Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnám megakadályozni...

Xp ali kérdése:

Hogyan tudnám megakadályozni hogy a forró ccH2SO4 feloldja a rezet?

Figyelt kérdés
IC-ről akarom leszedni a műanyagot. Nem egyszerű, kb csak a HNO3 meg a hőbontás játszik ezen kívül, és mind2 rosszabb, mint ez. De nagyon fontos lenne, hogy a fémet ne bántsa a sav és szép is legyen a végeredmény. Azt találtam ki, hogy vízmentes CuSO4-et oldok fel benne, hogy csak a műanyagot bántsa. A kristályvizet kimelegíteném a rézgálicból, az nem nagy ügy. Szerintetek? Vagy más ötlet? (Tudom, h veszélyes, nem kicsit, hanem nagyon, de nyugi; van elszívás és védőfelszerelés is.)

2020. máj. 18. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább szerves oldószerrel próbálkoznék. Miből van az IC. burkolata? Csak találgatni lehet, milyen műanyag.

Kicsit megfaragod az IC-t, a forgácsot szétosztod néhány kémcső között.

Azután néhány csepp aceton, toluol, nitrometán, etiléter, kloroform..stb.

Valamelyik csak "harapja".

2020. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az IC-ről a műanyagot nem oldószerrel szokták leszedni, hanem csiszolással és polírozással.
2020. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem minden IC uabból van, de ált valami brómozott epoxy-csoda (FR4). A 10M-os NaOH nem viszi napok alatt sem, a technikai aceton sem, a 30% forró H2SO4 sem nagyon. A szuperkritikus víz elvileg viszi, de az sem egyszerű. A forró ccH2SO4 a ccHNO3 viszik, de azok a rezet is. Szervesek közül még a fenyőgyantát próbáltam, pár órás főzés meg se kottyan neki. A több oldószerrel meg nem akarok szórakozozni. A kérdés, h ha jóllakatom CuSO4-gyel a H2SO4-et, utána még oldja-e a műanyagot és békén hagyja-e a rezet.
2020. máj. 19. 16:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy régi könyvből szkenneltem neked:


[link]


Epoxigyantákra a hangyasavat ajánlja. Persze, ha brómmal van páncélozva a molekula, az bonyolítja a helyzetet.

Végső, kétségbeesett kísérletnek ajánlom: Hangyasavhoz adj egy kis sósavat (2 -5%)! A maratandó alkatrész alá helyezz egy kis cink darabkát! Naszcensz hidrogénnel hátha sikerül a halogén gyököt kipiszkálni a molekulából.

2020. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A meleg hangyasav sem oldja, kipróbáltam. :(
2020. máj. 25. 07:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Xp ali! Bogarat tettél a fülembe.

Tegnap ezt csináltam:


[link]

[link]


Szóval összekötöttem egy csip lábait, és egy kis darab cinket forrasztottam rá.

Kb. 22°C hőmérsékleten, egyszerű akkumulátorsavban az anódos védelem 2,5 óráig kitartott.

Forró, tömény kénsavban valószínűleg hevesebb lesz a hidrogén fejlődés. Kérdéses, hogy a módszer használható, vagy kirepül az egész az ablakon.

2020. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:D Elgondolkodom, hogy hogyan lehetne ezt áramkörben beforrasztott icnél használni. Kiforrasztani mégcsak kitudnám, de vissza már műanyag nélkül elég reménytelen. Bga IC is lenne az étlapon, ugyanis.
2020. máj. 31. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!