Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik fekete színű fény?

Létezik fekete színű fény?

Figyelt kérdés
Vagy szürke?! elméletben ha van egy szín és létezik akkor azonos színű fénynek is lennie kéne, és azt sem értem, miért lesz fekete minden ha nincs fény. Magyarázatot írjatok pls!

2015. febr. 20. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"azt sem értem, miért lesz fekete minden ha nincs fény"

Ebben benne van az, amit én gondolok erről: fekete = fényhiány, nincs fény


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Illetve ezt találtam még:

[link]

Tehát az UV-A "fényt" nevezik/nevezték fekete fénynek.

De ugye fénynek a látható elektromágneses hullámokat nevezzük, az UV-A meg tudtommal nem az, szóval ez egy ellentmondás...

2015. febr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A fekete a feny eseten olyan, mint a csend a hangban. Amikor csend van, akkor nincs hang. Nem lehet leirni sem ugy, hogy „mormogas“, „beszed“, „madardal“, „zene“, mert ahol csend van, ott ezek mind hianyoznak.

A fekete az pedig az, ahonnan a feny hianyzik. A feketet pont azert latjuk, amiert a csondet is halljuk. Mert korulotte nincs csend. A csend elott es utan van valami hang. A fekete korul pedig van valami szin.

Amikor nincs szin egyaltalan, az a teljes 100%-os vaksotet. Ekkor minden fekete, de ekkor nem is latunk semmit.

2015. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

"De ugye fénynek a látható elektromágneses hullámokat nevezzük, az UV-A meg tudtommal nem az, szóval ez egy ellentmondás..."


Ez csak paradoxon, nagyon sok mindent leegyszerűsítve tanítanak az embernek. Pl vegyük a hullám-részecske kettősséget, amit jobb esetben csak említettek nekem középiskolában, de akkor valószínűleg nem figyeltem :D A fény is összetettebb mint ahogy az ember gondolja.

2015. febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Sátán sem létezik az Istennek a hiánya, így a sötétség is a fény hiánya
2015. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

,,elméletben ha van egy szín és létezik akkor azonos színű fénynek is lennie kéne"


A fekete a színek egyike, bár a színelmélet nem tekinti színnek.

2015. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!
2015. febr. 20. 18:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

UV-t és infrát ne keverjük bele.

Sem a mikrohullámot, sem a gammát, sem a rádióhullámokat.

Ezek nem láthatók, ezért színük sincs.


Az elektromágneses hullámok LÁTHATÓ tartományában beszélünk fényről, és színekről.

Vagyis ha a LÁTHATÓ tartományban nem éri elektromágneses hullám a szemünket, akkor nem látunk fényt, ez a fekete.


A gamma meg egyéb sugarakat nem látjuk, ezért színük sincs, de nem is feketék. Nincs efféle tulajdonságuk, mint a látható fénynek. Sem feketék, sem nem feketék.

2015. febr. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az optikával foglalkozók tágabb értelemben használják a fény szót, a látható fény azon belül egy részhalmaz. Minden olyan EM hullám fény, amelyik atomi vagy molekuláris átmenetekből "mikroszkopikus jelleggel" származik, azaz nem magreakcióból, és nem makroszkopikus rezgő rendszerekből (pl. antenna, üregrezonátor). Ezek alapján fénynek számíthat a lágy röntgen, az UV és az infravörös sugárzás is. (De nem fény a fékezési röntgen sugárzás.)
2015. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kerdezo.123 ***** válasza:

Tehát a válasz egyszerű.


Minden fénynek van egy bizonyos hullámhossza, amivel jellemezhető, ami minden színre mindig állandó. A fekete színnek nincs. valamint nem is bontható komponensekre. Fekete színt csak úgy lehet előallítani, ha színhiányt idézünk elő

2015. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Turrican válasza:
65%
Létezik szürke is és fekete is. Erősebb kijelzőfénnyel állítható elő, amennyiben a kijelzőn az egyszínű adott fény látszik. Ez működik szürkével is és feketével is. Ahogy egyébként barnával, citromzölddel vagy kékkel is.
2018. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!