Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Válhat egy -látszólag- okos,...

Válhat egy -látszólag- okos, értelmes, becsületes gyerek egyik napról a másikra pszichopatává?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el attól, hogy mi játszódik le a bensőjében. Mondjuk kívülről normálisnak tűnik, okos, jó tanuló. Azt, hogy egyik napról a másikra, nem szó szerint értem: a lényege a kérdésnek az, hogy ha van egy gyerek, akinek elvileg mindene megvan, -tehát nem érik olyan borzalmak, mint a pszichopaták nagyrészét, hogy gyerekkorban a szülei nekitámadnak meg ilyesmi,- viszont a mindent magába fojtás, a barátok hiánya, az önkifejezés hiánya, a mértéktelen unalom és harag, átbillentheti-e a pszichok közé? Vagy ehhez feltétlenül drasztikusabb dolog kell?
2010. aug. 3. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet. Ahhoz, hogy valaki mentális beteg legyen, nem kell feltétlenül lelki oknak lenni, azok is ugyanolyan betegségek, mint a többi, puszta biológiai oka is lehet a kialakulásának! Amúgy volt is egy fiú a sulinkban, akivel ez megtörtént...
2010. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, meg az is h valójában színjáték a jófiúság és megunja.
2010. aug. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet. De ennek mindig van valami lelki oka a háttérben, szerintem a szimpla unatkozás miatt senki nem válik valaki tömeggyilkos pszichopatává.
2010. aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a hétvégén láttam az Elefánt című filmet, illetve korábban a témáról szóló Michael Moore filmet (Kóla, puska, sültkrumpli), amik a Columbine gimnáziumi "mészárlásról" szólnak... Ebben is értelmesnek, visszafogottnak vannak feltűntetve a fiúk, akik később 13 embert lőttek agyon... Szóval szerintem lehet.
2010. aug. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is láttam az Elefántot. Kötelező volt a sulinkban. Szó se róla, a fiókkal éreztem együtt, bár ezzel szerintem egyedül voltam.
2010. aug. 4. 16:43
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. A szülők az ilyesmit gyakran teljesen kizárják, mégpedig azért, mert "mindent megadnak" a gyereknek... Csak éppen gyakran azt nem veszik észre, mire is van szüksége igazából, cserébe pedig sok mindent követelnek. Az ilyen gyerek valóban képes elfojtani sok mindent azért, hogy a szülei kívánalmainak eleget tegyen, cserébe a lelke kárt szenved.
2010. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És hogy lehet segíteni az ilyen gyereken?
2010. aug. 6. 20:41
 8/13 Silber ***** válasza:
Ha problémád van a legjobb ha kerítessz egy olyan embert akiben megbízol, és annak pakolj ki. Ha gátlásos vagy akkor ajánlatos interneten kezdeni.
2010. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"...akkor ajánlatos interneten kezdeni."

Ebben nem hiszek. Soha nem ment.

A másik, hogy nincs olyan, akiben annyira bíznék, hogy "kipakolnék" neki. Van pár barátom, de ennyire nincs kedvem leégetni magam.

2010. aug. 6. 21:41
 10/13 Silber ***** válasza:
Ezért mondtam az internetet... Ott is meg lehet ismerkedni olyan emberekkel akik érdekelnek téged. Nem tudom, fiú vagy-e vagy lány, így azt mondom, hogy egy másik nembelit keress. De én is voltam hasonló helyzetben... Kis híján kezdtem drasztikus lenni. Nem azt mondom hogy kattints rá egy nickre és zúdíts rá mindent... Csak kezdjetek el beszélgetni. Rövid időn belül kialakulhat egy bizalmi kapcsolat. Nem olyan hogy az életed rábíznád, de egy minimális. És ott sokkal könnyebben megnyílik az ember. És igenis megkönnyebbül utána. Tapasztalat.
2010. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!