Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mostani hatalmas napfoltot...

A mostani hatalmas napfoltot szeretném lefényképezni, de nem tudok hozzákezdeni. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Állítólag akkora a napfolt, hogy most még egy közönséges fényképezőgéppel is le lehet fényképezni. Nosza, gondoltam, nekem van egy régi Zenitem, és egy új kompakt Nikonom is, csak szűrőm nincs és nem is vagyok járatos a házi praktikákban, pedig analóggal többet fotózom, mint digitálissal. Egy hozzáértő lenne kedves segíteni? :) Előre is köszönöm! 22L
2010. júl. 26. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szűrő nélkül nem lehet semmit csinálni.Vagy 11-12-es hegesztő üveg vagy a Makszutov boltban kapható nanpszűrő kell.

Akármekkora a folt azért alapoptikával nem érsz semmit azért egy 300-600 mm kell.

2010. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát sajnos egyetlen alkalomra nem szívesen vennék meg egy drága eszközt, mert a gépeimből is látszik, hogy anyagilag nagyon nem tartok ott, ahol egy profi fotós... :) Bár panaszkodni egyáltalán nincs okom.

Hegesztőüveget talán könnyebb lesz szereznem, köszönöm is a tippet :)

Ha nem sikerül, legfeljebb fényképeztem egy jót, elvacakoltam egy csomó időt, de hát erről szólnak a hobbik :D Köszi!

2010. júl. 26. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

csak egy hulye otlet:

szerkeszd oda fotosoppal:)

2010. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jackd: haha :D ez jó :D sajnos nem vagyok egy fotosop artista, meg mivel a magam kedvéért fényképezem, ezért mindegy is a végeredmény, de köszi a poént :D
2010. júl. 26. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
honnan van neked photoshopp
2010. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!