Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet tartósan zöldre...

Hogyan lehet tartósan zöldre festeni a lángot rézgáliccal?

Figyelt kérdés

Talán nem is lehet megcsinálni, de akkor azt úgy is leírjátok majd.


Van egy nagyon régi emlékem (11 éves voltam kb), amikor egy programon éjjel a sötétben egy fáklya 15-20 percig zölden égett.

Évekkel később megkérdeztem a srácot, aki készítette, hogy hogyan csinálta. Azt mondta, hogy petróban rézgálicot oldott fel és valahogy kísérletezett. De nem tudta már megmondani, hogy hogyan sikerült. Ő se tudta pontosan. És talán az én emlékeim is torzultak már....


Most találtam itthon egy üveg rézgálicot (nálunk minden IS van). Gyertyába szórással kipróbáltam. Valóban szép zöld, de tartós zöld lángot nem tudok fenn tartani.


Utoljára 10-dikben volt kémia órám. Valami rémlik a lángfestésről, de ott fémeket égetnek tisztán.... Nem vagyok vegyész. Meg lehet vajon csinálni?

Köszi előre is!


23 F



2020. jan. 9. 13:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Meg lehet.

A hagyományos gyertya azért ég narancssárga lánggal, mert égése közben a viaszból szabad szénatomok (korom) jut a levegőbe. A szén egyesül a levegő oxigénjével. Exoterm reakció révén hőt termel az egyesülés. A szénrészecskék így energiához jutnak, majd annak feleslegét visszasugározzák a környezetbe. Ezeket a sugarakat érzékeli az agyunk izzó narancsos színnek.

Tehát, másmilyen színű láng eléréséhez a gyertya anyagának tartalmaznia kell azt a kémiai elemet, amely az égése során olyan sugarakat küld vissza a környezetbe, amelyeket az agyunk más-más színekként dog fel.

2020. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!