Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kéne elcsípni a Starlin...

Hogyan kéne elcsípni a Starlink műholdakat?

Figyelt kérdés

[link]


ezt használom, eddig kétszer mentem ki az adott időpontban de nem láttam semmit sem, csak a jól látható időpontokat nézem, mégse látszik semmi, tán nem helyi idő lenne



2020. júl. 3. 04:59
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
84%

Ezek baromi kicsik. Rosszul láthatóak.

Az is lehet, hogy a te szemedhez ez a láthatóság már kevés.


Nekem is eddig egyetlenegyszer sikerült kiszúrni, tök véletlenül, a "vonatot", a fellövés utáni szóródó sort.


Lehet, hogy egy sima 10-12-szeres távcsővel már gond nélkül kiszúrod.

2020. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát oké csak a fotókon nagyon jól látszanak meg azt írja good visibility
2020. júl. 3. 07:26
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

"azt írja good visibility"


Hát ez elég szubjektív.

Az első körben fellőttekre még úgy-ahogy igaz lehet, de az újabbak egyre jobban el vannak "sötétítve", a csillagászok tiltakozása miatt.


Az első pár Starlink misszió gyűrűit kéne keresni.

Csak hát ugyebár ezek nem egyenlítő-párhuzamos gyűrűk, így ritkán van olyan, hogy pont éjjel, pont fölötted megy el a sor, pont akkor, amikor a napfény is jó szögben kapja el.

2020. júl. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Heavens above alkalmazás a google playen. Mutat élő "térképet" hogy éppen mi megy el felettünk. Lehet keresni is benne ha tudod a starlink pontos nevét hogy mikor fog elhúzni az esti égen. Emlékeztetőt is be lehet állítani vele. Én ezt használom. Az igaz hogy az ujak már nem annyira fényesek. Szerencsére láttam már sokszor olyanokat amik még egyben vonultak, mint amiktlet a youtubeon látni. Aki szereti az ilyesmit annak nagy élmény (volt).
2020. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Itt is meg lehet nézni, merre járnak a műholdak valós időben: [link]
2021. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Leginkább reggel vagy este látni őket, amikor nálad még sötét van de a műholdakat éri a napsütés.
2021. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Mintha tegnap este elkaptam volna a legújabb "vonat" utolsó holdjait.

Láttam pár másodpercig két műholdat, a saját látószögemből kb. 5 foknyira egymástól, kb. kelet-északkelet felé elhúzva, azonos pályán és sebességgel. Mindez csak sacc, mert pár másodpercig láttam csak. Este fél 11 körül volt.

2021. máj. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!