Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a helyzet az 5G tornyokkal,...

Mi a helyzet az 5G tornyokkal, hogy az emberek így fel vannak lázadva rájuk?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=psDrvMwbq48


Itt egy videó, ami egy amerikai iskoláról számol be, ahol egy ilyen torony felállítása után a gyerekek rákot kaptak.

De lehet ez véletlen egybeesés is nem? Hiszen ezek a hullámok nem ionizálnak? Vagy valami rosszat is ehettek a gyerekek.


2020. ápr. 5. 23:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Azt se tudják hogy miről van szó...
2020. ápr. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 2*Sü ***** válasza:
89%

> De lehet ez véletlen egybeesés is nem?


A tudományos módszertan egyik fontos célja, hogy meg tudjuk különböztetni az egyidejűséget az ok-okozati viszonytól. Rákos megbetegedések mindig is voltak, gyakran lokálisan több is egyszerre, és kvázi mindegyik valami után volt. Nyilván nem minden létező dolog okoz rákot a világon.


Az egyidejűség és az ok-okozati összefüggés megkülönböztetésére van mód. Az egyik módja a laboratóriumi kísérlet, ahol minden más befolyásoló tényezőt vagy ki lehet zárni, vagy ki lehet kompenzálni. Ilyen kísérletek voltak, az 5G által használt hullámhossz tartományról tudjuk, hogy az adott teljesítmény esetén nincs rövidtávú egészségkárosító hatása, és ismerve az elektromágneses sugárzások fizikáját, feltételezhető, hogy komolyabb hosszútávú hatásai sem lesznek, de ezt folyamatosan kutatni kell, hogy ne csak elméleti, hanem megfigyelésből is levont következtetés legyen ez.


A másik mód az egyidejűség és az ok-okozati összefüggés megkülönböztetésére, az a megfigyelés reprodukálása. Ez is játszik, hiszen számos országban már működik kísérleti jelleggel az 5G hálózat, számos más országban meg jó ideje kutatási, fejlesztési fázisban van. Illetve számos országban és városban még nincs kutatási, fejlesztési stádiumban sem. A kérdést nem dönti el 100%-ig, de erősen valószínűsít választ, ha megnézzük, hogy azokban az országokban, városokban, ahol üzemelnek 5G hálózatok, ott szignifikánsan növekedett-e a rosszindulatú megbetegedések száma. És itt passzolnék is, mert nem láttam még ilyen statisztikát, de hozzá kell tenni, hogy nem is nagyon kerestem.

2020. ápr. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Kellett valami új mumus a chemtrail után, amit a szíriuszi gyíkemberek csinálnak és rettegni lehet tőle.
2020. ápr. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Wadmalac ***** válasza:

Arról biztos nem lesz majd ilyen nagy hírverés, ha kiderül majd pl., hogy az iskolát rákkeltő anyagokkal takarítják.


Vagy Vajon mi kerül a Stanislaus folyóba a Modesto Sand and Gravel Inc. telepéről?


Szóval lehet itt ezer ok. Csak tényleg mindenkinek kényelmesebb és biztonságosabb lehet egyetlen mumust kinevezni oknak. Ami az esetleges valódi okok megtalálását évekre elhalaszthatja.

2020. ápr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 2*Sü ***** válasza:
87%

#3: A chemtrail *után*? Ugyan már!


[link]


;-)

2020. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

4


Egyébként azt olvastam, hogy független tudósok csoportja figyelmeztetett az 5G veszélyeire, például rákkeltő hatásaira, illetve az immunrendszerre tett hatásaira.


A jelenlegi kutatások zöme ugyanis a technológiai szektor által pénzelt tudósok által volt elvégezve ezért nem minősíthető túl függetlennek. Mellesleg ezek is csak a rövid távú hatásait kutatták.


A hosszú távú hatásairól most megy a kísérletezés, élesben, a lakosságon.

2020. ápr. 6. 10:05
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
De hát ezek egy része 2016-ban diagnosztizálódott, 2016 nyarán az USA még ott tartott, hogy meghatározták a frekvenciákat az 5G-hez.
2020. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 2*Sü ***** válasza:

A vizsgált rövidtávú élettani hatásokból azért lehet következtetni. A kérdéses hullámhossztartomány környékét már eddig is használtuk pl. a telekommunikációban, radaroknál, rádiócsillagászatnál, de nyilván itt a teljesítmény sem lényegtelen. Mindenestre egy időjárási radarhoz közel – amik évtizedek óta működnek hasonló hullámhossz tartományban – sem tudunk arról, hogy szignifikánsan nőtt volna bármilyen egészségkárosító tényező.


Hosszútávú hatást – ahogy a neve is mutatja – csak hosszútávon lehet mérni 10-20-30 év után. De ez igaz az 1G, a 2G, a 3G, meg a 4G hálózatra is. Ezeknek a hosszútávú hatásait is csak most tudjuk igazán mérni. És eddig nem mutattak ki kétséget kizáró és komolyan vehető egészségkárosító hatást. (Nota bene ahol van mobilhálózat, ott nem csökkent a születéskor várható életkor, hanem növekedett, tehát igazán komoly egészségkárosító hatást nehéz lenne belelátni.)


Persze nyilván anno, mikor megjelentek a mobiltelefonok úgy általában, akkor is ugyanez csúszós lejtő érvelési hiba ment: nem ismerjük a hosszútávú hatást, „tehát” nem lehetünk biztosak abban, hogy nem okoz esetleg agydaganatot, meg impotenciát, „tehát” akár okozhat agydaganatot vagy impotenciát, „tehát” „bizonyítottan” agydaganatot, impotenciát okoz hosszútávon, „ṫehát” „bizonyítottan” rövid távon is agydaganatot vagy impotenciát okoz. Így lett a „rövidtávon nem mértünk egészségkárosító hatást” kijelentésből „rövidtávon bizonyítottan agydaganatot okoz” kijelentés, ami így nyilvánvaló önellentmondás. És az ezzel foglalkozó írások pont így ferdítik el mindig egy-egy pontban azt, amit valaki kijelentett.


Az 5G esetén is így van. A hosszútávú egészségkárosító hatását valóban nem ismerjük, de a rövidtávút igen, és nem tapasztaltunk egészségkárosító hatást. Ehhez képest eléggé „sajátos”, hogy a *vélelmezett* – és nem bizonyított – *hosszútávú* hatásokat valaki *rövidtávon* véli tetten érni, nyilván teljesen figyelmen kívül hagyva kismillió hasonló helyzetet – mondjuk ahol egy iskola, lakótelep környékén telepítettek 5G antennát –, és nem történt semmi. Ha ez nem ferdítés, sőt megkockáztatom, hogy rémhírterjesztés, akkor mi az?

2020. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 2*Sü ***** válasza:
83%

Más megközelítés:


Fordítsuk meg a dolgot egy kicsit. Az 5G-nek nem ismeretek a hosszútávú egészségkárosító hatásai. Ellenben számos olyan dologgal, aminek ismert és bizonyított, hogy hosszútávon rákkeltő – karcinogén – hatású. Pl:

- alkoholfogyasztás,

- dohányzás (beleértve a passzív dohányzást),

- a diezel- és benzinüzemű autók okozta légszennyezés,

- úgy általában a kültéri légszennyezés,

- a sózott halak fogyasztása,

- füstölt ételek fogyasztása,

- a szoláriumok (megy úgy általában az UV sugárzás, aminek pl. az egyik forrása a napfény),

- számos ipari tevékenység az ebben dolgozók számára (kohászat, szobafestés, kokszgyártás, gumiipar, cipőgyártás, stb…)


Ezekről tudjuk, hogy bizonyítottan rákkeltő hatással bírnak, ellentétben az 5G-ről, amiről nem tudjuk. Ha az 5G emberkísérlet, akkor a fentiek micsodák? Tömeggyilkosságok? A többség nem mondaná ezt rá.


De az élet már csak olyan, hogy számos egészségkárosító hatás létezik. Egy részük természetes, egy részük mesterséges. Sőt a mesterségesek száma és mértéke nyilvánvalóan növekszik. De együtt élük velük, némelyikkel évezredek, némelyikkel évszázadok óta, és senki nem követeli ezeknek a betiltását, nem követelnek tömegek népszavazást a dízelautók betiltásának kérdésében, nem gyújtanak fel hisztérikus tömegek dohányboltokat. Ennek ellenére valahogy a születéskor várható életkor mégis csak trendszerűen növekszik, mindent összevetve mégis ezer más tényező van, ami nem csökkenti, hanem növeli a várható életkort.

2020. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Az 5G tesztelése októberben kezdődött Wuhanban. Nem viccelek. Utána lehet nézni. Már abban a hónapban az 5G kimutált egy új koronavírust. Láthatod hogyan végződött a kísérlet. A világgazdaság fokozatos összeomlik tőle. Na kellett?


Az 5G elektromágneses mezeje befolyással van a DNS-ünnk és szervezetünk minden sejtjére. Maga az agy is elektromágneses jelekkel kommunikál. Az összes információ az axonokon elektromágneses jelek útján történik. Minden biológiai folyamat elindítója elektromágneses alapon történik. Felmerül a kérdés miért engedik mégis az 5G használatát, ha ilyen káros ? 🤔

2020. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!