Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy találmányom üzemanyag...

Van egy találmányom üzemanyag Megtakarításra bármilyen autóhoz (elektromoshoz nem)! Hogyan találjak megfelelő tudású mérnököt aki kiszámolná hogy van e értelme?

Figyelt kérdés

Termodinamika, mechanika irányban.

Egy autóalkatrészről van szó, méretezés és hatékonyság összefüggés.. ilyesmi



2020. aug. 6. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem vagy mérnök, akkor mégis honnan tudod, hogy a találmányod működik-e?
2020. aug. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Környezetmérnök vagyok, nem ez a területem. De olyan kíváncsi is vagyok.. kellene egy vállalkozó szellemű csapat mellém...
2020. aug. 6. 21:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mechatronikai vagy gépészmérnök ismerősöd? Őt kéne megkérdezni.

Egyébként valószínűleg nem működik, hiszen az iparban már évtizedek óta sok tízezer szakértő működik ezen a területen, kétlem hogy észrevettél volna valamit, amit ők nem, de egy próbát megér:)

2020. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most az 5 turbós 3 hengeres tiszavirág életű motorok gyártásába vannak belekényszerítve a gyártók - ami a belsőégésű motorok totális bukása. Halálra van ítélve ez a technológia. Nem érdemes fejleszteni, mivel nincs hová fejlődnie. Ami most zajlik, valójában rosszat tesz mindennek. A belsőégésű motor elérte a fénykorát valamikor 10 éve.

A gyökeres átalakulás kora kezdődik.

2020. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

En még nem írnám le a belső égésű motorokat, bár szerintem is rossz irány a kisköbcenti nagy turbó kombináció.

Mindez az káros anyag emissziós előírásom miatt van.. amit kitaláltam az segíthet abban hogy 1400- 2000 ccm motorok csupán 4l üzemanyagot fogyasszanak.. persze ezt is ki kell hegyezni mint a befecskendezők rendszerek túlelektronikázását vagy a hibrid technológiák kenyszerű alkalmazásat. de talán megéri

2020. aug. 6. 21:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges ezen filózni, mert az általad megoldani kívánt probléma már meg van oldva azokkal a hibrid rendszerekkel, amit például az új Vitara használ.

Ha azt akarod, hogy kevesebbet fogyasszon, pakolj bele nagyobb aksit, nagyobb villanymotort.

2020. aug. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az elektromos autoke a jovo.
2020. aug. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"amit kitaláltam az segíthet abban hogy 1400- 2000 ccm motorok csupán 4l üzemanyagot fogyasszanak"

Hát, ilyet még a lágy, nem plug-in hibridek sem tudnak.

Nem akarok túlságosan szkeptikus lenni, de amikor világszerte több száz cég egyenként több száz fős mérnökcsapata dolgozik ilyesmin olyan szoftver-hardver háttérrel, hogy csak na, ilyen radikális fogyasztáscsökkenés simán egy ötletből nehezen képzelhető el.

Már főleg az, hogy senkinek nem jutott eddig eszébe több mint 100 év belsőégésű motortörténelem alatt.


Persze nem kizárt, csak eléggé kétséges.


Azt mondom, hajrá, legyen igazad.

2020. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ma már létezik valamivel túl a fejlesztésen a változó sűrítésű motor, nagyjábólm 1:7 és 1:14 között, nézd meg az animációt.

Javítja a hatásfokot, hogyan-miként, azt nem taglalnám.

Van más is: nagy sűrítésű benzinmotor, közelít a dieselhez, de hogy miért nem gyullad be?

Nézz utána, itt is hatásfok javulás van/lesz..

Régebben volt a kerámiamotor (20 éve?),ahol a lényeg, hogy a motor hőmérséklet nem a mai hűtő által meghatározott ca. 100 fok, hanem spéci anyagokkal (kerámia) 130 vagy több.

Itt is hatásfok javulás van/lenne...

Akadnak még újabb ötletek, technológiák.

2020. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

"nagy sűrítésű benzinmotor, közelít a dieselhez, de hogy miért nem gyullad be?"

Mert közvetlen befecskendezéses, mint a dízelek. Csak a levegőt sűríti.

2020. aug. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!