Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rájöttem hogyan lehetne...

Csicsikusz kérdése:

Rájöttem hogyan lehetne ingyen energiát előállító lakást építeni bárki számára. Szeretném megépíteni a modell házat ehhez a projekthez. Mindössze Egymillió Ft kellene a megépitéshez. Kihez fordulhatnék, hogy menedzseljen a tervem kivitelezésben?

Figyelt kérdés

Olyasmi kell elképzelni mint egy hobbitház, A lakás nagyrészben földalatt vagy földdel körbevont réteget kapna a tökéletes hőszigetelés érdekében, a tetején átszürt esővizet hasznositaná. két szintből állna, öszesen 250m3 8×8x4m2, ebből 120m3 lakható, az alsó ,lemezekkel légmentesen elzárt pincerészben falevelek ,végtermék, minden bomló szerves hulladék, avagy biokomposzt helyezkedne el ami folyamatosan hőt,metángázt termelne, amit a felső részen ,nyáron a föld felett kivezetve égetnének és használnának vízforralásra ,palackozva gőz+gáz-hidrogén meghajtású jarművek repülőgépek helikopterek, lebegő zeppelinbázisok stb

üzemeltetésére. A tetejére fákat lehetne telepiteni nyári faházaknak. Az elhasznált komposztot a Körülötte lévő erdőkben szétszorni igy mégtöbb élőhelyet biztositani a vadaknak, igy nem igazán lenne szükség mezőgazdasággal fosszlis energia kitermeléssel,napelemekkel szélturbinákkal vagy bármivel bajlódni mert mindenki számara ott helyben elérhető lenne minden


2020. szept. 7. 12:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyen szaroknál, iszonyatos pénzt lenyúl az állam. Mi földterületet osztottunk ketté... (Csak osztás! Papiron). 1000m2 500-500-ra. Na ez belekerült fél millióba..
2020. szept. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ja és az se mindegy, hova építkezel.. Most már 720m2 kell, hogyha házat akarsz építeni és az is megvan szabva, hogy mekkora lehet a ház. Szóval ezekre is figyelni kell. Nem csak úgy megy ám, hogy én megszerzem az 1 milliót és már építem is. :D
2020. szept. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Én azt mondom, hogyha 120m2-es házat akarsz, akkor kelleni fog rá egy 10 millió forint kb. A ház építés mindig drágább, mint vásárolni egyet...
2020. szept. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Ja meg olvasom még, hogy pincerész.. Na az lesz ám a drága. :D Oda szakember kell már .. Nem csak úgy megy, hogy kiásod és jóvan az úgy. :D
2020. szept. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Akkor jobb ha inkább valahogy titokban csinálok egy pincerészt
2020. szept. 8. 03:36
 16/23 A kérdező kommentje:
Háhá se99fej! azt írják a hivatalos oldalon Nem kell hozzá épitési engedély!!
2020. szept. 8. 08:33
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"vagy földdel körbevont réteget kapna a tökéletes hőszigetelés érdekében"

Ez korántsem tökéletes hőszigetelés.

Én végigolvastam az ötletedet. Nem vagyok szakember, de valamennyire értek a hőszigetelésekhez. Az írásodból az derül ki, hogy nem végezted el a megfelelő számításokat a házzal kapcsolatban. A terveid alapján ennek a háznak a fenntartási költsége is elég magas lesz. Pl ennyi komposzt minimális energiát fog termelni, talán a főzésre sem lenne elég.

Azt tudnám neked javasolni, spórold meg azt az 1 millát és áll neki tanulni. Akkor kezdj el újra az anyagi részén gondolkozni, amikor elkészülnek a konkrét számítások. Első lépésben pl ki kellene számold a ház éves fűtési igényét.

2020. szept. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Én is értek valamennyit a hőszigetelésekhez. A szüleim háza alatt is van egy nagy pince, nincs különösebben leszigetelve,és csak egyszer ázott be kicsit amikor a szomszéd a házunk oldalához hordta a havat. Nincs benne radiátor csak a csövek meg a központi fütés kazán és télen mégsincs hideg benne pedig vannak rések a bejaratán. Amugy meg a vályogház fala is nedves mert megszivja a párát de mégsem hideg, kb ugyanaz mint a föld csak az utóbbi nem tud leomlani.

Az üregi erdei állatok szibériában hogy nem fagynak meg a föld alatt pedig ott tenyleg semmi szigetelés

2020. szept. 8. 11:16
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A "hideg" és a "meleg" azok relatív fogalmak. Egy átlagos lakásban 22 fok környékén van komfortos hőérzet. Egy pince, vagy szibériai földalatti odú ennél hidegebb.

Egy pince nagyon kevés hőt képes tárolni. Hiába van melegebb, ha elkezdenéd kivenni az ott tárolt hőt, akkor nagyon hamar lehűlne.

A vályog az nagyon jó páraáteresztő. Ha le van szigetelve mondjuk párafékező EPS-vel (páraáteresztő kőzetgyapot helyett, ezt a hibát sokan elkövetik), akkor a vályogba bejut a pára a lakásból de már nem tud kijutni. A pára önmagában semmilyen kárt nem tesz a vályogban, viszont ahogy kifele (a kinti, kisebb páratartalmú levegő fele) ott találkozik a hideggel és lecsapódik vízzé. A víz viszont már nagyon károsítja a vályogot, az a fal már nem lesz olyan tartós.

Ezért írtam azt, hogy egy új típusú technológia tervezésénél rengeteg dolgot figyelembe kell venni és rengeteget számolni. Számológép, excel, programok, grafikonok, képletek.

2020. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Bevallom a pinceházak nagyon hüvösek. De Szerinted 70-80m3 bomló trágya nem lesz képes kifüteni és gázzal ellátni a lakást?
2020. szept. 8. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!