Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetségesnek tartod azt,hogy...

Lehetségesnek tartod azt,hogy a jövőben bármit-szó szerint-le lehessen tölteni az agyunkba,mint pl. telefonra egy alkalmazást?Veszélybe kerülhet az oktatás és tanári állások?

Figyelt kérdés

"A jövőben a Neuralinkkel bármilyen tárgyat fel tudsz majd magadnak tölteni. Olyan lesz, mint a Mátrix. Szeretnél megtanulni helikoptert vezetni? Nem probléma. Ha bármit meg szeretnél tanulni, csak feltöltöd magadnak."

[link]


"Elon Musk szerint ha az emberi agyat képesek lennénk hálózatba kapcsolni, és az általa tárolt tudásanyagot megosztani a hálózat tagjaival, úgy a másodperc töredéke alatt lennénk képesek bármilyen információt elérni."

[link]


"A távoli tervek között szerepel, hogy az embereknek lehetősége legyen új nyelveket letölteni, közvetlenül az agyukba."

[link]


"Elon Musk szerint öt-tíz év múlva úgy tanulhatunk majd nyelveket, hogy letöltjük őket – az agyunkba"

[link]


Szerintem nagyon komolyan gondolják,hogy egyszerűen le lehessen tölteni dolgokat egyenesen az agyba.A cég egyelőre csak a betegségekben szenvedők életét könnyebítenék meg ezzel a technológiával,de a távolabbi tervek közül szerepel az is,hogy így "tanuljanak" az emberek. Elon Musk így reformálná meg az oktatást.


Sokan mondják azt,hogy ez lehetetlen,mert pl. az agy működését sem ismerjük,de figyelemre méltó,hogy Elon Musk több olyan projektet megvalósított,amit az emberiség lehetetlennek tartott.


Én egyenlőre lehetetlennek tartom,de őszintén szólva egy kicsit aggódok,hogy ez így lesz,meg lesz valósítva stb.


Vélemények?



2020. jún. 29. 12:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
3%
Mert tanárnak borzasztó rossz lennél így, ahogy most kinézel. Egy jó tanár egyáltalán nem így gondolkodik és viselkedik, mint te.
2020. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
#11 Miért,hogy nézek ki? Azért nem lennék jó tanár,mert feltettem egy rohadt kérdés? Ennyire lesüllyedt volna ez az oldal,hogy ha már egy kérdést felteszek már rögtön azt írják,hogy "remélem nem vagy tanár".
2020. jún. 29. 15:18
 13/63 A kérdező kommentje:

Az a vicc,hogy úgy kötsz belém,meg úgy minősítesz engem,hogy valószínűleg soha nem is láttál engem,csak egy kérdés alapján akarsz minősíteni.

Mindegy,jelentettelek a moderátoroknak.

2020. jún. 29. 15:29
 14/63 anonim ***** válasza:
65%
Sosem.
2020. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
3%

Tudod, egy jó tanárnak üldözési mániája sincs, és nem rohanja le rögtön a másikat - különösen a diákjait nem! - ha esetleg nem egyezne a véleményük.

Nem a kérdés miatt nem vagy jó tanár, hanem az egész hozzáállásod miatt. Ahogy itt viselkedtél: problémamegoldás, kreativitás 0, szövegértés gyenge, csak az állásodat féltetted.

Aztán rátámadtál arra, aki szólt neked.

2020. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 A kérdező kommentje:

Hol támadtam rá és kire? Mi van,miről beszélsz?? Egyébként aki támadott az TE voltál azzal a hozzászólásoddal,hogy "Remélem nem vagy tanár!" meg a "Mert tanárnak borzasztó rossz lennél így, ahogy most kinézel. Egy jó tanár egyáltalán nem így gondolkodik és viselkedik, mint te."


"Ahogy itt viselkedtél: problémamegoldás, kreativitás 0, szövegértés gyenge, csak az állásodat féltetted."

Ez pedig nevetséges,hogy már így értékelsz egy teljesen ismeretlen embert.


Te valami borzalmasan idióta tanár lennél (mondjuk egyébként sem vagy sokkal jobb),hogy nulla,hangsúlyozom NULLA ismerettel akarsz minősíteni embereket.

Gondolom,te minden diákot leminősítenél első ránézésre.

2020. jún. 29. 16:05
 17/63 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Hát, ha a kérdező tanár, akkor nem a legértelmesebb fajtából. :D Szegény gyerekek...

Egyébként én láttam a Joe Rogan és Elon Musk interjút, ahol a Neuralink terveiről beszélgettek, nagyon érdekes volt. Meg úgy sejtem Wadmalac is látta, úgyhogy ő is hozzá fog tudni szólni érdemben. Azt javaslom, hogy te is nézd meg, ahelyett, hogy random hírekből ollózgatod össze a hírmorzsákat, kontextus nélkül, ha már tanár vagy, az lenne a minimum.

Elon ugyanis nem állított hihetetlen / valótlan dolgokat. 40-60 évvel későbbre jósolta a Neuralink érdemben felhasználhatóságát. A közeljövőben nem terveznek semmi mást, mint tesztelni az első verziókat neurológiai betegségeken, pl. Alzheimer. Az pedig nem egy óriási dolog, mivel csak annyit csinálnak, hogy a koponyába beépített Neuralink interfésszel stimulálják az agy azon részeit, ami segíthet adott agyi rendellenességekben. Pl. Alzheimer esetében jobban emlékezni. Nem kell itt még semmiféle hálózatba kapcsolásról, AI-ról gondolkozni.

2020. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

LeonScottKennedy

Köszönöm a hozzászólásodat. Egyébként nem azért,de ezeket a tanáros beszólásokat igazán abbahagyhatnátok,köszi.


Ha lesz időm,megnézem azt az interjút. Egyébként igen,először ezeket a betegségeket akarják gyógyítani (amivel semmi bajom sincs),de a távolabbiakban az oktatást tervezik így megreformálni.

2020. jún. 29. 16:27
 19/63 LeonScottKennedy ***** válasza:
78%
Előbb-utóbb oda is el fogunk jutni, az oktatásra már igen rég ráférne egy alapos reformáció. De inkább utóbb, mint előbb, nem valószínű, hogy mi azt megéljük, de ki tudja, a technológia rohamosan fejlődik, ma már semmi nem lepne meg engem.
2020. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
0%

"tanáros beszólások"

Mitől beszólás az, hogy ha látsz egy ilyen "hírt", azt ne szopd be elsőre, hanem:

1: Legyen tudásod és tapasztalatod, hogy tudd értékelni,

2: Legyen kritikád és képességed is értékelni!

Ezek a minimumok egy tanártól!


Ja, és köszönöm az összes írás lepontozását is.

Gondolom, a diákokon is bosszút állsz, ha elkövetnek valamit!

2020. jún. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!