Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehet e szürke öntvényt...

Hargitai János kérdése:

Lehet e szürke öntvényt hegeszteni awi-val?

Figyelt kérdés

Eltört egy élhajlító gép azon része ami tartja az ellensúlyt.

(hogy hogy nem felborult a gép)

A kérdés az hogy létezik e valami speciális pálca, vagy módszer hozzá.

A neten sok minden van de azok inkább bevont elektródáról szólnak.



#öntvény #hegesztés #öntöttvas #szürkeöntvény #szürke öntvény
2020. máj. 16. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Szürkeöntvényt awizni, még nem hallottam róla, csak bevonatos pálcával. Lehetséges hogy van valahol a világban egy spéci gép ami tudja, de hogy találnál is egyet az országban, azt kétlem. Eleve egy öntvény hegesztése nagy kihívás, és nem is szokott sikerülni ha még erőhatásnak is ki van téve az alkatrész. Felmelegíteni a munkadarabot, speckó összetételű pálca, hőntartani, majd lassan hűteni, és még jó eséllyel így sem sikerül. mert később eltörik a hegesztésnél.
2020. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olcsóbb összehúzni nagy marha csavarokkal meg pántokkal, vagy ha elvisel a dolog egy hűlési zsugorodást, akkor mintának bevinni egy klasszik acélöntödébe és ajánlatot kérni.
2020. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Maga a hegeszthetőség úgy-ahogy megvan, nagy nikkeltartalmú hozaganyag létezik kifejezetten öntvényekhez.


A hegesztés zónájában az anyag széntartalma hajlamos kiégni, grafitbevonatos pálcát szokás használni.

Nem zárnám ki, hogy kisebb, vékonyabb öntvényeknél működhet az AWI is, de nem jellemző.


Az öntvényhegesztés alapból "művészet", nem egyszerű játék.

Szerintem ezt az AWI csak tovább nehezíti.

2020. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem a legjobb eredményt a fogyóelektródás géppel lehet kihozni, CO2-vel, nem corgonnal, porbeles öntvényhuzallal.

És elég komoly előkészítés kell (repedéslezáró gyökkészítés stb.) , meg a friss varrattal is speciálisan kell bánni (lerakás után azonnal átkalapálni, lassan hűteni stb.).

2020. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fő baj szerintem az, hogy a szürkében tartozék a zárvány, nem tudom, mekkora gázlencsés szörny kéne, hogy legalább a volfrám tartson valameddig. És akkor még találni kell vigyorgó vállalkozót köpködős awihoz.
2020. máj. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem is reméltem hogy ennyien hozzászóltok. Ha valaha történik valami hegesztéses művelet a darabon megírom.
2020. jún. 14. 02:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt nem írta egyikünk sem, hogy egy 3-400 fokra melegítés a teljes darabra nagyon jól jöhet, aztán az említett kalapálás, meg újra teljes 400 fok, és szabályzott lehűlés (ezen lehet spórolni azonnali homok alá helyezéssel, csak akkor lassított a neve és kell tapasztalat, hogy sikerüljön). Mert az oké, hogy vannak ezek a csoda öntvényelektródák, hogy nem kell nekik előmelegítés, de mivel a hőhatásövezet nagy részéhez semmi közük a melegítésen kívül, nem garantálhatják azt, hogy a környező anyagrészeknek se kell az előmelegítés-utóhőkezelés.
2020. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja de, #1 írta, teljesen jó. :)
2020. jún. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!