Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az időbe való visszanézés ez...

Az időbe való visszanézés ez által lehetséges lenne? Ebbe csak most gondoltam bele

Figyelt kérdés

Tehát adott egy nagyon szuper távcső, szerintem ilyen még ma nem is létezik. Adott egy mondjuk 20 milló fényévre lévő bolygó. Ugye ezt még az átlagember is tudja, hogy ez azt jelenti, hogy annak a bolygónak a 20 millió évvel korábbi formáját látjuk. Namármost itt jön képbe a szuper távcső. Ha ezzel ráközelítenénk arra a bolygóra annyira, hogy konkrétan látni tudjuk a földön lévő összes részecskét, tűélesen, (például amikor csinálsz egy képet a talajról, szemmagasságba. Ennyire jól kivehetően gondoltam) és tegyük fel azon a bolygón vannak életformák, és mozognak, akkor lényegében mi a múltat tekintettük meg?



EZ lehet hogy nektek hülye kérdés, de én 16 éves vagyok, és már régóta érlelődik a fejemben.



2020. márc. 22. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ezt fölösleges volt újra kérdezni.
2020. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Sőt, az a bolygó már jó eséllyel nincs is ott, mert tovább bolyongott, vagy elpusztult.
2020. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elviekben sem létezik ilyen távcső, mert a hosszú út során a gravitációs hatások szana-széjjel csavargatják a fénysugarakat. Maga a gondolat persze igaz, hisz a múltban elindult fényt látod most. Ami itt a közelben azt jelenti, hogy pl. a napfoltok 8 perccel ezelőtti állapotát tekintheted meg egy napszűrős távcsővel.
2020. márc. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt kapaszkodjál, ha beszélgetsz pl anyukáddal, akkor sem azt látod, ahogy akkor kinéz, hanem azt ahogy a másodperc tört részével azelőtt kinézett. Persze itt még elhanyagolható különbség van.
2020. márc. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"EZ lehet hogy nektek hülye kérdés, de én 16 éves vagyok, és már régóta érlelődik a fejemben."

Ez a kérdés másnak is eszébe jutott. Még a múlt században olvastam egy sci-fi novellát ami ezt a témát dolgozta föl.

Az előző válaszokban felsorolták a technikai problémákat.

Egyelőre csak a képzelet szintjén van a szuper távcső, és a múltba nézés.

2020. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, ha lenne egy tükör tőlünk 100 fényévnyire, ami a Földet tükrözné, és egy távcsöved, ami a tükröt nézi, akkor megfigyelhetnéd a 200 évvel ezelőtti földi eseményeket.
2020. márc. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!