Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 85 kg-os ember 3 m/s sebességg...

85 kg-os ember 3 m/s sebességgel mekkora hullámhosszat generál (de Broglie anyaghullám elmélet)?

Figyelt kérdés

#kvantummechanika #de Broglie #hullámmechanika #lambda = h / p
2020. aug. 21. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt lejjebb megtalálhatod a képletet:

[link]

2020. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm fasza gyerek vagy ment a zöld pipa neked bárcsak minden válaszoló ilyen jóindulatú lenne.
2020. aug. 21. 22:31
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Nem relativisztikus képlet kell hanem levezetés.

Legkönnyeb bevágni 1 Wiki linket és az nem érdekel engem.

Tehat a kérdés továbbra is marad: 85 kg-os ember 3 m/s sebességgel mekkora hullámhosszat generál?

2020. dec. 13. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Lehetnél kedvesebb is.

Levezetés:

[link]

[link]

2020. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Nem vagyok a kedvesed. Kőkemény tudományos szemléletet képviselek. Sokan utálnak itten emiatt. Nem barátkozni írok válaszokat.

Akkor le is tudnád vezetni és kiszámítani ide vagy csak nagyobb a füstöd mint a lángod?

2020. dec. 27. 18:38
 6/8 Mojjo ***** válasza:
100%

A relativisztikus részt akkor hagyjuk ki. Ez esetben

λ = h/(mv)


h = 6,626*10^-34 J*s

Mivel a J az kg*(m^2)*(s^-2) ezért

h = 6,626*10^-34 kg*(m^2)*(s^-1)


Szóval

λ = [6,626*10^-34 kg*(m^2)*(s^-1)] / (80 kg*3 m/s) = 2,76 * 10^-36 m



A zárójelezésért elnézést kérek, kellően bántja az én szememet is, matematikailag sem mindenhol indokolt, ahova kitettem, de igyekeztem a lehetőségekhez képest átláthatóan tagoltan és nem félreérthetően felírni mindent. A fórummotor adta keretek között így ment.


Ami a relativisztikus formulát illeti, egyébként nyugodtan számolhattunk volna azzal is. Plusz hozzáadott értéke ugyan nem lett volna, de legalább többet pötyöghettem volna ide, viszont el sem rontotta volna a számolást.

2020. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:

És természetesen sikerült 80kg-al számolnom 85 helyett.

85kg-nál az eredmény kb 2,6*10^-36m.

2020. dec. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Egyébként nem tudom, mennyien szeretnek, vagy utálnak itt az oldalon.

Én azt látom, hogy sokszor remekjó és jól kifejtett válaszokat adsz, vagy épp jó és érdekes plusz gondolatokkal, meglátásokkal toldod meg a már meglévő válaszokat. Sokszor ugyanakkor simán a leggagyibb trollkodásnak beillő, konteós, tudománytagadó emberek szintjén lévő irományokat firkantasz a kérdések alá értelmes válasz helyett. Személyesen nem ismerlek, így nem utállak, ez utóbbi kategóriába eső válaszaidat viszont utálom - és neked is utálnod kellene a saját ilyen válaszaidat, mert méltatlanok hozzád.

Mindenesetre ha bárki is utál, alighanem ugyanezért teszi. Pont azért, mert olyankor nagyon nem kőkemény tudományos szemléletet képviselsz, hanem kőkemény műveletlen, iskolázatlan troll szemléletet.


És akkor most csak szigorúan D NMR-ről beszéltem, nem Fanyúlról :)


Amúgy ezek a kérdéseid, mint pl ez is, mi célt szolgálnak? Te is tudtad rá a választ, te is le tudtad volna vezetni. A GYK tudomány rovata forumozóinak vzsgáztatására nem igazán jó, mert nem lehet tudni, ki látja épp a kérdést, ki nem, és főleg kinek van kedve válaszolni - emiatt nem kapunk valós képet a fórumozóink tudásáról, legalábbis általánosságban semmiképp nem. Vagy olyasmi lenne, mint a "beszéljünk a fontosabb állandókról" kezdeményezésed anno?

2020. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!