Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom megmérni egy...

Hogyan tudom megmérni egy akkumulátor "töltöttségét"?

Figyelt kérdés

Szóval hogy kb. hány százalékon van?

Multimeterel meg lehet ezt mérni?


2020. jan. 6. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle akkumulátor van.

Ólomakkumulátornál a feszültség a savsűrűségtől függ. Az meg jól kezelt akkumulátornál meghatározott tartományban mozog a teljes töltöttségig.

2020. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ilyen

[link]

2020. jan. 6. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megmérnéd az üresjárati és egy adott árammal terhelt feszültséget, akkor a kettő arányából lehetne számolgatni, de erre speckó műszerek vannak.

+

"Bizonyos szintű következtetéseket azért az egyszerű multiméteres mérésből is levonhatunk, és legalább addig a következtetéshez eljuthatunk, hogy a gépkocsit szakműhelybe kell vinnünk, vagy csak egyszerűen fel kell töltenünk az akkut.

A „12 Voltos” ólomakkumulátor hat darab, egyenként közelítőleg 2 Voltos cellát tartalmaz. A töltés befejezése után fél órával mérhető ún. nyugalmi feszültség 12,72 Volt, cellánként 2,12 Volt. Ez a mérsékelt és hideg éghajlati viszonyokra, pl. hazánkra igaz. Az elektrolit sűrűsége ilyenkor, teljesen töltött állapotban, 25 °C külső hőmérsékleten kb. 1,28 kg/köbdeciméter."

[link]

2020. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fenti linkről lehagytam a lényeget. Persze ez is a saccolós kategóriába tartozik:


"Ha az akku pólusai között 12,4 V mérhető, a töltöttségi szintje: 75%, 12,2 Voltnál már csak 50%, 12,0 Volt esetén pedig már csak 25%, ha 11,7 Voltot vagy kevesebbet mutat a műszer, az akku lemerültnek tekinthető."

2020. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy saccolós kategória? A nyugalmi feszültség, mit írtam, a savsűrűség függvénye, az meg a töltöttségé. Probléma akkor lehet, ha a savsűrűség nem a normális. De ha megfelelő sűrűségűvel töltötték fel, és nem bontotta el üzem közben a benne levő vizet, akkor ez a mérés egzakt - lenne, ha egyformák lennének a cellák. Már persze, nem egy tizedessel, mert a 12,4 helyett 12,48, a 12,2 helyett 12,24, a 11,7 helyett 11,76 V értendő.

Az, hogy a kapacitása mekkora, az egy egészen más kérdés.

2020. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De a kérdező egy multiméterrel honnan fogja tudni a sav sűrűséget?
2020. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!