Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rájöttem hogyan lehetne...

Csicsikusz kérdése:

Rájöttem hogyan lehetne ingyen energiát előállító lakást építeni bárki számára. Szeretném megépíteni a modell házat ehhez a projekthez. Mindössze Egymillió Ft kellene a megépitéshez. Kihez fordulhatnék, hogy menedzseljen a tervem kivitelezésben?

Figyelt kérdés

Olyasmi kell elképzelni mint egy hobbitház, A lakás nagyrészben földalatt vagy földdel körbevont réteget kapna a tökéletes hőszigetelés érdekében, a tetején átszürt esővizet hasznositaná. két szintből állna, öszesen 250m3 8×8x4m2, ebből 120m3 lakható, az alsó ,lemezekkel légmentesen elzárt pincerészben falevelek ,végtermék, minden bomló szerves hulladék, avagy biokomposzt helyezkedne el ami folyamatosan hőt,metángázt termelne, amit a felső részen ,nyáron a föld felett kivezetve égetnének és használnának vízforralásra ,palackozva gőz+gáz-hidrogén meghajtású jarművek repülőgépek helikopterek, lebegő zeppelinbázisok stb

üzemeltetésére. A tetejére fákat lehetne telepiteni nyári faházaknak. Az elhasznált komposztot a Körülötte lévő erdőkben szétszorni igy mégtöbb élőhelyet biztositani a vadaknak, igy nem igazán lenne szükség mezőgazdasággal fosszlis energia kitermeléssel,napelemekkel szélturbinákkal vagy bármivel bajlódni mert mindenki számara ott helyben elérhető lenne minden


2020. szept. 7. 12:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha bízol a tervedben (anit nem olvastam végig), akkor egy bankot keress, szabad felhasználású kólcsönért. 1 millió forint nem nagy összeg, mármint sajnos sokaknak az, értsd jól. Nem tudom mit számoltál bele és mit nem, de ha a földmunkát magad végzed, akkor ingyen van, csak időbe telik...
2020. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Egymillió nem sok pénz. Lakásépítésre ennek sokszorosát tudod felvenni.
2020. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Gondolom ez csak prototípus aztán a végösszeg egy ilyen házhoz majd 50-60 millió lesz. Amúgy nincs ingyen energia. :). Másrészt a napelemek már elég jó alternatíva.
2020. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Mondom nekem tényleg egymilla alatt jött ki ,Jöjjenek az anyagiak:


Teljes térfogat 250m3. Fal/pince/gerendák miatt -140m3, vagyis Ebből lakható 110m3


Költségek:


dózemunka -20e


Kisteherautó bérlés -50e


Törmelék,homok cement mész terméskő bontottégla keverőgépbérlés: -190e


Bontott gerendák szarufák acélpillárok, lambéria -170e


Bontott lemeztető, kátránypapírok: -80e


Szegek csavarok tömitőanyagok: -40e


Bontott Légcsövek vizcsövek víztartályok : -100e


Bontott Csatornaeresz,por védőháló -50e


Festékek -40e


Bontott Ajtók ablakok: -70e



Egyebek: -70e


Ha nincs ilyen energia nagyokos, akkor miért vannak metángázrobbannások a csatornákban? Dugtad már a kezed fürészpor/fadarálék kupacba? A trágyakupac szerinted mitől füstöl? Minden ilyen anyag bomlásban/lassu égésben van, ezért termel hőt és gázokká alakul amik könnyebbek a levegőnél éghetőek. Napelemek helyett inkább kifeszitek egy átlátszó nejlont vizzel a közepén vagy homorú üveget és ugyanugy tudok energiat termelni csak nem dobtam ki milliókat érte. De télen meg este a nap se süt! Az új napot én magam fogom előállitani egy hatalmas égő gázkéménnyel XD

2020. szept. 7. 22:03
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
+ Telek + Tervezési költség + Engedély + Munkások. :) Vizet, hogy csinálsz? Fúrt kút? Oké. Engedély + Havonta fizetni kell. Áramot akkor gondolom nem kötsz be, gázt se, de ha mégis akkor az áram bekötése is 1 milla már. :)))). Az általad felírt összegek meg nem igazán reális.. Másrészről elég gánya egy hely lenne így. :D Kedvem se lenne ott lakni.
2020. szept. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy maga a Tervezési költség drágább, lenne, mint felépíteni a házad. :/. Már pl egy panelház szigetelésénél a tervezési költség jó pár millió. :D És ez csak egy szigetelés, nem hogy építessz 0-ról egy házat. :D
2020. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
5\6 az engedélyt megoldom igy vagy ugy, nem köthetnek bele mert lesznek biztonsági szelepek a gázcsöveken, robbanóajtó a pincén. ha a szennyviz felgyül odalent akkor elvezetem a hálózatiba amikor tul sok lesz belőle. ha egyáltalán végigolvastad volna a leirást a tiszta klórmentes földrétegen átszürt vizet az esőből nyerném ki. Áramot én magam állitanám elő rákötve a kitermelt gázt egy aggregátorra. A tervező én vagyok, a szigetelésen mi olyan bonyolult, körbe kell burkolni vízálló réteggel az egészet és kész
2020. szept. 7. 23:02
 8/23 anonim ***** válasza:
Meg olcsobb lehetne, ha a szegek es a festek is bontott lenne.
2020. szept. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Egyebkent mi az hogy "dozermunka 20e"? 20 ezerert legfeljebb kirohog a dozeros, ha jo kedveben talalod.
2020. szept. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

" A tervező én vagyok "


A tervezési költség nem az, hogy Te leülsz és elkezded tervezni a házat, mint az építessz. :D A tervezési költség teljesen más dolog... Ez az a dolog ami az állambácsihoz fog vándorolni (a pénz), és ezek elég nagy összegek. :). Ezzel is számolj. Azért mondtam, hogy drágább lesz ez, mint maga a ház...

2020. szept. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!