Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy csináljak egy szikraközt?

Hogy csináljak egy szikraközt?

Figyelt kérdés
már tudom hogy nagyjábol mi hogy van, tanárt is kérdeztem den nem mondott sokat,egy olyan áramkör kéne,ami kicsi elektronika,és úgy szikrázik,ahogy nyomom a gombot,de egyszerre csak egyet,meg egy olyan,ami úgy szikrázik,ha nyomvatartom,1 szikrázás legalább képes legyen egyetlen hangya pillanat alatt begyujtani egy papirlapot,ne kelljen 2mp mint egy öngyujtóval, ezt hogyan kivitelezzem?
2020. jan. 22. 17:01
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Valami kémiai uton nem lehetne szikrát csinálni,ami képes lángra lobbantani egyből egy papírt vagy vattát? Ha valaki rá akar gyujtani érdekes meglepetéssel készülnék , egyből begyujtanám neki pl :D
2020. jan. 28. 00:58
 22/24 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=GFlw02T01Nw&t=52s

Ez kellene,tökre kicsibe meg lehet oldani,csak fel kéne erősíteni,gondolom egy sec alatt nem fog begyujtani azonnal egy vattapamacsot. Illetve a másik gond,hogy tudom megoldani,hogy pl hiába nyomja vki tovább,csak 1 pillanatra menjen,és ujra meg kelljen nyomni?illetve ezt mondjuk ugy,hogy 3mp-re megy,és ujra kell nyomni,hogy megint működjön? nincs erre vmi különleges nyomógomb?

2020. jan. 28. 23:18
 23/24 anonim ***** válasza:

Láttam egy videóból csinált GIF-et amilyen sikerült szikrával begyújtani egy papírlapot.

Az eredeti az ElectroBOOM valamelyik filmeje. A jutuber, Mehdi Sadaghdar nem olyan kétbalkezes mint amilyennek mutatja magát. Otthon van a témában, csak bohóckodik. ( Néha belenyúl a szecskába.)

Valami jármű gyújtótrafóját használta az említett videó részletben.

- - - - - - - -

Az általad linkelt videóból viszont csak annyit lehet biztosra venni, hogy kb. akkora ferritmagos transzformátort használ, mint amekkora a számítógép-tápegységben van.

2020. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Elektromos ongyujtobol akarnek egy hasonloan kicsi meretu de felerositett verziot,ami jobban szikrázik picit.
2020. febr. 4. 21:17
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!