Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám kiszámolni, a...

Hogyan tudnám kiszámolni, a ma városellátásra használlt szélturbinák teljesítményét, a szélsebesség fügvényében?

Figyelt kérdés

Lehetőleg minél egyszerűbben.


Ezen kívül érdekelne a napelem parkokban használlt napelemek teljesítményének kiszámolása.



Tisztában szeretnék lenni azzal, hogy valóban kifizetőtőbb e az atom, vagy hogy a megújjuló a jobb befektetés e.



2020. márc. 3. 20:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"3-mas, mivel az atomnál a fél ország ellátását egyetlen erőmű végzi, ezért már a karbantartásnál is olcsóbb a versenytársainál."


Nem kevéssé mulatságos elképzeléseid, vélelmeid vannak neked. :)))))))))

2020. márc. 5. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Kaliforniában az éves napsütéses órák száma közel duplája a magyar átlagnak és az eloszlása is sokkal jobb. Amíg ott versenyképes a fotovoltaikus, addig nálunk nem feltétlen lesz az mert ugyanakkora termelést csak kétszer akkora farmmal tudsz elérni, ami dupla indulóköltség."


Hát, azért ekkorát hazudni, vagy tévedni talán mégsem kéne. Kaliforniában a napsütéses órák száma mindössze talán ha 10 %-kal több a hazainál.


San Francisco, Kalifornia 2912 óra/év,

Budapest, Mo. 2657 óra/év


A különbség jóval kevesebb mint 10 %, mindössze 255 óra per év.

2020. márc. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 köszönöm a javítást, megkövetem magam, valóban tévedtem. A napsütéses órák számánál a vegasi McCarran nemzetközi repülőtéren mért adatokat adtam meg, ami már valóban nem Kalifornia hanem Nevada állam ( 54km-re az államhatártól :D ). Itt kb ugyanazok az éhjaltai viszonyok, mint az innen 50-100-300km-re lévő kaliforniai belső területeken, a Death Valleyben és a Mojave-sivatagban.


San Franciscora a wiki évi 3061 órát ír ( forrás NOAA) de ne felejtsd el, hogy Kalifornia egy 1200km hosszú állam. Los Angelesben már eléri az évi 3250 munkaórát a Nap viszont az állam és országhatáron fekvő (arizonai :D ) Yumában már meghaladja az évi 4000-ret a napsütéses órák száma.


Az országos meteorológiai szolgálat szerint magyarországon nem nagyon van olyan terület, ahol az átlagos éves besugárzottság meghaladná a 2100 órát, ez a budapesti 2657 óra nem tudom honnan jött, de kicsit érdekes adat. Még Rómában sem mérnek ennyit , pedig az kicsit délebbre van :D


forrás:

[link]


Szóval maradjunk annyiban, hogy ha nem Kalifornia partmenti régióit nézzük akkor a különbség a 40%-ot is meghaladja.

2020. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kérdező: sikerült már kiszámolni? :D
2020. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!