Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy csináljak egy szikraközt?

Hogy csináljak egy szikraközt?

Figyelt kérdés
már tudom hogy nagyjábol mi hogy van, tanárt is kérdeztem den nem mondott sokat,egy olyan áramkör kéne,ami kicsi elektronika,és úgy szikrázik,ahogy nyomom a gombot,de egyszerre csak egyet,meg egy olyan,ami úgy szikrázik,ha nyomvatartom,1 szikrázás legalább képes legyen egyetlen hangya pillanat alatt begyujtani egy papirlapot,ne kelljen 2mp mint egy öngyujtóval, ezt hogyan kivitelezzem?
2020. jan. 22. 17:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Sokkolónál kicsi az áramerősség."

A hegesztőnél meg kicsi a feszültség és nagy az áramerősség.

Azaz kicsit "macerásabb" lenne begyújtani a papírt, nem úgy van, hogy csak megnyomom a gombot. De a plazma tényleg begyújtja, sőt...


A legegyszerűbb talán egy ízzószál lenne, amit egy pillanat alatt felfűtesz több száz fokra.

2020. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Hmm, nem rossz ötlet.
2020. jan. 25. 22:27
 13/24 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=UMJ3eCHZtGY

na ez mi a ménkü?na ebből kéne valami,amit tudok szabályozni, pl 1x szikra,hiába tartom tovább a gombot,3mp szikra,hiába nyomom tovább,ujra meg kelljen nyomni.

2020. jan. 26. 13:53
 14/24 A kérdező kommentje:
2020. jan. 26. 13:55
 15/24 A kérdező kommentje:

ez aranyos csak picibe kéne

https://www.youtube.com/watch?v=fiVtZb7Ec-U

2020. jan. 26. 13:58
 16/24 anonim ***** válasza:

#13 A videón az látható, hogy egy erős neodímium mágnes hogyan tartja helyben az elektromos kisülés generálta plazmát. A nagyfeszültségű berendezést nem mutatja.

+ + + + + + + + + +

A volt munkahelyemen akadtak gáz begyújtására szolgáló berendezések. Automatikusan, vagy gomb nyomásra szép kövér 1 - 2 cm hosszú szikrákat adtak.

Nem szedtem szét, de tippem azért van:


[link]


Valami ilyesmi lehetett a dobozokban.

2020. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ezt is neked találtam:

[link]

2020. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Gézengúz,tudnánk privibe beszélni? Egyébként ezek nem rosszak,csak valami kicsire gondoltam tényleg,ami kis helyen elfér,és nem lassan lobbant lángra,hanem abban a pillanatban,egy picit gyorsabban mint az öngyujtó,az még lassú,annak valami feltúrbózott változata.
2020. jan. 26. 16:08
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom milyen teljesítményű szikra lesz elég. Úgy saccolom egy normál gépkocsi gyújtásnál nagyobb, legalább a duplája. Kísérletezni kell!

Három lehetőséget ismertetek, mind veszélyes.

1) Jó nagy kondenzátor telep, amit a hálózatról töltesz fel feszültség többszöröző egyenirányítón keresztül.

2) Ellenütemű transzverter ( Inverternek is nevezik.)

Építése előtt át kell gondolni miről fogod táplálni, milyen "vasanyag" lesz benne.

Tápegység, vagy akkumulátor?

A "vas" meghatározza a működési frekvenciát. A lemezelt trafóvas könnyen beszerezhető, de csak néhány száz hertzig jó.

A régi tévékből kitermelhető sorkimenő ferritmagok 15,6 kHz felett már nem biztos, hogy jók.

Az alakja viszont ideális erre a célra. Legalább 2 pár kellene.

Vannak jobb ferrit magok is, de azokat nehéz beszerezni.

3) Rezonancia transzformátor, más néven Tesla tekercs. Az internet tele van építési leírásokkal.

Csak óvatosnak kell lenni! Vannak olyan fél-ezoterikus oldalak amelyek felelőtlenül 1:1-ben lehozzák az amerikai 127 voltos földfüggetlen hálózatra tervezett készülékek rajzait. Ezek az európai hálózatra kötve könnyen gyilkológéppé válnak.

A témában hasznos információkkal szolgál :

[link]

2020. jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Szóval kicsibe megoldani olyan esélytelen téma. Elég lenne ha egy fél mp alatt egy vattapamacsot begyujtana, vagy arra gondoltam,hogy akkor csinálok valami olyasmit,mint az öngyujtó,csak nem gázzal,hanem szimplán a szikra gyújt be vmit, mi is van az öngyujtóban ami szikrát csinál...? Valami hasonló erős szerkezet kéne,ami kicsi.
2020. jan. 28. 00:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!