Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van idősebb gázszerelő a...

Van idősebb gázszerelő a családban? Golyós csapok méretei?

Figyelt kérdés

Speciális dologról lenne szó. Régen a gázvezetékekre ráhegesztettek egy golyóscsapot. Eddig tart a gázmű oldala.

A golyóscsap másik végén egy egyedi menetet találtam. Egyelőre még csak a rátekerendő hollandert tudtam megvizsgálni. Annak 14 menet / col-os a menetemelkedése és számításaim szerint kb 30mm-es lehet a névleges menetátmmérője. A hollanderen 27,2 - 28,7-ig mértem a magméretet. Sajnos valaki satuban összenyomta a hatszöget, ami által a belső menete is ovális lett.

Mi lehet ennek a szabvány menetjelzése ?


2019. nov. 22. 17:40
 1/1 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy egyszerűbb a megoldás, mint gondoltam volna.

Az ember hozzászokott ahhoz, hogy van a 3/4-es menet meg az 1"-os menet.

Igen ám, de a szabványban van egy olyan, hogy 7/8-os menet, amit vízvezetékeknél egyáltalán nem használnak. Az 30,2-es átmérő és 14 menet / col az emelkedése.

Szerintem ez lesz az.

2019. nov. 22. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!