatja a helyes válaszokat is.


Ha középiskolás lesz, akkor meg jöhet az év honlapja díjat 4x is bezsebelő mateking.hu.

2019. nov. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dellfil ***** válasza:
100%

Könyörgök, csak a kedvét ne szegd... Nincs olyan, hogy korai, ha nem erőszakkal kényszerítik a gyereket. (Bármiféle - a lelki is az(!) - erőszakra gondolok.)

Csak egy szösszenet:


"Igen korán megmutatkozott érdeklődése a tudomány, különösen a matematika és a fizika iránt, és számos visszaemlékezésében nagyon fontos hatásként emlegeti széles érdeklődésű édesapjával közösen tett gyermekkori felfedezéseit. Olyannyira vonzotta a matematika, hogy kimondottan szabadidős tevékenységként foglalkozott vele, és a Far Rockaway High Schoolban töltött utolsó évében megnyerte a New York-i Egyetem Matematika Bajnokságát."

[link]


Nem korai. :)


dellfil

2019. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Örülök neki egyébként.

Sokszor elő fordul, hogy meg kérdezi, anya tanulhattok?!. 😃Hát mondom persze. És akkor jön hozza a kis füzetet és azt mondja írjak neki össze adást kivonást. Sőt tanuljuk az abc-t. Ez annyira nem érdekli, de tudja. Csak úgy hogy ugye kép is van a betűkhöz csatolva és akkor mondja , hogy A mint alma és így tovább. Büszke vagyok rá. És bízom benne hogy így marad később is ki

2019. nov. 11. 11:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülni kell neki, hogy ilyen okos, és az se baj, ha a helyesírása olyan lesz, mint apáé.
2019. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dellfil ***** válasza:

#5 "...anya, tanulhatok?..." Az édesanya kérdezett. :)


dellfil

2019. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!