Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha az anyának barna a szeme,...

Ha az anyának barna a szeme, az apának pedig kék, akkor milyen szemszínű gyerek születhet, és mekkorák az egyes színekre az esélyek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 02:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Parancsolj, minden kérdésre választ ad.

2011. aug. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mindig, mindenben a sötétebb a domináns, szemben, hajban, bőrben
2011. aug. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát azért ezt a Kalkulátort ne vedd készpénznek. Az én páromnak olyan égkék szeme van, hogy elájulok tőle :) A kalkulátor szerint pedig 50%-ban barnának kellene lennie. És csak 25%-ban kéknek.


[link]

2011. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Ez nem éppen igaz, h az erõsebb dominál. Apunak barna a szeme, anuynak kék. Nekem, és tesómnak is kék szemünk van.
2011. aug. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

mindkét szülőmnek barna szeme van, nekem és a testvéremnek kék.

Nagyon egyszerű. A barnában van pigment. Ez a gyerekek szeméből hiányozhat, tehát barna szemű szülőknek bármilyen szinű szemű gyerekük lehet. Kék szemű szülőknek (ha mindkettő kék (ha csak az egyik, akkor ez már nem igaz)) csak kék szemű gyerekük lehet, mert a kék szemben nincs pigment, teháta gyerek szemébe nem kerülhet.

Utánajártam, amikor kb. 10 éves koromben én sem akartam elhinni, hogy 2 barna szülőnek hogy lehet kék gyereke.... gondoltam örökbefogadtak, de nem :)

2011. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves előző, ismerkedned kéne egy biosz tankönyvvel. Ha nincs a szemben pigment, akkor a szem nem kék lesz, hanem piros. Nézz meg egy albínó nyuszit.
2011. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

kedves előző! akkor tisztázzuk, hogy kinek is kellene biosz könyvet forgatnia...

[link]

de legalábba a google-t használnád... vagy tisztában lennél a pigment fogalmával... Na mindegy!

Egyébként az albínó nyuszi otthon figyel a ketrecben, látom nap mint nap!

2011. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ssgt.Grigs válasza:

várd meg amíg megszületik, azt nézd meg!


amúgy ez nem kiszámítható, és ez nem csak a szemre vonatkozik: Szomáliában két fekete embernek fehér gyereke született (nem félvér, fehér) és megvizsgáltatta a férj a DNS-t, és egyezett, tehát a saját gyerekük, de fehér, és ez vonatkozhat a színre is, két barna szemű embernek lehet kék szmű gyereke is

2011. aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

10:24 ÉS? Belinkeltél egy wiki oldalt. ÉS akkor mi van? Szerintem el sem olvastad, csak ész nélkül linkeltél. De linkelek én is egyet. [link] Azért mondtam, hogy nyisd ki a bioszkönyvet, mert pigment mindenkinek van a szemében, kivéve ha az illető albínó, de elvileg minimális mennyiségű melanin az ő szemükben is van.

De, hogy legyen egy normális tudományos forrás is, és megnyugodjon a pici lelked tessék: Szentágothai János: Funkcionális anatómia III. kötet Szem Olvasd el és utána beszélgethetünk.

2011. aug. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még egy wiki link: [link] És egy idézet a linkből: "Blue eyes contain low (magyarul keveset, nem pedig semmit) amounts of melanin within the iris stroma".... Szóval kezdheted a bioszkönyv olvasgatását, én a helyedben a genetika részt is átismételném, mert ott is komoly hiányosságok vannak. Komolyan nem értem, hogy miért ír valaki úgy a tudomány témába, hogy fogalma sincsen a témáról.
2011. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!