Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell vízszintet benézni?

Hogyan kell vízszintet benézni?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy segédeszköz nélkül, szemmel. És ha valamihez tudsz is viszonyítani, akkor arról is max. sejtésed van, hogy vízszintes-e vagy sem és ha nem, akkor mennyire ferde.


Legendák szerint az öreg szakik jobban benézik, mint egy vízmérce.



2020. dec. 9. 01:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ezek csak legendák.
2020. dec. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Megfelelő mennyiségű varázsital elfogyasztása után érzékelhető a Föld forgása és görbülete. Ha ez megvan, könnyű benézni a vízszintest.
2020. dec. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Segédeszközök nélkük azok a legendás szakik is legfeljebb a sörösüveg alján nézelődtek át. Valamilyen szemmértéke meg mindenkinek van.
2020. dec. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyenességet jó szemmértékkel be lehet nézni, de vízszintest nem.


A látás ehhez kevés, ezernyi optikai csalódás bezavarhatja.


A legjobb és legpontosabb módszer a poharas vízmérték, egy lézeres mérő kevésbé körülményesen használható, de nem pontosabb.

2020. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Párhuzamost esetleg, de akkor is pl. a horizonthoz, plafonhoz, stb. viszonyítunk.
2020. dec. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Benézni könnyű
2020. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Benézni könnyű"

És tényleg. :D


Csak helyesen megnézni, ellenőrizni nem.

2020. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Menjünk el az mellett, hogy a kérdésre a válaszolók negyede válaszolt csak, a többiek a legendát ócsárolták, ami nem volt kérdés. Tudom, hogy a legendák csak "kitalált" történetek, de minden legendának van valóságos alapja is. A kérdés apropója az volt egyébként, hogy most rakattam fel egy polcot a falra, az asztalos szemmértékkel nézte meg vízszintesen áll-e. Nem hagyott nyugodni a dolog, ezért vettem gyorsan egy vízszintezőt, rátettem és halál pontosan vízszintes volt, valóban. Ha lehetetlen benézni, ahogyan itt többen is állítjátok, akkor ő hogyan csinálta?
2020. dec. 9. 15:01
 9/15 Wadmalac ***** válasza:
78%

Mi neked a halál pontos?


Tűrésekről hallottál már?


Nincs az az atyaúristen asztalos, aki méteren egy mm-ben vízszintbe tesz valamit "szemre", legfeljebb véletlenül.

Két-három mm-re, arra esetleg.

A poharas vízmérték meg tudja a mm-es pontosságot annyi méterre, amilyen hosszú csöved van hozzá.


Amúgy meg az asztalosod "csalhatott" is. Méteres polcot mm-re vízszintbe teszek úgy is, hogy addig állítom, amíg semmi kerek nem gurul el rajta semerre. Üvegpolcot csapágygolyóval méteren 2-3 tizedre beállítok neked.


Szóval mi az a halál pontos?


A mérőeszközöket pont azért találták fel, hogy aminek ilyen és ilyen tűrésben kell lennie, ellenőrizhető legyen, ne csak saccolható.


És a vízszint tényleg csalós szemre.


Biztos, hogy van, akinek jobb, van, akinek rosszabb érzéke van hozzá, de hogy a mérőeszközöket, a legegyszerűbbeket sem veri meg "szemre", az tuti.

2020. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Egyre kevésbé értem, hogy mi a kérdés. Ha az, hogy "hogyan kell", akkor úgy, ahogy a szaki csinálta. Benyúl a farzsebbe, előhúzza a szemmértékét, és ennyi. Nem értem, mit lehet erre mást válaszolni. :)


Régebben a Millenáris park egyik épületében volt egy olyan szoba, illetve egy nagy kocka, amibe alulról be lehetett mászni. A gond az volt, hogy két tengely mentés is durván el volt forgatva, csak egy csúcsa érintette a talajt, ezért aki bemenet, fél perc után nagyon elkezdett szédülni, és a lábán is alig tudott megállni. Na ott biztos nem lövi be a szaki a vízszintest, ezt garantálom.

2020. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!