Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hatalmas bajban lennék?

Hatalmas bajban lennék?

Figyelt kérdés

lehet, hogy kategóriát tévesztettem, de úgy vélem ide illik leginkább.

gyakran kijárok kisebb vastelepekre guberálni és ami megtetszik, azt kifizetem és elviszem. tegnap ahogy turkálok a vashulladékban ráteszem a kezem egy iránytűnek látszó tárgyra. le is fettem a fedelét és valóban egy iránytű volt, bár igencsak leharcolt állapotban van. a borítása egyértelműen arra utal, hogy katonai használatban állt. ez persze komolyabb gondot nem okoz, de az már annál inkább amit a hátoldalán olvastam.

ott radioaktivitás embléma alatt ez volt írva:

RADIOISOTOPE H3

DO NOT OPEN!

ott az a 3as szám felső indexbe van.

ez nagyon veszélyes és ha igen, hová vigyem?



2011. nov. 12. 10:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

ha lehet minél gyorsabban válaszoljanak kérem!

az igazat megvallva igencsak beparáztam.

2011. nov. 12. 10:48
 2/12 anonim válasza:
77%
Valószínűleg olyasmi cucc, mint az atom órák. Tehát atom van benne, ha nem szivárog, és nem nyitod fel, akkor nincs vele gáz, de azért ne aludj vele. Én bevinném a legközelebbi honvédséghez, hogy nézzék meg.
2011. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
De ha gondolod nekem is elküldheted Pstán, imádom a katonai cuccokat :D
2011. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószinűleg a hidrogén 3-as izotópja van benne (trícium).


Félni meg nem kell tőle, mindössze a foszforeszkáló bevonathoz használtak régen radioaktív izotópokat, az ég világon semmi bajod nem történt tőle, hogy megfogtad. Mint ahogy akkor sem történne semmi bajod, ha évekig használnád.


negatív béta bomlással feleződik, kb 10-20 centiméter levegő már teljesen blokkolja a sugárzást, de valószinűleg a fémház is bőven elég erre. Nem sugároz erősebben, mint a természetes háttérsugárzás.

2011. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szóval akkor nem veszélyes, de jobb lenne odaadni valami szakinak?
2011. nov. 12. 11:16
 6/12 anonim ***** válasza:

De iránytűbe minek trícium?

Vagy ha atomóra, a katonáknál így lekicsinyítették?

Küldj már képet, ha tudsz!

2011. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes, csak azért kellett bele némi sugárzó anyag, hogy sötétben kissé világítsanak a mutatók meg a számlap. Na nyalogasd meg ne aludj vele, nagy bajod nem lesz tőle.
2011. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NoodIy ***** válasza:
100%
Ma is használnak tríciummal festett óramutatókat katonai órákban (radiolumineszencia->wikipedia), de igazából bárki vehet...(aki nem sajnálja rá a pénzt:))
2011. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De a rendes, amit a piacon árulnak meg a Tescóba, abban nincs trícium? Mert lehet ott is világítósat kapni, sőt, nekem is van vagy kettő, meg anyum is mellette alszik!
2011. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na a Tescoban nem bíznék, de abban biztos lehetsz, hogy legális forgalomba nem kerülhetnek veszélyes radioizotóp holmik, mert abból iszonytató nagy botrány lenne. Tehát az kizárt, hogy bármi bajod lenne tőle, még ha folyamatosan a kebleden melengeted is.

A tricium sem veszélyes, mindössze annyi kell, amit fentebb már elég pontosan leírtak. Még akkor sem, ha véletlenül teljesen kinyitottad, egyrészt nem lehet olyan mennyiség benne, másrészt rövid ideig nem kapsz akkora dózist, harmadrészt a béta sugár elektronsugár, amit máshonnan is kaphatsz, és azt a mértéket már a bőröd is blokkolja. De azért ne edd meg.

2011. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!