Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire valószínű, hogy ez...

Mennyire valószínű, hogy ez egy gömbvillám vagy hasonló, és nem egy hamis videó?

Figyelt kérdés
[link]

2020. jan. 9. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de simán lehet valódi felvétel. Én is láttam már gömbvillámot, és egy barátom is 2 évre rá.

Maga a gömbvillám valós fizikai jelenség, csak ritka.

2020. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Látszik, hogy nem eredeti felvétel.
2020. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Miből látszik? :O

Szerintem simán lehet igazi... persze nem vagyok szakértő, de érdekel, hogy miből látná egy szakértő, hogy nem eredeti.


Édesanyám is látott gömbvillámot. Kb így írta le, ahogy itt kinéz, csak sárgának, és azt mondta, hogy amihez hozzáért azt megégette vagy kigyulladt.

És a végén, amikor belelebegett a falba, akkor nagy durranással eltűnt és nagy égés nyomott hagyott maga után.

2020. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy valós. Vagy nem.

Az is lehet, hogy kamu.


Egy szerkesztett, táncikálós videók közé feltöltött (majd onnan - [link] - az összes videóval együtt törölt: [link] /video/6777235787751755014 ), közösségi oldalon utánaközölt, metainformációkat (idő, helyszín, felvételt készítő eszköz adatai, a felvételt készítő neve) nélkülöző videóból minden kitelik.

2020. jan. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm első válaszoló, csak kérlek azt áruld el, hogy mennyire volt hasonló a felvételen láthatóhoz. :-)
2020. jan. 9. 13:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti videó egy orosz oldalról származik ahol a készítő leírja hogy számtógéppel manipultált a videó.

Tehát nem valódi.

2020. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

1. vagyok. Nagyon hasonló volt, amit én láttam, csak az "enyém" nem volt ennyire kékes színű. De a külömbséget betudtam a felvétel hibájának, torzításának.

Amit én láttam az inkább sárgás volt. Mozgása ilyesmi, egy mező fölött volt, és csak egy fának ment neki, akkor volt egy kis szikra, meg pukkanás. Pár perc után szem elől tévesztettem, mert a vezetésre kellett figyelnem.

2020. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az eredeti videó egy orosz oldalról származik"

Forrás?


A topiknyitó kérdésben belinkelt Facebook-bejegyzésben szereplő videón ugyanis csak annyi található, hogy a TikTok nevű - általában táncikálós, tátogós videókat tartalmazó - oldal egyik felhasználója töltötte fel, onnan lett utánaközölve.

2020. jan. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Egész ügyes kis videó. A kijövő villámok belőle azért kicsit még gagyik. Azokat kéne még természetesebbé csinálni. Meg a kameramozgás is túl higgadt, túl kimért. Egy ilyen eseményt nagyon ritkán vesznek fel ilyen nyugodtan ügyelve az egyenletesen haladó kameramozgásra.

Mintha jobban érdekelte volna az emberünket az "operatőri munka", mit maga a jelenség...


Amúgy mindegy is ezen agyalni. A video azért egyértelműen kamu, mert itt kell elemezgetni és nem a BBC meg a CNN hozza le róla a cikkeket, amiket az egész világ már ismerne. Az első fekete lyukról készült "fotó" elég szépet ment a médiában. De a első gömbvillámról készült videó elveszik az éterben? :D


Amennyiben nem lenne csalás a videó a készítője már gazdag lenne az internet meg mér rég felrobbant volna miatta. Továbbá mindenhol ilyen cikkeket olvasnál: MEGVAN AZ ELSŐ FELVÉTEL EGY GÖBVILLÁMRÓL! A GÖMBVILLÁMOT VIDEÓZTAK LE! ÍGY NÉZ KI EGY GÖMBVILLÁM! stb... Ja mémekről nem is beszélve...


Fölösleges a vizuális effekteken törni a fejünket. Egy ilyen jelentőségű igazi videóról már mindenki tudna. :)

2020. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Ez kamu videó. 31évvel ezelőtt láttam magasan az égen gömbvillámot. Sajnos azóta sem. Egy szívárványt képzelj el ami gömb. Majd ez a gömb "felrobbant", ekkor fény nyalábokat szórt szét és ebben a pillanatban villámdörgés hang kísérte. Ez az emlék örökre megmaradt bennem. Pedig 10éves voltam. Kár, hogy nem a mai okostelefon világban láttam, de a hirtelenség miatt valószínűleg ma sem tudtam volna rögzíteni...
2020. jan. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!