Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyi 100%-os narancslében...

Mennyi 100%-os narancslében van 50 mg C-vitamin?

Figyelt kérdés
És még mennyi micsodában van ugyanennyi? Szóval mennyi mivel lehetne helyettesiteni az 50 mg-os C-vitamin tablettát a Béres csepp mellé?

2020. nov. 5. 19:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Istenem, ennyi hülye embert:D

A végére már visítottam a röhögéstől:D

2020. nov. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

"A tea olyan meleg lehet, amit már óvatosan el tudsz kortyolni"

Ez már a C-vitaminnak se túl forró? Vagy az aszkorbinsav hőtűrése jobb, mint a C-vitaminé?

2020. nov. 6. 22:33
 23/30 A kérdező kommentje:
21-es, felőlem nyugodtan, bár nem tudom, mi olyan vicces egy kemiaoraban.
2020. nov. 6. 22:34
 24/30 anonim ***** válasza:
77%

Az c-vitamin kb. 60 fokon bomlik le


Aszkorbinsav = c-vitamin

2020. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

"Az aszkorbinsav L-enantiomere más néven C-vitamin."

[link]

Akkor mégsem pont ugyanaz a kettő, nem?

2020. nov. 7. 06:18
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanaz a kettő!
2020. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Jó. De mit jelent, hogy "L-enantiomer"?
2020. nov. 7. 18:02
 28/30 anonim ***** válasza:
84%
Az aszkorbinsav molekulának két fajtája van, amik a térszerkezetükben térnek el, bár ugyanazon atomokból állnak. A D-aszkorbinsav nem hasznosul C-vitaminként a szervezetben, csak az L-aszkorbinsav. De az L-aszkorbinsav és a C-vitamin ugyanaz. A C-vitamin azon a hőmérsékleten KEZD el bomlani, amit még forrónak érzékelsz (50-60 fok). Ez nem azt jelenti, hogy az összes azonnal szétesik és lenullázódik a C-vitamin tartalom. Csak éppen pár molekula elgondolkodik rajta.
2020. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A természetben kábé csak az L kirakitású enantiomerje fordul elő az aszkorbinsavnak, szóval számodra igazából nincs jelentősége az elnevezésnek.
2020. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
46%

Szerintem egyébként nem jó a béres csepp, akit csak hallottam ismerőst, mindenki abba is hagyta, nagyon haszontalannak gondolják, és szerintem sem túl jó. Inkább vegyél gyógyszertárban kapható aszkorbinsavat(amit vízben kell felkeverni), abból akár 2-4-6000 mg is vehetsz be egy nap, semmi bajod nem lesz kellő folyadékmennyiséggel csak erősíti a szervezeted. az 50 mg semmire sem elég, legalább 60 mg kell hogy ne legyél skorbutos. Szóval aki szerint 50-60 mg elég, az valóban jól tudja csak azt nem hogy mire... Inkább nézz utána hogy milyen, mennyi melyik legjobb vitamint szedd, illetve sok víz + C vitamin!!! nangyon fontos, nézz róla videókat, millió van van a neten, nem vagyok lenkei fanatista de nagyon jó amiket ő mesél! érdemes végighallgatni.

(És ez senki ellen nem szólt,csak jó vélemény)

2020. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!