Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy csináljak egy szikraközt?

Hogy csináljak egy szikraközt?

Figyelt kérdés
már tudom hogy nagyjábol mi hogy van, tanárt is kérdeztem den nem mondott sokat,egy olyan áramkör kéne,ami kicsi elektronika,és úgy szikrázik,ahogy nyomom a gombot,de egyszerre csak egyet,meg egy olyan,ami úgy szikrázik,ha nyomvatartom,1 szikrázás legalább képes legyen egyetlen hangya pillanat alatt begyujtani egy papirlapot,ne kelljen 2mp mint egy öngyujtóval, ezt hogyan kivitelezzem?
2020. jan. 22. 17:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy várjál még pár évet, amíg ilyesmikkel játszol. A tanár is ezért "nem mondott sokat".
2020. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Papírlap begyújtásához már tisztességes szikraenergia szükséges. Belsőégésű motorok gyújtásrendszerét tanulmányozd egy kicsit. Ugyan azon az elven könnyen létre lehet hozni ilyen szikrát. De mielőtt nekiállnál valamit építeni nézz utána hogy mennyire is veszélyes ez. Nekem van olyan ismerősöm, akinek maradandó szívkárosodást okozott egy autós gyújtótrafó.
2020. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

#1 Válaszadó! Szerintem a Kérdező ne várjon, hanem tanuljon néhány évet!

Senki sem úgy születik, hogy tudja:

Ha egy nagy kapacitású feltöltött kondenzátort tekercsen, keresztül kisütünk nem egy szikra lesz, hanem több.

Amikor a kondenzátorból elfogy a töltés, a tekercs ellentétes irányban feltölti a kondenzátor az eredeti töltés egy részére, és a folyamat ellentétes áram iránnyal újra indul. Így a rendszer végez néhány "lengést". Minden kisütéskor újabb szikra.

Ez olyan gyorsan játszódik le, hogy a kísérletező szemmel követni sem tudja.


#2 Válaszadó nyugi! Ha a kérdező átlagos anyagi helyzetű, és az összes zsebpénzét kondenzátorokra költi, akkor is évekbe telik amíg elég nagy kondenzátor telepet halmoz föl. Addig csak megtanul vigyázni magára.

2020. jan. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
#3: Nem kell egy darab kondenzátor sem, ahogy a mostani autóknál sincs. Csak a lehető leggyorsabban kell megszakítani egy trafó primer körében folyó áramot, és hagyni kell hogy a trafó "visszarúghasson". Így működik az összes autó gyújtása is. (Van, ahol tényleg van kondi, de ott csak azért hogy a primer kör ne 12 Voltra, hanem annál magasabb feszültségre legyen kötve, így hamarabb eléri azt az áramértéket ahol már megtörténhet a megszakítás, vagyis a szikra képzés.) Pár ezer Forintból építhető ilyen áramkör.
2020. jan. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
4. Picibe ? Be fogja gyujtani a papiruszt? Mondjuk nem egyfolytába 0-24be csapatnám, hanem pici szünetekkel,nem akarom hogy gond legyen belőle.
2020. jan. 25. 09:16
 6/24 anonim ***** válasza:

Egészen más egy optimális gáz-elegyet begyújtani, mint egy szilárd tárgyat (papírt).

"Kedvedért" kipróbáltam: 40 ezer voltos sokkolóval a két érintkező közzé tett különböző papir-típusok közül egyik sem gyuladt be, csak egy ponton átégette a papírlapot.

2020. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ez kiindulási alap lehet egy nagy energiájú eszköz kifejlesztéséhez:


[link]


A megszakító érintkező helyére értelem szerűen nyomógomb kerül. Az ábrán látható kapcsolás nem fog begyújtani egy papírlapot. Nagyobb kapacitású kondenzátorral, és nagyobb, vagy több gyújtótrafóval lehet próbálkozni.

2020. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ezt picibe megoldani..te jo isten, akkor legyen csak annyi,hogy a vattát gyujtsa be de 0.01s alatt.
2020. jan. 25. 14:17
 9/24 A kérdező kommentje:
szikrára való érzékenységet mérik valamiben?függ a szikra erejétől is de van valami kisebb táblázat?esetleg valami egyéb kicsi gyujtószerkezet ami olyan,hogy nem szór,hanem egy pontra koncentrál,és gyújt?
2020. jan. 25. 14:43
 10/24 A kérdező kommentje:
Sokkolónál kicsi az áramerősség. Mondjuk gondoltam egy mini hegesztőre,az nem lenne jo megoldas?
2020. jan. 25. 16:25
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!