Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Híres, hatalmas hadvezérek?

Híres, hatalmas hadvezérek?

Figyelt kérdés
Olyanok akik alig vesztettek csatát, vagy a túlerővel szemben is győzelmet arattak,szal jó hadvezérek. A történelem bármely korszakából.
2011. dec. 6. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha azt mondod valakinek hogy "hadvezér" az egyből ezekre következtet:


-Caesar

-Nagy Sándor

-Dzsingisz kán

-Attila


II. Világháborúban:

-Rommel

-Churchill

-Göring

-Montgomery



A legjobb hadvezér nem tudom ki volt, persze ez sok mindentől függ, igazából szerintem ez megállapíthatatlan, mivel egy hadvezér sem érthet mindenhez, például aki egy sivatagos terepen harcolt egész életében szinte biztos hogy alig tud valamit a tengeri ütközetekről, taktikákról.

2011. dec. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hermann von François

Nagy Frigyes

Paul von Lettow-Vorbeck

2011. dec. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
másodiknak több esze van de Vak Bottyán , Árpád sem ismerték a kikapás ízét.
2011. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Bem József - Erdélyben gyenge csapatokkal is sikerült vereséget mért az osztrákokra.

Erich von Manstein - 1943 elején sikerült stabilizálnia Dél-Oroszországban a frontot(többszörös orosz túlerő ellenében)

Vaszilij Csujkov - 1942-1943 Sztálingrádi csata győztese

Keith Park almarsall - 1940-ben az angliai csata idején keményen védekezett a német bombázók ellen

2011. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ala.mexikoi válasza:
Szerintem a top 1 az Hannibál.Aztán még itt van a többi szerintem felejthetetlent alkotó hadvezér ( nem irőrendi sorrendben) : Attila,Gaius Julius Ceasar,Dzsingisz kán,Szun Cu,II. Ramszesz,II.Kürosz,Scipio,Hunyadi János,Kinizsi Pál,Erwin Rommel,Enrich von Manstein,Giorgij Zhukov,Csin Si Huang-ti,Asóka,Napóleon,Nagy Sándor,I.Szelim .. és tuti,hogy kihagytam valakiket :D
2014. dec. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dr.Psycho válasza:
Előzőekhöz még hozzátenném Napóleont, Nagy Szulejmánt, Hódító Mehmedet, Báburt, Ülő Bikát, Michael Nayt, Louis-Nicholas Davou-ot és Szaladint.
2015. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!